Valdantieji pasidavė ekstazei: skelbia beveik suvaldę krizes, reitingai nesvarbu, silpsta net Kremlius

Valdančioji dauguma konservatorių suvažiavime demonstravo itin geras nuotaikas: politikai jaučiasi beveik jau suvaldę Lietuvai iššūkių keliančias krizes, visuomenės nuomonės reitingus paskelbė nesvarbiais ir jau matuojasi pergalės vainiką 2024 metų Seimo rinkimuose. Savo ruožtu prieš dieną paskelbtos visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad iš visų Vyriausybės ministrų teigiamu reitingu pasižymi tik du ministrai.

Sekmadienį konservatoriai rinkosi į suvažiavimą, kuriame patvirtino Gabrielių Landsbergį naujai ketverių metų kadencijai, išrinko pavaduotojus ir suformavo kitas partijos struktūras. G. Landsbergio pavaduotojais tapo Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saugardas, Monika Navickienė, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Navickas ir Jonas Survila. Politikos komitetui vadovaus Mindaugas Lingė.

Pačiame suvažiavime Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politikai ir jų koalicijos partneriai – Liberalų sąjūdis bei Laisvės partija – pasižymėjo ypač optimistinėmis nuotaikomis. Pavyzdžiui, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen pareiškė, kad „tiek ši valdančioji dauguma, tiek Vyriausybė yra geriausia, kas galėjo atsitikti šių išskirtinių iššūkių akivaizdoje“. Beje, šios politikės reitingai iš valdančiųjų – geriausi.

REKLAMA

Kiek vėliau panašiai kalbėjo ir Europos Parlamento narys Andrius Kubilius. Jis suformulavo dešimt tezių, kurios visos buvo pagiriamosios arba keliančios ilgalaikius tikslus. 

Pavyzdžiui, pirmąja teze jis skelbė, kad su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politika viskas yra labai gerai, nors jis pripažino, kad konservatoriai turi specifinę karmą vadovauti per krizes. Jo nuomone, Vyriausybė dirba gerai ir yra stipri.

„Tai, ką turime dabar, yra viena stipriausių Vyriausybių per visus trisdešimt metų su tikrai stipriausiu premjeru“, - aiškino A. Kubilius, taip išties pagirdamas Ingridą Šimonytę.

Politikas priminė, kad šiai Vyriausybei teko susidurti su dviem didelėmis krizėmis – pandemija ir migrantų antplūdžiu – tačiau ministrų kabinetas atlaikė.

„Per metus – jokių skandalų. Nei kotletų, nei keliukų“, - teigė politikas.

Pasak A. Kubiliaus, Lietuvai labai neblogai sekasi tvarkytis su pandemija: „Taip, pandemijos skaičiai vėl auga, bet jie panašiai auga kaimyninėse valstybėse Latvijoje ir Estijoje, vakcinavimo tempais neatsiliekame nuo Europos vidurkio. Aišku, lietuviai galėtų būti didesni vakcinacijos entuziastai, bet yra kaip yra. Nesame savo mentalitetu dar pasiviję danų ir dėl to visi kenčia“.

„Tačiau kartu negalime nematyti, kad šią krizę ir karantinus ekonomiškai praeiname labai neblogai, ekonomika šiais metais augs daugiau nei 4 procentais, taip skelbia statistika, ir per trisdešimt metu sugebėjome pagal bendro vidaus produkto kiekį vienam gyventojui matuojant pagal perkamosios galios paritetą aplenkti ne tik kaimynus latvius, kas svarbiausia, estus, ir net lenkus, vengrus ar slovėnus, bet ir graikus ir ispanus“, - priminė europarlamentaras.

Pasak jo, viskas gerai yra ir su Lietuva, ir su Vyriausybe: problemų yra, bet jos sprendžiamos.

„Tačiau negalima nematyti protesto, triukšmo, visuomenės radikalizacijos, kurios dalis yra natūrali pandemijos pasekmė, tą matome visame pasaulyje, tačiau tai yra ir tradicinio chaosėlio Lietuvos centro kairės politiniame spektre pasekmė. Valstiečiai žlunga ir skyla, į jų vietą veržiasi atsigaunantys socialdemokratai, opozicija tarpusavyje konkuruoja, kas garsiau šauks apie artėjančias prarajas ar skelbs ultimatumus, internetuose bei gatvėse kuriasi įvairūs protesto judėjimai ir Kremlius ieško, kokį naują politinį projektą Lietuvoje realizuoti“, - pastebėjo A. Kubilius.

REKLAMA

„Tačiau laikai keičias: Kremlius silpsta, primityvaus populizmo patrauklumas Lietuvoje silpsta ir todėl mano antra tezė yra labai paprasta. Ilgalaike prasme centro kairės opozicija yra labai sipnoje ir krizinėje būsenoje, nepaisant to, ką rodo reitinagi. Reikia prisiminti, kad viščiukus skaičiuosime rudenį, tai yra 2024 metais, kai dabartiniai reitingai neturės didelės reikšmės“, - pridūrė europarlamentaras.

Trečiaja teze jis pareiškė, kad ši Vyriausybė turi visas galimybes dirbti ne vieną kadenciją, o dvi. Taip esą yra dėl stiprios Vyriausybės ir silpnos opozicijos.

Ketvirtas A. Kubiliaus punktas buvo skirtas įvardinti pagrindiniame dešimtmečio tikslams: rūpintis ne tik skurdo ir nelygybės įveikimu, bet ir lietuviškos sėkmės globalia plėtra; vystyti Lietuvos regionus taip, kad jie ekonominiu išsivystymu pasiektų Europos vidurkį; eksportuoti demokratiją ir europietiškumą kaimyninėms šalims į Rytus.

Anot A. Kubiliaus, Lietuvai reikia išmokti koncentruoti savo resursus į kelias sritis, kuriose jau esame sukūrę sėkmę ir kur galima laimėti konkurencinėje kovoje. Todėl penktuoju punktu jis siūlo, kad iki dešimtmečio pabaigos bent jau biotechnologijų srityje turime tapti Šiaurės Baltijos Baltijos regiono lyderiais.

Šeštoji politiko tezė apėmė regionų vystymą, kas jau buvo minėta anksčiau. Jo nuomone, tai pasieksime tada, kai Lietuvos provincija savo išsivystymu pasieks Belgijos provincijos lygį. Pasak A. Kubiliaus, Vilnius savo išsivystymu, pragyvenimo lygiu niekuo nesiskiria nuo Briuselio, o gal net lenkia, tačiau Lietuvos miesteliams ir kaimams iki Belgijos provincijos išsivystymo dar toli.

Septintoji, žinoma, buvo skirta demokratijos ir europietiškumo plėtrai į Rytus, nes nuo to priklauso regiono saugumas. „Nematau jokio atskyrimo tarp vertybiškumo ir praktiškumo šioje srityje. Kaimynystėje turėti demokratinę Baltarusiją, o ilgainiui ir Rusiją, būtų didžiausia Lietuvos sėkmė tiek saugumo, tiek naujų ekonominių galimybių prasme. Vardan to verta atlikyti ir įvairių laikinų sunkumų“, - mano A. Kubilius, pridurdamas, kad šiam tikslui pasitarnautų ir Ukrainos, Moldovos bei Sakartvelo euroatlantinė sėkmė.

REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, kad būtent tam reikia šios Vyriausybės dviejų kadencijų.

„Dėl tokių tikslų Kremlius labiausiai ir bijos šios Vyriausybės dviejų kadencijų“, - pareiškė politikas.

Aštuntąja teze A. Kubilius siūlė burti valstybių koalicijas Vakaruose, kurios gali padėti mums demokratizuoti Baltarusiją, o vėliau ir Rusiją. Šiam tikslui, anot A. Kubiliaus, labai svarbu bendradarbiauti su JAV, kurioms vis labiau rūpi padėtis Azijoje, todėl ir mums reikia ten dalyvauti kartu su amerikiečiais.

Devintuoju punktu politikas pasiūlė būti didžiausiais kovos su klimato kaita entuziastais. Pasak jo, „Green Deal“ įgyvendinimas turės didžiulių geopolitinių pasekmių ir tos pasekmės labiausiai atsilieps Rusijai. Taip yra dėl to, kad Rusija tiekia daugiau nei 50 procentų Europos Sąjungos suvartojamų dujų, tuo tarpu po gero dešimtmečio įgyvendinus tai, ką užsibrėžė Europos Sąjunga, dujų suvartojimas, planuojama, sumažės apie 70 procentų.

„Ir dešimtoji tezė yra skirta tam, kad mums reikia stiprios, o ne silpnos Europos Sąjungos“, - pabrėžė A. Kubilius.

Anot politiko, net konservatorių gretose yra žmonių, kurie gąsdinasi Europos Sąjungos stiprėjimu, tačiau, pasak A. Kubiliaus, tai yra visiškai klaidingas požiūris, nes stiprėjančios Europos Sąjungos labiausiai bijo Kremlius ir Pekinas.

„Ko mums trūksta, tai paprasto supratimo, kad ir mes galime daryti įtaką Europos Sąjungos politikai. Nebijokime to siekti, išmokime kurti mūsų tikslams reikalingas koalicijas“, - teigė A. Kubilius.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2021-09-26 16:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svajojau, kad šie politikai sėstų į teisiamųjų suolą, bet dabar matau, kad dėl rimtų psichiatrinių sutrikimų bus pripažinti nepakaltinami :(
Atsakyti
-10

A
Aa
2021-09-26 15:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounai. "Kremlius mus bijos". Taip, aisku.
Atsakyti
-7

A
Asilų gaudytojas
2021-09-26 15:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ufonautų kompanija tik klausimas kada išskris į nebūtį
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (45)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų