Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos (NAPK) pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį ir Valstybinę ne maisto produktų inspekciją prie Ūkio ministerijos dėl rinkoje atsiradusių elektroninių cigarečių.

Komisijos pirmininkė sunerimusi dėl elektroninių cigarečių platinimo, nes jų prekyba nereglamentuota, o poveikis sveikatai - neištirtas.

"Inhaliatoriaus principu veikiančios cigaretės garuose yra ne tik tabako, bet ir propileno glikolio. Tai bekvapės, beskonės, labai degios dujos. Propilenas veterinarijoje naudojamas kaip vaistas. Tad ar galima pardavinėti paaugliams produktą, kurio sudėtyje yra tokių medžiagų?" - apie kol kas neištirtų elektroninių cigarečių pavojingą plitimą tarp nepilnamečių kalba Seimo narė.

Jos nuomone, nėra abejonės, kad šiuo produktu suskubs pasinaudoti elektronikos naujovėmis besidomintys vaikai ir paaugliai, kurie šiandien dar nėra rūkoriai. Pasak V. V. Margevičienės, pasekmės būtų pražūtingos, nes vaikui priklausomybė nuo nikotino vystosi itin greitai, o nebesant specifinio tabako kvapo tėvams ir mokytojams bus daug sunkiau pastebėti vaiko rizikingą elgseną. Anot parlamentarės, pateikiamoje informacijoje nurodomas nikotino kiekis yra toks, kuris kiekvienam vaikui gali sukelti itin pavojingus nikotino intoksikacijos reiškinius ir rimtus sveikatos sutrikimus.

REKLAMA

Kreipimesi NAPK pirmininkė siūlo organizuoti reikiamus produktų saugos ypatybių patikrinimus ir prireikus taikyti Produktų saugos įstatyme nustatytus privalomus produktų saugos bei ženklinimo reikalavimus. Parlamentarė taip pat prašo įvertinti produktų sudėtyje esančių medžiagų poveikį sveikatai, nustatyti, kokiai kategorijai priskiriami minėtieji produktai bei kokie reikalavimai keliami šių produktų patekimui į rinką.

"Kol nebus atlikti kompetentingi ir išsamūs elektroninių cigarečių sudėties bei poveikio žmogaus organizmui tyrimai ir kol nebus įrodymų, patvirtinančių, kad jas vartoti yra saugu, siūlau nepilnamečiams susilaikyti nuo šio produkto įsigijimo ir vartojimo", - sako V. V. Margevičienė.


Rašyti komentarą...
g
gedas
2010-03-21 22:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
vietoj to- kad seimūnai priekaištautų pramoninkams, kodėl lietuva nesiima viena iš pirmūjų pradėt gaminti elektronines cigaretes ir tapt viena iš lyderių pasaulinėj rinkoj, tai jie nori iš vis jas uždraust. tarp kitko galima būt pradėt gamint ir elektroninį alkoholį.
Atsakyti
0

a
as
2010-03-23 15:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš rukau tos el. cigaretes. Ir labai patenkinta. Labai geras dalykas. Tai yra skanu. Aj...žodžiu.. Ankščiau man skaudėjo galva vakarais, dabar viskas. Jie isigando, kad žmones mes rukyti su elektr. cigaretemis ir kažkas negaus pelno iš mirties pardavimo. Mesti rukyti su elektr. cigarete labai paprasta. Visai be juokiu pastangu. Tiesiog reikia mažinti nikotino kieki. O jei ne mesti, o naudoti elektr. cigaretes pinigine prasme išeina i metus apie 700 lt. O paprastos cigaretes jei pakeli i diena apie 3000 lt. Aišku, žmonems gerai, o mirties pardavejam ateina mirtis ;-)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų