Valstiečių atstovas įvardijo frakciją griaunančias premjero klaidas

„Neik su velniu obuoliauti“ – sako lietuvių liaudies patarlė. Tačiau valstiečių atstovas Povilas Urbšys įsitikinęs, kad Saulius Skvernelis šios patarlės nepaklausė ir dabar jo santykiai su konservatorių lyderiu ardo visą partiją.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narys P. Urbšys sako, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis atvirai bando pasinaudoti premjero Sauliaus Skvernelio patiklumu ir prasibrauti į įtakos zoną. P. Urbšio teigimu, jei gudrus konservatorių planas išdegs, valstiečių frakcija gali net skilti. O tai esą atvertų kelią į valdžią politikos senbuviams.

Konservatoriai skaldo, socialdemokratai irgi nepadeda

P. Urbšys pripažįsta, kad valstiečių nuomonės skiriasi tam tikrais klausimais ir tai esą yra visiškai normalu. Švietimo reforma, miškų urėdijų pertvarka ir kiti klausimai frakcijoje kelia nesutarimus. Anot P. Urbšio, tuo sumaniai naudojasi konservatoriai.

„Jie tą įtampą nori išnaudoti tam, kad suskaldyti frakciją. Tas noras demonstruoti išskirtinį palankumą premjerui ir kritikuoti Ramūną Karbauskį, tai tik patvirtina. Matome, kad kai kuriais atvejais koalicijos kolegos socialdemokratai irgi paremia ne visus mūsų sprendimus. Girdime jų abejones dėl galimo buvimo kartu su valstiečiais. Tai stumia mus ieškoti paramos opozicijoje. Tačiau būtent ta parama ir gali suskaldyti frakciją“, – aiškina P. Urbšys.

Anot valstiečių žaliųjų atstovo, politikos senbuviai, siekdami susilpninti valstiečius, siekia grįžti prie dominavimo. „Į valdžią atėję valstiečiai žalieji sugriovė buvusį politinių jėgų dominavimą. Politikos senbuviai tuo nėra patenkinti. Natūralu, kad siekiama susilpninti valstiečius ir grįžti prie nusistovėjusios politinių jėgų kaitos“, – sako P. Urbšys.

Įvardjo S. Skvernelio klaidas

P. Urbšio teigimu, premjeras neapdairiai elgiasi glaudžiai bendradarbiaudamas su konservatorių vadovu. „Pirmadienį turėjome frakcijos pasitarimą, kuriame buvo išreikštas visos frakcijos pasitikėjimas abiems lyderiams ir pabrėžta vienybės svarba. O jau kitą dieną matome, kad vos ne demonstratyviai vyksta susitikimas su konservatorių partijos atstovu, kuris vis dėl to linkęs pademonstruoti savo išskirtinį santykį su premjeru. Kas susiję su darbu, čia nieko blogo. Bet tai neturi atrodyti, kaip S. Skvernelio priešprieša su R. Karbauskiu“, – sako P. Urbšys.

REKLAMA

Taip pat P. Urbšys sako, kad premjerui reikėtų atlaidžiau žiūrėti į nuomonių skirtumus frakcijos viduje. „Premjeras turi suvokti, kad kitos nuomonės turėjimas tai nėra reformų blokavimas. Pavyzdžiui, labai jautriai buvo sureaguota dėl urėdijų naikinimo. Juk natūralu, kad gali būti nuomonių skirtumas. Iš karto sakyti, kad čia reformos stabdymas, buvo skubota. Tas pats dabar ir dėl aukštųjų mokyklų“, – sako politikas.

Mato realią skilimo galimybę

Valstiečių žaliųjų atstovas sako matantis realią frakcijos skilimo galimybę. „Pavojus yra. Jei ta tendencija tęsis, gali būti taip, kad bus bandoma frakcijoje sudaryti vadinamąją „reformatorių“ ar „pokyčių“ grupę. Jei tam tikrais klausimais išsiskirs nuomonės ir bus bandoma traktuoti, kad tai yra stabdymas reformų, gali atsitikti taip, kad frakcija skils“, – mano P. Urbšys.

Jo teigimu, valstiečiams žaliesiems tai būtų pražūtinga – skilusi frakcija niekuomet nebeturėtų tokios įtakos ir populiarumo. Be to partijos skilimas atvertų kelią į dominavimą konservatoriams ir socialdemokratams.


Rašyti komentarą...
V
Vaclovas
2017-04-05 18:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaclovas Man atrodo valdžia yra išrinkta tautos ir mes turime ją gerbti.Ginčų turi būti visose valdžiose tik kad jie būtų konstruktyvūs.Dabar Lietuvoje miškai vagiami ,savivaldybėse pinigai švaistomi,apskritis panaikino ,o valdininkų padaugėjo.Telšiuose yra trys žemėtvarkos,o konsolidaciją atlieka samdyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų