tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešai dalinami komentarai klampina valdančiųjų politikus į vis gilesnį pedofilijos skandalo liūną. Ar dar yra būdas valdantiesiems išsisukti nenukentėjus? 

Viešai dalinami komentarai klampina valdančiųjų politikus į vis gilesnį pedofilijos skandalo liūną. Ar dar yra būdas valdantiesiems išsisukti nenukentėjus? 

REKLAMA

„Dėmesio centre“ laidoje apie tai kalbėjo apžvalgininkas Rimvydas Valatka ir ELTA vyr. redaktorius Vytautas Bruveris. 

Visuomenei dabar kirbantis klausimas – kodėl valdantieji perėjo į aklą gynybą? R. Valatka sako, kad viena to priežasčių – negebėjimas daryti politikos.

„Jeigu trumpai, tai nemokėjimas daryti politikos ir, turbūt, neturėjimas žmonių, kurie daro politiką. Nes, tarkime, jau antrą savaitę visa tai vyksta ir šiandien man toks klausimas kilo: jeigu konservatoriai būtų pasakę, kad Seime įtariamam pedofilui yra ne vieta, ir jei būtų pasakę, kad įspėjo jį, nes nenorėjo nė sekunde ilgiau jo Seime.  

Iš esmės toks tikslas ir buvo prokuratūros. Juk prokuratūra nieko slapto, valstybinės paslapties nepardavė. Prokuratūra gynė įtariamąjį pedofilija, kad nesužinotume apie jį per anksti. Bet tikslas vis tiek buvo jį įvardyti anksčiau ar vėliau, pašalinti iš Seimo, to nuslėpti jau būtų buvę neįmanoma. Tai čia atsitiko viskas greičiau.  

REKLAMA

O dabar jie nuėjo į gynybą kodėl? Todėl, kad nėra krizės valdymo štabo, vadai – premjerė, partijos lyderis, Seimo pirmininkė – jie nevaldo krizės, kiekvienas šneka, ką nori. Jeigu visus mus tris sustatytų kalbėti kuria nors tema (turi omenyje laidos svečius, – red. past.), turbūt visuomenė gautų tris skirtingus variantus, jei mes nebūtume susitarę. Tai dabar panašu, kad greičiausiai jie neįspėjo, bet jie nukentės už tai, kad daug kur melavo, kalbėjo nerišliai“, – sako R. Valatka. 

REKLAMA

Apžvalgininkas teigia, kad konservatoriams dabar belieka pripažinti savo klaidas ir atsiparšyti, tačiau čia pat priduria, kad tam, kad taip pasielgtum, turi būti rimtas politikas. 

„Tai konservatoriai iš esmės turi naktį ir rytą išeiti, muštis į krūtinę ir pripažinti, kad jiems smūgis buvo toks didelis, kad jie prišnekėjo nesąmonių, kad kai kur apsimelavo nenorėdami blogo, kad jų tikslas buvo, kad įtariamo pedofilo Seime nebūtų, kažką tokio. Bet tam, kad tu tai padarytum, tu turi būti rimtas politikas“, – tvirtina R. Valatka.  

REKLAMA

ELTA vyr. redaktorius V. Bruveris teigia, kad valdantieji neinicijuoja tyrimo dėl negebėjimo reaguoti į susiklosčiusią situaciją.  

„Tam, kad būtų daromi tokie veiksmai ir tokie sprendimai, reikia greitos reakcijos ir orientacijos, reikia supratimo, nuojautos ir išskaičiavimo, kokiais galimais scenarijais gali vystytis krizė ir į kiekvieną scenarijaus atšaką reikėtų reaguoti. Ir ne tik reaguoti, bet ir imtis kažkokios krizės valdymo prevencijos.  

REKLAMA
REKLAMA

Žvelgiant į retrospektyvą, mes čia nesėdėtume ir nesitaškytume kritika, jeigu, pavyzdžiui, kai juos Bartoševičius pasitraukdamas iš Seimo taip pakišo, nes mano versija yra ta, kad bent frakcijos vadovybė nežinojo iki paskutinės akimirkos apie tai, kas vyksta. Tai tą pačią akimirką, kai sprogo prokurorų pranešta žinia, jie turėjo sakyti, kad, mielasis, niekur tu neini, laikai mandatą, mes prasukame visą procedūrą, konservatorių frakcija tampa ta frakcija, kuri surenka parašus neeilinei sesijai, įvyksta visa procedūra, konservatorių partija iš karto paskelbia kažkokią savo poziciją kaip partija, nelaukia nei iki vakaro, nei iki kitos dienos, tokiu atveju būtų uždengtos praktiškai visos spragos, pro kurias dabar visaks veržiasi.  

REKLAMA

Žinoma, Bartoševičius vis tiek galėjo teikti prašymą atsisakyti mandato, tačiau konservatoriai bent galėjo pabandyti taip daryti ir tuos savo bandymus labai aiškiai iškomunikuoti. Kad visuomenė matytų, kad jie bent bando taip daryti“, – sako V. Bruveris.  

Pasak ELTA vyr. redaktoriaus, susidaro įspūdis, kad konservatorių partija stokoja įgūdžių, kaip spręsti politines krizes.  

„Kadencija jau, berods, persirito į antrą pusę, įvairiausių krizių ir krizelių jau buvo apsčiai, ir vis dar aiškaus ir koordinuoto reagavimo centro, prevencijos, iniciatyvos perėmimo, krizės valdymo, sprendimų priėmimo ir aiškios koordinuotos politinės valios ten nėra“, – sako V. Bruveris.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše viršuje.  

Neužtektų. Griūtų jų kortų namelis. Laikysis iš paskutiniųjų. Kas nenorit atsidurti po nuolaužom, pasitraukite saugiu atstumu nuo šios partijos.
Broileris kaip tikras viščiukas - iškart pabėgo į krūmus. Tas pats buvo ir kai konservatoriai prisidirbo su baltarusiškomis trašomis.
- atsistatydinti. Bailių ir neryžtingų niekas nemėgsta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų