Vaistų agentūra: 2 vakcinos nuo Covid-19 dozės būtinos norint kovoti su delta atmaina

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį pareiškė, kad dvi patvirtintų vakcinų nuo koronaviruso dozės yra būtinos siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą kovojant su itin užkrečiama delta atmaina, ir paragino šalis spartinti savo skiepijimo kampanijas.

„Preliminarūs įrodymai rodo, kad abi kurios nors dvidozės vakcinos nuo COVID-19 dozės... yra reikalingos siekiant užtikrinti adekvačią apsaugą nuo delta varianto“, – sakoma EVA pranešime.

„Norint pasinaudoti aukščiausio lygio apsauga, būtina laikytis rekomenduojamo skiepijimo kurso“, – priduriama jame.

Delta padermė, kurią EVA vadina „susirūpinimą keliančiu variantu“, „greitai plinta Europoje ir gali rimtai trukdyti pastangoms suvaldyti pandemiją“, nurodė agentūra.

Užsikrėtimai delta atmaina, kuri pirmąkart buvo aptikta Indijoje, pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, iki vasaros pabaigos veikiausiai sudarys 90 proc. visų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

„Tai reiškia, kad šalims būtina paspartinti vakcinacijos programas, įskaitant antrų dozių tiekimą, kur tai rekomenduojama, ir kuo greičiau pašalinti spragas bei galimybes atsirasti naujiems variantams“, – pabrėžė EVA.

EVA iki šiol yra patvirtinusi keturias vakcinas nuo koronaviruso: dvidozes „BioNTech/Pfizer“, „AstraZeneca“ bei „Moderna“ ir vienadozę „Johnson & Johnson“.


Rašyti komentarą...
R
Romas
2021-07-14 20:12:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergis gali moketi is savo senelio ir jo paties pavogtu 14milijonu.Kodel Jis nori moketi is musu vargsu pinigu,koks gerutis anukelis.
Atsakyti
0

a
aga
2021-07-14 20:24:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusipirkit kalasnikovus ir kovokit, kovotojai berazumiai.
Atsakyti
0

p
paranoja
2021-07-14 20:26:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
iki 2025 nusibos kovoti, ateis nauja valdzia ir niekas nebekovos, pasibaigs tos durnystes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų