Policininkai turėtų būti pavaldūs tiesiogiai renkamiems seniūnams ar merams, mano Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas.

"Viešąją tvarką turėtų užtikrinti žmonių renkami atstovai. Tai turėtų būti municipalinė policija (...) ir ji turėtų būti pavaldi tiems, kurie turi žmonių pasitikėjimą, yra žmonių išrinkti. Buvo siūlymas toks, kad ir apylinkių inspektoriai būtų prižiūrimi tiesiogiai renkamų seniūnų ir savivaldybės vadovų, kurie taip pat turėtų būti tiesiogiai renkami", - trečiadienį interviu Žinių radijui sakė parlamento vadovas.

Jo teigimu, "rezultatas būna geresnis, kai tiesiogiai jaučiama atsakomybė iš toje teritorijoje gyvenančios bendruomenės", tačiau ši bendruomenė policijos darbą įtakotų per renkamus savivaldos atstovus.
"Tokiu būdu galėtų būti ir dvigubas pavaldumas, bet jie būtų priežiūroj tų žmonių, kurie betarpiškai atsakingi už viešąją tvarką toje teritorijoje", - svarstė Seimo pirmininkas.

V.Muntianas išreiškė nuomonę, kad po tragedijos Skuodo rajone, kai policininko sukeltoje avarijoje žuvo trys vaikai, išryškėjusi vidaus reikalų ministro ir policijos generalinio komisaro nesantaika yra "sisteminė pavaldumo ir atskaitomybės problema" ir ji esą egzistavusi, kai ministrais bei komisarais buvo ir kiti asmenys.

Pagal Policijos veiklos įstatymą, policijos generalinis komisaras yra tiesiogiai pavaldus vidaus reikalų ministrui bei atskaitingas prezidentui, tačiau po avarijos Skuodo rajone atsistatydinęs, bet pareigas vis dar einantis vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys ne kartą yra sakęs, jog komisaras ministrui yra pavaldus "tik nominaliai".

REKLAMA

Tuo metu premjeras Gediminas Kirkilas komisaro pavaldumo klausimo nelaiko esminiu problemą policijoje išspręsiančiu raktu. Jo nuomone, pirmiausia reikia griežtinti pareigūnų atsakomybę.

Apie būtinybę griežtinti pareigūnų atsakomybę bei galimybę keisti policijos generalinio komisaro pavaldumą prabilta po skaudžios avarijos, kai Skuodo policijos pareigūno Sauliaus Pauliko vairuojamas automobilis praėjusį trečiadienį mirtinai sužalojo tris vaikus. Šis įvykis sukrėtė visuomenę ir aukščiausius šalies vadovus bei privertė iš pareigų trauktis vidaus reikalų ministrą R.Šukį ir policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių.

Po tragiškos avarijos taip pat pasigirdo siūlymų griežtinti įstatymus. Konservatorius Kęstutis Čilinskas pirmadienį įregistravo Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, išplečiančias sunkinančių aplinkybių ratą.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2007-11-14 11:48:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel prasideda absurdiski pasiulymai. Dabar yr agera sistema ir jos pakankamai uztenka, tereikia tik visiems iprasti dirbti t.y. tinkamai atlikti deleguotas pareigas...Tas pats seniunas daug ka mato ir turi galimybe skelbti viesai kas blogai, nekalbant apie kitus policininkus ir visa kita...Taip, kad nereikia begti nuo gyvenimo ikisus galva i smeli, o aktyviai dalyvauti visuomenes gyvenime ir valstybes valdyme.
Atsakyti
0

n
niekam neydomu
2007-11-14 12:08:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka mano sitas apsisaukelis
Atsakyti
0

1
1
2007-11-14 12:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia gi kazka kalbeti, kazka svarstyti, gal ims ir isras dvirati, tik kt spalvos. Tik durniukai gali patiketi, kad merai su seniunais uztikrins tvarka, ivyks stebuklas ir ateis ilgai lauktas sviesus rytojus. Kam reikia tokiu nesamoniu? Tik tam, kad pasikelti visuomenes akyse - stai, man rupi jusu problemos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų