Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) teigia, kad Lietuva išdavė savo vertybinę politiką, o Vyriausybėje turėtų būti kalbama apie Gabrieliaus Landsbergio ir Mariaus Skuodžio atsistatydinimą po skandalo dėl „Belaruskalij“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) teigia, kad Lietuva išdavė savo vertybinę politiką, o Vyriausybėje turėtų būti kalbama apie Gabrieliaus Landsbergio ir Mariaus Skuodžio atsistatydinimą po skandalo dėl „Belaruskalij“.

REKLAMA

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su giliu liūdesiu turi konstatuoti vertybinės užsienio politikos bankrotą. Man įdomu, kad Vyriausybė keturis mėnesius kovojo už demokratiją Kinijoje ir visame pasaulyje, o šiandien bėga už Lukašenkos trąšų traukinį.

Tai kelia labai daug klausimų. Pirmiausia, traktuojame tai kaip didelę nepagarbą Lietuvos strateginiam partneriui – Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Antras dalykas – tai spjūvis į veidą Baltarusijos žmonėms, kurie kovoja už demokratiją ir mes štai taip pasirodome“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį komentavo valstiečių šešėlinės Vyriausybės užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys.

Jo teigimu, LVŽS raštu kreipsis į „Lietuvos geležinkelius“, kad būtų pateikti įrodymai, kad bendrovė kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją ir Susisiekimo ministeriją ir valdantieji žinojo apie situaciją, bet ją, G. Surplio žodžiais, „pudrino“.

REKLAMA

Pasak politiko, valstiečiai kreipsis atskirai ir į URM, prašydami paaiškinti, ką Vyriausybė keturis mėnesius darė, kad būtų pasiruošta JAV sankcijų paketo įsigalėjimui.

„Situacija yra tragikomiška, nes deklaravome labai vertybinę politiką, o pasirodė, kad esame žmonės, žaidžiantys už nugaros. Tenka atsiprašyti Lietuvos strataginių partnerių JAV, kad šiandien situacija yra tokia, kad bėgame paskui Lukašenkos trąšų traukinį“, – sakė G. Surplys.

„Nepaleisime šito vėjais, kad nebūtų, kaip vieną kartą įvyko su ministru Dulkiu, kai tiesiog patraukiamas patogiausias žmogus ir toliau įmituojamą, kad viskas yra gerai. Iš tikrųjų, situacija reikalauja atsakomybės ir Vyriausybė turėtų labai rimtai pasvarstyti apie dvejų ministrų – susisiekimo ir užsienio reikalų – atsistatydinimą“, – pridūrė jis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad  „Lietuvos geležinkeliai“ trečiadienį pranešė, kad gruodį ir galbūt sausio pradžioje per Lietuvą į Klaipėdos uostą dar gabens „Belaruskalij“ trąšas, nes Baltarusijos bendrovė už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Lietuvos geležinkelių“, ar šios paslaugos Baltarusijos įmonei bus teikiamos toliau, priklausys nuo sankcijų režimo, valstybės institucijų sprendimų bei bankų pozicijos, ar aptarnauti jos pavedimus. 

„Lietuvos geležinkeliai“ skaičiuoja, jog netekus „Belaruskalij“ trąšų, įmonei reikėtų apie 49 mln. eurų subsidijų per metus. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė yra pasirengusi padėti „Lietuvos geležinkeliams“ sprendžiant infrastruktūros išlaikymo klausimus.

JAV Iždo departamentas rugpjūtį įvedė sankcijas „Belaruskalij“ ir iki gruodžio 8 dienos verslui davė laiko užbaigti sandorius. Praėjusį ketvirtadienį JAV išplėstose sankcijose atsidūrė ir „Belaruskalij“ produkcijos eksportuotoja „Belaruskaja kalijnaja kompanija“ (BKK). Sandoriai su ja turi būti baigti iki kitų metų balandžio 1-osios

o kaip surinkti LIETUVOS biudžeta jeigu masiškai naikinamos pajamos gaunamos iš baltarusijos tranzito o ekonominės pasekmės paskelbus kara kinijai bus skaičiuojamos milijardais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų