naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos rekordų knyga prieš Naujuosius metus pasipildė nauju – kaliausių rekordu, kuris buvo užfiksuotas 2013-ųjų liepą surengtame Vyšnių festivalyje.

REKLAMA

760 kaliausių

Praėjusią vasarą Vyšnių festivalyje buvo užegistruota 760 kaliausių, kurios nufilmuotos, nufotografuotos ir su liudijimais pateiktos Lietuvos rekordų knygos autoriui Vytautui Navaičiui.

REKLAMA

482 kaliausės buvo pastatytos, iškabintos, paguldytos ir kitaip kompoziciškai išdėliotos Žagarės mieste privačiose gyventojų sodybose, prie daugiabučių namų, parko teritorijoje, gatvėse, miesto aikštėje, prie Švėtės upės ir net pačioje upėje valtyje.

278 kaliausės buvo pagamintos renginio, vykusio parke, metu. Su jomis, siekiant rekordo, atliktas masinis kaliausių šokis.

REKLAMA

Šokyje dalyvavo 333 gyvosios kaliausės, tačiau pagal nuostatus jos negalėjo būti priskaičiuojamos rekordui. Mat gyvosios kaliausės, anot agentūros „Factum“ vadovo, laikomos tiesiog persirengėliais, kaip vaikščiojantys „čigonai“ per Užgavėnes.

Tikrąsias kaliauses gyventojai darė iš šiaudų, drabužių, plastiko, gumos ir kitokių medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių išradingumas stebino

Kaliausės buvo pradėtos gaminti gerokai anksčiau nei prieš savaitę iki renginio. Dalis vietos gyventojų ir miesto svečių jas kūrė tautodailininkės Aušros Petrauskienės Žagarėje atidarytame „Kaliausių fabrikėlyje“. Prie Žagarės prisijungė ir Žvelgaičių kaimo gyventojai, taip pat gaminę ir statę kaliauses prie namų.

REKLAMA

Žmonių išradingumas stebino. Kaliausės tapo jaunųjų poromis, gausiomis šeimynomis, motociklininkais, „betmenais“, medaliais pasipuošusiais sportininkais, virėjais, giltinėmis, žvejais ir kitokiais personažais.

Kaliausės su Žagare siejamos jau ne pirmus metus. Tai buvo joniškietės tautodailininkės, lėlininkės Aušros Petrauskienės idėja. Ji pasiūlė per Vyšnių festivalį kiemus, namus, sodus pagražinti stilizuotomis paukščių, pulkais puolančių vyšnių uogas, baidyklėmis.

REKLAMA

Žagarė nuo seno garsėja vyšniomis, žmonės jas gausiai augina, tad kaliausių prireikia atsiginti nuo varnėnų.

Antras rekordas

Šis rekordas – antrasis per pastaruosius dvejus metus, užregistruotas Joniškio rajone.

2012 metų rugpjūtį Joniškio rajono jaunimo sąjungos „Apskritas stalas” nariai Savivaldybės posėdžių salėje iš tuščių cigarečių pakelių pastatė 4 metrų aukščio konstrukciją-varpinę.

Statiniui buvo panaudotas 4201 pakelis. Juos jaunuoliai rinko miesto parke, poilsio zonose, pamėgtose žmonių susibūrimo vietose, prašė kaimynų, draugų, pažįstamų.

Šia iniciatyva siekta atkreipti visuomenės dėmesį į rūkymo žalą ir grėsmę žmonių sveikatai bei gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų