V. Kernagis: darbo grupėje pavyko susitarti dėl nemokamo Registrų centro duomenų atvėrimo žurnalistams

Trečiadienį įvyko paskutinis darbo grupės posėdis dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo.

Grupės vadovas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis pažymi, kad pagrindinis darbo grupės tikslas buvo sudaryti sąlygas žurnalistams nemokamai ir laisvai viešojo intereso tikslais gauti duomenis iš registrų ir valstybės informacinių sistemų bei užtikrinti visuomenės teisę žinoti.

„Atrodo, kad šį tikslą pasiekėme diskutuodami su ministerijų, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Registrų centro, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir suinteresuotais žiniasklaidos atstovais, įsiklausydami į jų nuomones”, - teigia V. Kernagis.

Darbo grupės vadovas atkreipė dėmesį, kad koalicinėje šios Vyriausybės sutartyje numatyta, kad žurnalistams turi būti nemokamai atverti valstybės valdomi duomenys.

“Aptarėme, kaip ir kokius valstybės valdomus duomenis galime ir turime atverti, kokia apimtimi, kam ir kokiais įrankiais remiantis žurnalistai gali gauti prieigą. Tai pagrindiniai klausimai, kuriems turėjome rasti atsakymus darbo grupės posėdžiuose“, - darbo grupės posėdžių rezultatus apibendrino Seimo narys.

REKLAMA

Šio įstatymo projekto parengimas - tik pirmas žingsnis, atveriant jautrius trijų registrų (Juridinių asmenų registras, Nekilnojamojo turto registras, Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos registras) duomenis nemokamai naudotis Lietuvos žiniasklaidai.

Parengtas įstatymo projektas bus teikiamas svarstymui Kultūros reikalų komitete ir Seimui pavasario sesijoje.


Rašyti komentarą...
b
bekbfybzalmobal
2021-02-24 16:11:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
dbnf[falmobal
Atsakyti
0

L
Lisavaw
2021-02-25 06:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hello. And Bye.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų