• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, siūlančioms švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį.

Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, siūlančioms švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį.

REKLAMA

Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo. Tačiau, jei transporto priemonė yra su neveikiančia gamintojo išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema, galimybė skirti įspėjimą nenumatyta.

Antradienį tokias kodekso pataisas svarstymo stadijoje palaikė 80 Seimo narių,1 buvo prieš, 2 susilaikė. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Vienas iš projekto autorių, Seimo narys Algirdas Stončaitis mano, kad prie šios problemos parlamentas dar turės sugrįžti.

„Manau, kad prie šito kodekso straipsnio redakcijos dar būsime priversti sugrįžti, kadangi buvo kitų kolegų pasiūlymai įsivertinti, ar teisingas yra sprendimas atitraukti aplinkos apsaugos inspektorius nuo savo tiesioginių funkcijų, priskiriant jiems šitą funkciją. Pats reglamentavimas nėra iki galo išdirbtas“, – sakė A. Stončaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Suteikus teisę aplinkosaugininkams tikrinti automobilių išmetamų į aplinką teršalų kiekį, Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė parengė alternatyvius Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, numatančius sankcijas už tokius nusižengimus. Po svarstymo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete atsirado naujas jungtinis projektas.

REKLAMA

Jei transporto priemonės į aplinką išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, tai užtrauktų įspėjimą arba baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 300 iki 500 eurų. Baudos nuo 100 iki 500 eurų numatytos ir už transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą.

Šie administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtrauktų baudą asmenims nuo 300 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 900 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse už dūmijančius automobilius yra numatytos baudos, tačiau įspėjimas už šias veiklas nenumatytas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų