• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaiko dalybų dramoje – naujausias tėvo liudijimas: aiškėja, kad berniukas nebenori matyti mamos

Mama nori nušalinti visą teismą

Palangoje iš mamos paimto ir tėčiui Alytuje perduoto 9-erių metų berniuko gyvenimas į ramybės būseną grįžti taip lengvai negali. Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį turėjo išklausyti baigiamąsias kalbas ir greitu laiku priimti sprendimą dėl nuolatinės vaiko gyvenamosios vietos nustatymo bei išlaikymo. Bet vaiko mama per atstovą pateikė nušalinimą visam teismui, todėl dabar turės pasisakyti Vilniaus apygardos teismas. Tai yra gana įprasta taktika tokiose bylose.

Palangoje iš mamos paimto ir tėčiui Alytuje perduoto 9-erių metų berniuko gyvenimas į ramybės būseną grįžti taip lengvai negali. Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį turėjo išklausyti baigiamąsias kalbas ir greitu laiku priimti sprendimą dėl nuolatinės vaiko gyvenamosios vietos nustatymo bei išlaikymo. Bet vaiko mama per atstovą pateikė nušalinimą visam teismui, todėl dabar turės pasisakyti Vilniaus apygardos teismas. Tai yra gana įprasta taktika tokiose bylose.

REKLAMA

Šiuo metu pagal teismo sprendimą laikina vaiko gyvenamoji vieta laikinai numatyta su tėčiu, bet mama sprendimą norėtų pakeisti. „Teismas neįvyko, nes gal trečią kartą ieškovė pareiškė nušalinimą, kažkodėl ji vilkiną tą bylą, teigia, neva teisėja šališka. Eilinis cirkas“, – portalui tv3.lt nurodė berniuko tėtis. 

Berniuko mamos advokatė Laima Radzvickienė patikslino, nušalinimą reiškia jau ketvirtą kartą: tris kartus bandė nušalinti teisėją, o šiuo metu – visą teismą. „Daugiau tikrai nekomentuosiu“, – sakė advokatė, nors vaiko mama prieš tai sakė, kad geriau viską pakomentuotų advokatė. 

REKLAMA
REKLAMA

Portalas neviešina vaiko tėčio ir mamos pavardžių, nes tai gali pakenkti nepilnamečio vaiko interesams, nors socialiniuose tinkluose jau buvo paviešinta visų jų tapatybė. 

REKLAMA

Teismas pasakė, ką galvoja apie mamos emocijas įraše

Kaip žinoma, berniuko mama gruodžio pradžioje paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vaiko teisių gynėjai ir policijos pareigūnai negrabiai bando paimti vaiką iš mamos Palangoje tam, kad įvykdytų teismo sprendimą ir perduotų vaiką tėčiui. Keltos versijos, kad vaizdo įrašas paviešintas siekiant paveikti teismo sprendimą, nes civilinė byla artėjo prie pabaigos. 

Kraupus ir emocijas keliantis vaizdo įrašas, kuriame matyti išsigandęs ir šaukiantis berniukas, vaiko emocijas skatinanti mama bei su situacija nesusitvarkantys vaiko teisių gynėjai bei policijos pareigūnai, buvo pateiktas ir Vilniaus apylinkės teismui.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė atsakydama į klausimus Seime pacitavo, ką apie tai manė teismas: „Ieškovės atstovės 2023 m. spalio 13 d. pateiktas vaizdo įrašas atskleidžia akivaizdų ieškovės nusiteikimą prieš tarnybos specialistus, ieškovės negebėjimą valdyti savo emocijų jų neperteikiant mažamečiam vaikui arba sąmoningą jų demonstravimą ir perkėlimą vaikui, dėl ieškovės veiksmų sudėtingoje situacijoje esančiam vaikui papildomos įtampos ir baimės kėlimą, jos poveikį vaiko emocinei būsenai. Toks motinos elgesys neatitinka vaiko interesų ir tai matyti iš vaizdo įrašuose fiksuotos vaiko reakcijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Berniuko tėtis teigia, kad paviešinus vaizdo įrašą vaikui buvo pakenkta, dėl to vyriškis jau anksčiau kreipėsi į policiją. Pasak pašnekovo, vaikas jau pirmadienį išėjo į mokyklą, prieš tai mokėsi nuotoliu. 

„Šiandien dienai vaiką išleidau į mokyklą. Nežinau, kaip čia bus. Matysim, ką pasakos pats vaikas. O toliau tai nežinau. Yra blogai. Aš negaliu pakontroliuoti nei televizijos, negaliu sakyti vaikui, kad tau negalima žiūrėti televizoriaus. Rodoma per televizorių pastoviai, vaikas mato, tai nemalonu vaikui. O kitas dalykas, tai buvusi sutuoktinė visokiausiais būdais mane šmeižia, gaunu feisbuko žinučių, kad tvirkinau vaiką, kad vaiko galva buvo sudaužyta. Jei tik rasiu, kas taip šmeižia, tikrai kreipsiuos į institucijas“, – sakė berniuko tėtis. 

REKLAMA

Tėtis: vaikas nenori susitikti su mama

Vaiko mama dar prieš vaizdo įrašo paviešinimą skundė savo buvusį sutuoktinį ir kaltino nusikaltimais prieš vaiką, taip pat ir tvirkinimu, bet iki šiol visi skundai nepasitvirtino, ikiteisminiai tyrimai nutraukti nepasitvirtinus aplinkybėms. 

Pats berniukas yra pasiskundęs, kad mama sudavė per veidą: šis tyrimas nutrauktas įvertinus, kad šiais veiksmais padaryta žala yra menka, todėl geriau, vietoje baudžiamųjų priemonių, siūlyti pagalbą. 

REKLAMA

Nuo 2018 metų yra gauti net 46 pranešimai apie šį vaiką: net 17 skundų – iš tėvo, 11 – iš mamos, 10 – iš policijos, 2 – iš sveikatos priežiūros įstaigų, likusieji – iš įvairių įstaigų. 

„Visokiausiais būdais bando mane apkaltinti, net nebando kitaip mąstyti. Ji įsikalusi viena ir jeigu kažkas sako kitaip, tai reiškia, veikia prieš ją, ji negirdi“, – pirmadienį sakė vaiko tėtis. 

Remiantis teismo sprendimu, šiuo metu berniukas gyvena su tėčiu, jo žmona ir žmonos dukterimi, o mama su berniuku gali tiesiogiai susitikti 1 valandai per savaitę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiai dienai vieną kartą per savaitę gali susitikti. Praeitą savaitę vaikas atsisakė važiuoti, nesusitiko su ja. Nes vaikas atsisakė važiuoti. Į telefoninius skambučius vaikas irgi neatsako. Nors aš tikrai jam nedraudžiu, jis turi telefoną, jį nešiojasi, į mokyklą nešasi. Jei norėtų, bet kada gali jai skambinti. Kad kaltins mane, jog aš draudžiu, tai melas. Vaikas nešasi telefoną į mokyklą, jis ir žinutę gali bet kada parašyti. Ir nėra toks kvailas, jei norėtų, kad nepamatyčiau, tai ištrinti gali“, – sakė vyriškis. 

REKLAMA

Mama pasislėpė su vaiku po atostogų

Berniukas iš mamos Palangoje buvo paimtas rugsėjo 21 dieną, bet vaizdo įrašą moteris paviešino gruodžio 3-ąją. Kiek vėliau moteris įrašą iš savo paskyros ištrynė, bet jis jau buvo spėjęs išplisti socialiniuose tinkluose. Vaizdo įraše matyti, kaip 9-metis berniukas išsigandęs priešinasi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams ir policijos pareigūnams, o mama skatina vaiko emocijas bei nesivaldo pati.

REKLAMA

Vaiko teisių atstovai jau anksčiau minėjo, kad paprastai tokiais atvejais prašomą tėvų nuraminti vaiką, neeskaluoti situacijos, negąsdinti vaiko, juo labiau, kad berniukas gali bendrauti tiek su tėčiu, tiek su mama, nė vienam tėvystės teisės nėra apribotos, tik vaiko laikina gyvenamoji vieta, teismo sprendimu, nustatyta su tėčiu, o pati civilinė byla dėl nuolatinės vaiko gyvenamosios vietos ir išlaikymo nėra pabaigta.

Kaip pasakojo berniuko tėtis, jie su buvusia sutuoktine išsiskyrė 2018 metais. Iš pradžių vaiko gyvenamoji vieta numatyta su mama, bet vaikas vienam iš specialistų pasiskundė dėl smurto iš mamos pusės, todėl 2022 metais Alytaus miesto apylinkės teismas vaiko gyvenamąją vietą laikinai nustatė su tėčiu, kartu nustatyta ir laikina bendravimo tvarka su mama. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2018 metų yra gauti net 46 pranešimai apie šį vaiką: net 17 skundų – iš tėvo, 11 – iš mamos, 10 – iš policijos, 2 – iš sveikatos priežiūros įstaigų, likusieji – iš įvairių įstaigų. 

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, visos tarnybos paslaugas siūlė ir mamai, ir tėčiui, bet mama paslaugų nepriėmė. „Iš mamos pusės paslaugos, mano žiniomis, priimtos nebuvo, bet būta bandymų suteikti pagalbą“, – kalbėjo ministrė. 

REKLAMA

Portalo tv3.lt žiniomis, mamai siūlyta reguliariai lankytis pas psichologą, bendradarbiauti su pagalbą teikiančiais specialistais, bet moteris psichologo atsisakė, teigė, kad keletą kartų lankėsi privačiai, su atvejo vadybininku bendradarbiavo epizodiškai, o nuo liepos su ja apskritai nepavyko susisiekti. 

Tėvas, atvirkščiai, siūlomą pagalbą priėmė, dalyvaudavo atvejo vadybos posėdžiuose. Neoficialiomis žiniomis, dar iki vaizdo įrašo paviešinimo berniukas buvo pareiškęs norą gyventi su tėčiu, o teismas priėmė sprendimą nustatyti gyvenamąją vietą su tėčiu. 

REKLAMA

Šių metų birželį Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nutartį, kad vaikas gyvena su tėčiu, bet mama gali bendrauti su berniuku kaip nurodoma tvarkoje. Mama taip pat galėjo per metus tam tikrą laiką pasiimti vaiką atostogoms, ką ir padarė šių metų liepą, bet po atostogų vaiko tėvui jau negrąžino.

Dėl šios priežasties buvo paskelbta moters ir vaiko paieška, o Vilniaus miesto apylinkės teismas šių metų rugsėjo 18 dieną nurodė mamai skubiai iki rugsėjo 19 dienos 17 valandos perduoti vaiką tėčiui. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mama pasiėmė vaiką liepos mėnesį atostogoms ir turėjo grąžinti tėvui, bet ji slapstėsi nuo liepos mėnesio, nebegrąžino. Tuomet teismas griežtai pasisakė grąžinti vaiką“, – nurodė su situacija susipažinęs pareigūnas. 

Remiantis turima informacija, kadangi mama su vaiku slapstėsi, tai berniukas, kuris šiaip jau turėjo būti trečios klasės mokinys, nė nelankė mokyklos. „Kiek teko girdėti, mama veikė manipuliatyviai, vaiką nuteikinėjo prieš tėtį, prieš tėvą daug ikiteisminių, kad tėvas atseit skriaudžia, bet jie nepasitvirtindavo“, – pasakojo pareigūnas. 

Po berniuko paėmimo iš mamos Palangoje, vaikas buvo perduotas tėčiui Alytaus mieste. 

Kadangi mama nesilaikė teismo nurodymų, slapstėsi, tai Vilniaus apylinkės teismas spalio mėnesį iš naujo įvertino, kaip berniukas turi bendrauti su mama, tai yra, bendravimas sumažintas iki vienos valandos per savaitę dalyvaujant psichologui, dar gali būti bendraujama telefonu. 

Su situacija susipažinęs pareigūnas sakė, kad vaiko psichologė rekomendavo atsisakyti mamos bendravimo su vaiku telefonu, nes prie psichologės mama bent neapšneka buvusio sutuoktinio, o bendraujant telefonu situacija kardinaliai priešinga. 

Nu jau dabar prigalvos visko, kad tik tarnybos pateisintų savo veiksmus:D
Ką jūs bekalbėtumėte vaiko iš rankų lupti nereikėjo.
Buvo neprofesionalus tarnybų darbas.
Niekas negirdėjo, kad vaikas sako jog ,,nori būti su tėvu, ir nenori matyti mamos,,. Tai tik rašliava spaudoje. O štai kaip klykė, kai atiminėjo iš mamos - matė visi. Čia jau nėra ,,mano žodis,, prieš ,,tavo žodį,,.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų