REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skiepai labai veiksmingai apsaugo nuo sunkios COVID-19 formos, netgi esant užsikrėtimui koronaviruso delta atmaina, parodė Prancūzijoje atliktas didelio masto tyrimas.

Skiepai labai veiksmingai apsaugo nuo sunkios COVID-19 formos, netgi esant užsikrėtimui koronaviruso delta atmaina, parodė Prancūzijoje atliktas didelio masto tyrimas.

REKLAMA

Pirmadienį paskelbtame tyrime, orientuotame ne į viruso plitimą, o į apsaugą nuo sunkios COVID-19 formos ir mirties, dalyvavo 22 mln. vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių. Tyrimas nustatė, kad pasiskiepijusiems asmenims yra 90 proc. mažesnė tikimybė patekti į ligoninę ar mirti.

Šie rezultatai patvirtina JAV, Jungtinės Karalystės ir Izraelio stebėjimų duomenis, tačiau mokslininkai atkreipia dėmesį, kad tai yra kol kas didžiausias tokio pobūdžio tyrimas.

Nagrinėdami duomenis, gautus nuo 2020 metų gruodžio, kai Prancūzija pradėjo savo skiepijimo kampaniją, mokslininkai palygino 11 mln. pasiskiepijusių ir 11 mln. nevakcinuotų žmonių situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Jie sugrupavo vakcinuotus ir nevakcinuotus žmones poromis, kad jie būtų iš to paties regiono, vienodo amžiaus ir tos pačios lyties, ir stebėjo visą laikotarpį nuo vakcinuoto asmens antrosios skiepų dozės iki liepos 20 dienos.

REKLAMA

Praėjus 14 dienai po antrosios skiepų dozės vakcinuoto asmens tikimybė susirgti sunkia COVID-19 forma sumažėja 90 proc., parodė su Prancūzijos vyriausybe glaudžiai bendradarbiaujančios nepriklausomos vaistų saugumo tyrimų organizacijos „Epi-Phare“ atliktas tyrimas.

Panašu, kad skiepai beveik taip pat veiksmingi ir prieš koronaviruso delta atmainą: 75 metų ir vyresniems asmenims jų veiksmingumas siekia 84 proc., 50–75 metų amžiaus žmonėms – 92 procentus.

Visgi šie vertinimai paremti tik vieno mėnesio duomenimis, nes delta atmaina tapo dominuojančia Prancūzijoje tik birželį.

REKLAMA
REKLAMA

„Tyrimas turėtų būti pratęstas įtraukiant rugpjūčio ir rugsėjo rezultatus“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Epi-Phare“ vadovas epidemiologas Mahmoudas Zureikas.

Tyrime dalyvavo asmenys, pasiskiepiję „Pfizer-BioNtech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis. Tyrimas neapėmė „Jannsen“ vakcinos, nes ja buvo leista skiepyti gerokai vėliau, be to, ji kur kas rečiau naudojama Prancūzijoje.

Rezultatai taip pat rodo, kad tyrimo metu (laikotarpiu iki penkių mėnesių) apsauga nuo sunkios COVID-19 formos nesumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų