Seimo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis siūlo parlamentarų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams skaičiuoti sukurti specialią lentelę, kurioje atsispindėtų darbo vertė. Tai, anot jo, įneštų daugiau aiškumo ir nuslopintų Seime kylančias aistras dėl parlamentinių lėšų susimažinimo.

Taip V. Mazuronis reaguoja į siūlymus karpyti parlamentinei veiklai numatytas lėšas. "Tvarkiečio" teigimu, šioje srityje kol kas yra daugiau emocijų negu racionalaus mąstymo.

"Jeigu kalbame apie konkretų parlamentinių sumažinimą nuo 3 tūkst. iki 2 tūkst., tai nematau jokios problemos. Sumažinkime ir viskas tvarkoje, tačiau norėčiau pažiūrėti iš kitos pusės. O kodėl 2 tūkst.? O gal 1,5 tūkst. ar 1 tūkst. litų, o gal 5,5 tūkst. litų? Pasigendu esminio dalyko. Manau, kad mūsų atlyginimų sistema turėtų būti, pradedant nuo Prezidento iki rūbininkės savivaldybėje, tai yra visi, kurie gauna biudžetines lėšas, vieninga sistema ir lentelė atitinkamai įvertinant jų darbą. Gali būti žirklės nuo iki", - trečiadienį "Žinių radijuje" sakė parlamentaras.

V. Mazuronis prisiminė, kai tokia sistema buvo parengta Darbo ir socialinių tyrimų institute, bet tuometis Premjeras Gediminas Vagnorius ją pavertė šipuliais. Anot opozicijos lyderio, jeigu būtų tokia sistema, kiltų mažiau emocijų.

REKLAMA

"Dabar problema yra, kad patys Seimo nariai turi nusistatinėti, koks turi būti jų atlyginimas. Atleiskite, bet visi esame žmonės ir puikiai žinome, kad tas, kuris gauna pinigų, jam visada atrodo, kad mažai. Tas, kuris moka, šiuo atveju visuomenė, visada atrodo, kad per daug. (...)

Kompromisas tik vienintelis, kad turėtų būti sudaryta aiški visų atlyginimų sistema - Prezidento, Premjero, Seimo Pirmininko, ministrų, Seimo narių iki valytojų ministerijose. Tam tikra lentelė, pagal kurią santykinai aiškiai būtų kiek kieno darbas vertinamas", - teigė jis.

ELTA primena, kad Seimas antradienį žengė pirmą žingsnį karpant Seimo narių parlamentinei veiklai numatytas lėšas. Tačiau priimti ypatingos skubos tvarka arba skubos tvarka tai numatančias Seimo Statuto pataisas politikai nesiryžo.

Už Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pateiktas Seimo statuto pataisas, siūlančias mažinti parlamentinei veiklai numatytas lėšas, Seimo vadovų reprezentacines išlaidas ir numatančias koreguoti Seimo narių padėjėjų etatų nustatymo tvarką, balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 18.

Šios daug emocijų sukėlusios Statuto pataisos Seimo plenariniame posėdyje bus toliau svarstomos spalio 20 d. Seimo Pirmininkės I. Degutienės kvietimas priimti jas ypatingos skubos tvarka arba skubos tvarka nebuvo išgirstas.

Seimo nariai aistringai reagavo į siūlymus mažinti jiems skirtas lėšas, buvo ir plojimų, ir netgi švilpimo.


Rašyti komentarą...
T
Tyla(murmazonyššška)
2009-10-14 10:17:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tapšt !

Tapšt !

Tapšt !
Atsakyti
0

A
AK
2009-10-14 10:26:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu,maletiški Valentinai. Tava prapeleris da ne fliugery.
Atsakyti
0

E
E.H.Petruitis
2009-10-14 12:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sistema butu gerai, nes kai jos nera, yra puikios salygos piknaudziauti valdzia ir skirti sau ir saviems nepagristai didelius atlyginimus.
Kai zurnalistai iskapsto koki nors valdininkeli ar valdiskos imones direktoreli pasiskyrusi sau alga didesne nei salies prezidento, tie kurie cia savo nesamonemis tersia eteri patys pirmieji pradeda piktintis ir visus kaltinti, bet kai kas nors ka nors pasiulo, vertina ne pati pasiulyma, o ta zmogu kuris pasiule.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų