Ukmergėje gyventojai su nerimu laukia pirmadienio, kuomet Lietuvos apeliacinis teismas nagrinės, ar Ukmergės rajono savivaldybė sutartį su privačiu šilumos operatoriumi UAB „Miesto energija“ nutraukė teisėtai. Mieste sklinda gandai, kad teismai privatininko pusėje ir jau antradienį jie perims katilines. Ketvirtadienį 12 val. gyventojai pradėjo rinktis į mitingą, jie ruošiasi saugoti katilines. Mitingo metu protestą išreiškė apie 100 žmonių.

Ukmergės miesto bendruomenės iniciatyvinės grupės atstovas Stasys Ūsaitis teigia, kad Ukmergėje jau pora savaičių sklando gandai, kad „Miesto energijos“ darbuotojai giriasi, jog pirmadienį teismas priims jiems palankų sprendimą ir kad jie ruošiasi jau antradienį perimti katilines. „Nežinome, ar tai tiesa, bet rizikuoti negalime. Susirinkome išreikšti protestą ir saugoti katilines. Ruošiamės budėti, o jeigu reikės – statysime ir barikadas“, – teigė S. Ūsaitis.

S. Ūsaitis pasakojo, kad šiuo metu ukmergiškiai už šilumą moka 21 ct/kWh Šventupėje ir mažiau nei 24 ct/kWh Ukmergėje. „Trakuose, kur šilumą tiekia „Miesto energija“, šilumos kaina siekia 32 ct/kWh, Prienuose – net 36 ct/kWh. Paskaičiuota, kad grįžus „Miesto energijai“, kasmet turėtume sumokėti privatininkams papildomai 4 mln. litų. Tiek jų šiluma būtų brangesnė nei savivaldybės, tad ši suma prisidėtų prie savivaldybės kainos, nesvarbu kokio dydžio ji būtų. Gyventojai jaučia palengvėjimą, savivaldybei perėmus šilumos ūkį ir protestuos prieš tai, kad jis grįžtų į privatininko rankas“, – pasakojo S. Ūsaitis. Skaičiavimai rodo, kad grįžus „Miesto energijai“ kiekviena ukmergiškių šeima, kuriai šiluma tiekiama centralizuotai, tektų mokėti 100–200 litų kas mėnesį daugiau.

REKLAMA

Mitingo metu gyventojai pasirašinėjo po kreipimusi į LR Seimą ir LR generalinę prokuratūrą. „LR Seimo prašome, kad jis imtųsi spręsti šilumos ūkio padėtį Ukmergėje. Iki šiol Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) nėra išsprendus šilumos tiekimo licencijos klausimo. Tuo tarpu LR generalinės prokuratūros prašoma atnaujinti strigusį tyrimą dėl VKEKK piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei atlikti devynerių „Miesto energijos“ veiklos metų ūkinės-finansinės veiklos reviziją“, – teigė S. Ūsaitis.


Rašyti komentarą...
S
Striogana
2011-09-22 18:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ukmergiškiai nesileis apvagiami
Atsakyti
0

K
Kęstutis Grinius
2011-09-22 19:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl bendruomenė negina Pašilės,Deltuvo s gyvenviečių ir Vytauto gatvės bendruomenių ir vartotojų-ten Savivaldybės numatytos kainos didžiausios Lietuvoje :35 сnt/ už kilovatvalandę! !!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų