Užsienio reikalų ministerija sulaukė kibernetinės atakos: išplatinti melagingi pranešimai

Programišiai Užsienio reikalų ministerijos (URM) vardu išplatino melagingą pranešimą apie prezidento Gitano Nausėdos prašymą Jungtinėms Valstijoms steigti karinę bazę Lietuvoje ir perkelti į šalį branduolinius ginklus.

„Informuojame, kad spalio 18 dieną URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas neplatino pranešimo spaudai apie ketinimą steigti JAV karinę bazę Lietuvoje. Tikėtina, kad tai yra kompleksinė kibernetinė-informacinė ataka. Šį įvykį tiria kompetentingos institucijos“, – teigiama penktadienį paskelbtame ministerijos pranešime.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė sakė, kad melagingą pranešimą gavo kelios žiniasklaidos priemonės, NATO šalių įstaigos, diplomatinės atstovybės.

Pranešimas buvo siųstas iš tokio paties adreso, kuriuo informaciją žiniasklaidai platina URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas – [email protected]

Jame teigiama, kad neva prezidentas pasiūlė Lietuvoje pastatyti JAV karinę bazę ir perkelti į Lietuvą branduolinius ginklus iš Incirliko bazės Turkijoje.

R. Jakilaitienė sakė, kad ministerija kreipėsi į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.

Lietuvos kariuomenės atstovas Laimis Bratikas BNS sakė, kad išpuolis sietinas su Jungtinių Valstijų bataliono atvykimu į Lietuvą.

„Tikėtina, kad ši tema bus dar daug kartų eskaluojama su siekiu diskredituoti“, – teigė kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas.

Pasak jo, melagingą ministerijos pranešimą gavo ir Kariuomenės kanceliarija bei kai kurie ginkluotųjų pajėgų padaliniai.

Šią savaitę į Lietuvą atvyko pirmieji kariai iš pusmetį šalyje dislokuojamo JAV bataliono.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų