Tris vaikus avarijoje pražudęs buvęs Skuodo policininkas Saulius Paulikas lieka už grotų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį atmetė S. Pauliko kasacinį skundą, kuriuo jis prašė išteisinamojo nuosprendžio.

Šis Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

S. Paulikas LAT buvo apskundęs pernai gruodžio 5-ąją paskelbtą Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį, kuriuo jam nuo 10 iki 9 metų buvo sušvelninta bausmė ir iš S. Pauliko žuvusiųjų tėvams vietoj prašytų 3 mln. litų priteista 900 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

S. Paulikas 9 metus kalės už tai, kad 2007 metų lapkričio 7-ąją Skuodo rajone, Aleksandrijoje, neblaivus vairavo automobilį BMW, kuriuo partrenkė tris iš mokyklos einančius berniukus, mirtinai juos sužalojo ir nebandęs nė vienam jų padėti spruko iš įvykio vietos bei pasislėpė.

Anot LAT, pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai priėjo pagrįstą išvadą dėl avarijos priežasčių ir tinkamai įvertino įrodymus, todėl S. Pauliko kasacinis skundas yra atmestinas.

REKLAMA

Kaip teisme pažymėjo LAT teisėjas Antanas Klimavičius, savo kasaciniame skunde S. Paulikas teigė, kad jo girtumas buvo įvertintas neobjektyviai, nebuvo atlikti jokie laboratoriniai tyrimai dėl girtumo, netinkamai apklausti liudytojai.

"Kolegija su tokiais argumentais visiškai nesutinka, nes liudytojų parodymai yra analizuoti byloje. Atmesti tie parodymai, kur teigta, kad nepastebėjo, jog buvo išgėręs, ir tų liudytojų parodymai, kurie yra jo draugai arba bendradarbiai, arba tie, kurie matė S. Pauliką iki vartojant alkoholį", - sakė A. Klimavičius.

LAT teisėjų kolegija įvertino ir tai, kad S. Paulikas, važiuodamas per gyvenvietę, nesilaikė kelių eismo taisyklių, viršijo leistiną 50 km/h greitį, kuris siekė 105 km/h, o teismų išvados, kad vairavo išgėręs, yra pagrįstos ir teisėtos. Teismo taip pat neįtikino S. Pauliko argumentai, kad jam netinkamai buvo pritaikytas baudžiamasis įstatymas kaltinant jį vaikų palikimu pavojingoje būsenoje, nes padėti jis nieko negalėjo.

"Įstatymas visiškai neriboja ir neatmeta pareigos padėti, suteikti pagalbą nukentėjusiesiems, papuolusiems į pavojingą situaciją, visiškai nesaisto su tos pagalbos efektyvumu. Todėl ir S. Paulikas neišlipo, neįsitikino, nepamatė ir nieko nedarė", - kalbėjo teisėjas.

Be to, kaip pažymėjo LAT, S. Paulikas ginčijo sumą, skirtą neturtinei žalai atlyginti, ir teigė, kad 900 tūkst. litų yra nereali suma. Pasak S. Pauliko, šios sumos jis niekada neišmokės, o paskiriant tokį sumos dydį nebuvo atsižvelgta į jo turtinę padėtį.

Anot LAT, pirmosios instancijos teismo priteista 3 mln. litų suma yra nereali, tačiau apeliacinės instancijos teismas, sumą sumažindamas daugiau kaip tris kartus, tinkamai taikė Civilinio kodekso straipsnį. LAT taip pat atmetė S. Pauliko skundą, kad jo atžvilgiu priimti nuosprendžiai yra diskriminacinio pobūdžio, nes jis nuteistas ne kaip asmuo, o pagal socialinę padėtį, profesiją.


Rašyti komentarą...
S
Skuodas
2009-05-08 10:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinam!
Atsakyti
0

a
asas
2009-05-08 12:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
oho, jau beveik du metais praejo...atrodo viskas vyko pries meneesy. Skaudu prisiminti ta diena
Atsakyti
0

s
salaam
2009-05-09 13:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Y Bendra ZONA ji!!! geriausiai y Pravieniskes,ZONOJ darbo itaisyt ir tegul atidirbineja,ner ko ji ten uz valtybes pinigus laikyt!!! O kaip baigsis bausmes terminas prigyrdyt snapso tiek,kad skrandis plystu!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų