Universitetų pertvarkai ieško pagrindinio „variklio“

Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad persitvarkantys universitetai pirmiausia reformai turi ieškoti savų finansinių resursų, bet sako, jog galimas „vienkartinis stimulas“ ir iš valstybės biudžeto.

„Kalbant apie aukštųjų mokyklų pertvarką, visų pirma turime žiūrėti į neišnaudotas galimybes sistemos viduje. Bet jeigu reikėtų vienkartinio kažkokio stimulo tam, kad sklandžiai pereitume per pertvarką, tai tokios galimybės šiuo metu yra svarstomos ir ieškome finansinių instrumentų tam, kad tas procesas būtų sklandus“, - žurnalistams pirmadienį sakė finansų ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis savo ruožtu sakė, kad Vyriausybė tikisi, jog mokslo ir studijų institucijų konsolidavimas baigsis 2019 ar 2020 metais.

„Mes visi puikiai suprantame, kad proceso pabaiga nebus per metus arba per dvejus padaryta (...). Aš manau, kad tas konsolidavimo procesas, jeigu jis bus pabaigtas 2019 arba 2020 metais, mes tikrai galėsime pasakyti, kad šitą esminį žingsnį padarėme. Pradžia, kaip minėjau, šiemet - teisės aktų pakeitimai ir projektai jau šiemet bus daromi“, - pristatydamas Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą sakė premjeras.

REKLAMA

Anot jo, skirtingi konkrečių aukštųjų mokyklų pertvarkos variantai užtruks nevienodą laiką.

„Viena situacija, kai persitvarko arba susijungia du universitetai, kitas visiškai skirtingas terminas reikalingas, kada prie aukštosios mokyklos, universiteto prisijungia kitas universitetas, tai yra ne susijungimas, bet prijungimas, taip pat skirtinga, jeigu yra trys ir keturi (besijungiantys), tokių irgi minčių buvo tarp pasiūlymų“, - aiškino S.Skvernelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų