Vaikų teistumas neužkirs kelio tėvams gauti valstybinę pensiją

Suaugusių vaikų teistumas nebeužkirs kelio daugiavaikiams tėvams gauti valstybinę pensiją.

Antradienį Seimas priėmė atitinkamas Valstybinių pensijų įstatymo pataisas. Už jas balsavo 113 Seimo narių, prieš buvo du, keturi susilaikė.

Pagal priimtas pataisas, antrojo laipsnio valstybinė pensija nebus skiriama tik tiems tėvams, kurie patys ar jų vaikas, įvaikis iki pilnametystės arba emancipacijos buvo nuteistas už sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymą.

„Mes sakome, kad jeigu ir visi penki vaikai sėdės kalėjime, tau vis tiek priklauso premija, kad pagimdei tuos penkis vaikus. Nesvarbu, kad mokesčių mokėtojai mokės už jų išlaikymą“, – pataisą kritikavo socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Anot jo, valstybinė pensija turi būti mokama „už gerai išauklėtus vaikus, o ne už sėdinčius kalėjime“.

Vienas iš pataisos autorių ekspremjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad tėvai negali atsakyti už suaugusių tėvų nuodėmes.

„Yra konkretus atvejis Vilkaviškio rajone, kai mama, užauginusi septynis vaikus, jos vienas vaikas, būdamas 34 metų, padarė autoįvykį ir buvo pripažintas kaltu, tai motinai buvo atimta valstybinė pensija. Manau, kad tai neteisinga“, – sakė jis.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis tvirtino, kad daugiavaikės motinos dažnai neturėjo galimybės užsidirbti reikiamo darbo stažą, kad gautų normalią senatvės pensiją.

„Jeigu žmogus turi penkis ir daugiau vaikų, realiai neįmanoma, kad jis sukauptų senatvės pensijai stažą. Tikrai keista klausyti, kai tėvai turi atsakyti už suaugusių vaikų padarytus pažeidimus ar nusikaltimus“, – sakė jis.

Dabar galiojančiame įstatyme numatyta, kad pensija tėvams neskiriama ir tuo atveju, jeigu vaikas nusikalto jau būdamas suaugęs.

Teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją turi motina arba tėvas, išauginę penkis ir daugiau vaikų.

Pagal pirminius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimus, įsigaliojus įstatymui,  padaugės asmenų, pretenduojančiųjų į antrojo laipsnio valstybinę pensiją, tam papildomai reikės apie 2,3 mln. eurų. 

Šiuo metu antrojo laipsnio valstybinė pensija siekia 116 eurų.

Jeigu prezidentas pritars, pataisos įsigalios nuo kitų metų sausio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų