Valentinavičius apie prezidento reitingus: Nausėda atrodo skystablauzdis

PrezidentoGitano Nausėdos medaus mėnuo su jį išrinkusiais tautiečiais, panašu, kad baigiasi. Tai rodo net 10 procentų per mėnesį smukę prezidento reitingai. Nepaisant to, kad jo populiarumas išlieka labai aukštas ir viršija 70 procentų, politologai įžvelgia, kad žmonės pamažu supranta, kad visgi ne kiekvienam Nausėdos žodžiui lemta išsipildyti.

Kodėl pirmąkart reikšmingai smuktelėjo prezidento Nausėdos reitingai, kalbėjome su politikos apžvalgininku Virgiu Valentinavičiumi. 

Aiškėja, kad prezidento G. Nausėdos reitingai smuktelėjo 10 procentų. Kodėl taip nutiko? 

Manau, yra kelios pagrindinė priežastys. Pirmiausia, apsinuogino jo (Gitano Nausėdos – aut. past) rinkiminiai pažadai. Buvo žadėta gerovės valstybė, milijardas per metus socialinėms paslaugoms ir tas labai aiškiai neįvyko, pažadai netęsiami.

Antras dalykas, posūkis į kairę, į Pietų Korėją. savaime tuščia Japonijos kelionė taip pat paveikė. Žmonės pradėjo galvoti, kad prezidentas važiuoja į Japoniją fotografuotis su žmona ir iškilmingais drabužiais.

 Trečias punktas – ryžto stoka vidaus politikoje, toks patrypinėjimas. To pačio ministro Jaroslavo Narkevičiaus dorai pakritikuoti prezidentas negali, kadangi pats yra įkliuvęs su Pietų Korėja. Toks neryžtingumas, minkštumas verčia manyti, kad Nausėda atrodo labiau skystablauzdis, ypač lyginant su Dalia Grybauskaite. 

Vieni apžvalgininkai tikina, kad esą būtent kelionė iš Japonijos į Pietų Korėją padarė įtaką, galbūt netgi prezidento Nausėdos laikysena Alytaus gaisro metu, kiti tikina, kad pasisakymai dėl biudžeto ir naujų mokesčių. Kuri pusė labiau nusvertų? 

Mokesčiai nėra blogis, bet tai, kokie neįgyvendinami ir atsitiktiniai mokestiniai pakeitimai yra siūlomi, tai neprideda prezidentui taškų. Čia jau rinkiminių pažadų netesėjimas.

Bet tai viso labo yra 4 mėnesiai. Ar taikydavosi, kad per tokį laikotarpį taip smukteltų reitingai? 

 Taip, 10 procentų yra ganėtinai staigus smukimas ir, manau, veikia visos minėtos trys priežastys. Bet prezidentui dar daug laiko pasitaisyti. Klausimas, ar jis darys išvadas.

Dar vienas prezidento bruožas, kuris vis ryškėja, kad jis labai alergiškas kritikai. Visi apžvalgininkai, kurie bent kiek jį kritikuoja, yra Ingridos Šimonytės rinkimų kampanijos dalyviai. Dar viena iš išvadų būtų – įsiklausyti į kritiką, o ne ją atmetinėti. 

Visą pokalbį su politikos apžvalgininkų Virgiu Valentinavičiu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
n
nu
2019-11-25 19:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
joks žurnalistas reitingų nesugriaus reitingus suformuoja patys žmonės matydami politikų darbus.Man nereikia jokių žurnalistų,kad pamatyt koks neveiklus ir be stuburo prezidentas
Atsakyti
-6

J
Jonas
2019-11-26 07:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Virgis teisingai įvardijo Nausėdos veiklą.
Atsakyti
-10

O
O.Z.
2019-11-26 17:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na klapciukai, uzsirise akis, nematote,kad prezidentas nulis; aciu Virgiui uz tiesa, kuria visi mato, tik bijo ivardyti. Kodel jis nemato valdanciuju gresmes valstybei, gal reiketu pasidometi kas sumokejo jo rinkimu skola?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų