Užsienio reikalų ministerija (URM) griežtai smerkia nacistinių vėliavų ir šūkių demonstravimą balandžio 20–ąją, Hitlerio gimtadienio dieną.

„Tai išpuoliai prieš Lietuvos valstybę ir visą piliečių visuomenę, kurstantys neapykantą Lietuvos žydų bendruomenei ir vertintini kaip provokacija prieš Lietuvą ir jos pastangas daug dirbant tolerancijos skatinimo srityje, kurios yra ypač intensyvios šiais Holokausto aukų Lietuvoje atminimo metais ir Lietuvai šiemet pirmininkaujant ESBO“, – rašoma URM pareiškime.

Ministerija tikisi, kad šie nusikaltimai bus ištirti, kad teisėsaugos institucijos operatyviai nustatys išpuolių vykdytojus, ir jų veiksmai bus tinkamai įvertinti pagal Lietuvos teisės aktus.

URM paragino Lietuvos ir tarptautinę bendruomenę nepasiduoti bandymams kurstyti tautinę nesantaiką.

Kaip jau skelbta anksčiau, Kauno policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl ant sinagogos tvoros pakabinto žydų tautą įžeidžiančio plakato.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį – tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl jo lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tyrimą kontroliuoja Kauno miesto apylinkės prokuratūros Trečiojo nusikalstamų veikų tyrimų skyriaus prokurorai.

Nacistinių apraiškų pastebėta ir Vilniuje bei Panevėžyje.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2011-04-20 20:07:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Socialiniai darbuotojai visko prisigalvoja. Ne taip lengva nustatyti tautybę, kilmę ar kitus požymius. Lietuviai įpratę prie lygiateisiškos sanklodos ir žmonių neklasifikuoja, nežemina.
Atsakyti
0

v
va kaip
2011-04-21 09:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tomaševskiai gali kurstyti nesantaiką. Tik lietuviai išskirtiniai, juos reikia smaugti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų