Vilniuje 21 metų striptizo šokėja po kivirčo su 16-mečiu vaiko tėvu atsivežė mažylę į naktinį klubą, kuriame dirba. Dviejų mėnesių dukrelę bendradarbei patikėjusi motina vėliau atsisakė iš jos atsiimti vaiką.

Iš sostinės Gedimino prospekte įsikūrusio naktinio klubo be priežiūros paliktos mažylės pasiimti atvyko policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Mergaitė buvo nuvežta į ligoninę. Medikų teigimu, vaikas neturi jokių sveikatos problemų. Pareigūnai apie incidentą pranešė Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojams, šie ir spręs kūdikio likimą.

Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininkas Donatas Malaškevičius LŽ patvirtino, kad vakar prieš pietus 21 metų motina buvo iškviesta į komisariatą ir ten apklausta.

"Policija skambučio iš naktinio klubo administracijos sulaukė naktį į antradienį, prieš vidurnaktį. Skambinanti moteris pranešė, kad prieš 30 min. naktiniame klube be priežiūros paliktas kūdikis, kurio motina pasišalino. Pranešėja suabejojo, ar vaiko mama grįš jo pasiimti", - pasakojo D.Malaškevičius.

Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad viename sostinės naktinių klubų dirbanti moteris, atėjusi į klubą su vaiku, paprašė bendradarbės pagalbos. Ši sutiko prižiūrėti mergaitę vieną valandą, kol kolegė darbuosis. Su dviejų mėnesių vaiku bendradarbė išvažiavo į kitą klubą, kuriame yra specialiai įrengtas vaikų kambarys. Prabėgus valandai, moters bandymai susisiekti su vaiko motina buvo bevaisiai. Jai teko grįžti atgal į klubą. Neradusi motinos, bendradarbė paliko kūdikį administratorei.

REKLAMA

"Administratorė liepė motinai pasiimti vaiką, tačiau ši atšovė, kad jai reikia dirbti. Tada nuspręsta kreiptis į policiją, nes nežinota, ką su vaiku daryti. Mergytės motinai surašytas protokolas dėl tėvų valdžios nepanaudojimo arba panaudojimo priešingai vaiko interesams. Medžiaga gali atsidurti teisme", - sakė D.Malaškevičius.

Sostinės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Greta Zvolinskienė LŽ tvirtino, kad klausimas dėl tolesnio kūdikio likimo bus išspręstas kaip įmanoma greičiau: "Kviesimės vaiko tėvus pokalbio. Aiškinsimės, kokios namuose sąlygos. Kiek man žinoma, pora nėra susituokusi. Akivaizdu, kad motina pasielgė neatsakingai. Spręsime, ar grąžinti mažylę motinai, ar ieškoti kitų globėjų."

Specialistė patvirtino, kad į tokią padėtį dažniausiai patenka jauni tėvai. Pagrindiniai jų argumentai: neturi pragyvenimo šaltinio, artimi žmonės atsisakė pagelbėti. Skaudžiausi atvejai registruojami šeimose, kuriose nevengiama alkoholio ir narkotikų.

Audrius BAREIŠIS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų