Politiniai kaliniai ir tremtiniai ragina iškelti iš sostinės sovietmečio skulptūras.

"Raginame iškelti iš Vilniaus miesto centro paminklus sovietinių okupantų kolaborantams Salomėjai Neriai ir Petrui Cvirkai, iškelti į Grūto parką sovietinę ideologiją propaguojančias Vilniaus Žaliojo tilto skulptūras", - rašoma kreipimęsi į Seimą ir Vyriausybę, kuris priimtas šeštadienį Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) įkūrimo 25-mečio renginyje.

Vilniaus miesto savivaldybė rugpjūčio pradžioje paskelbė viešąjį konkursą skulptūroms ant tilto restauruoti. Žaliojo tilto skulptūros, ant kurių matomi sovietiniai simboliai, yra saugomas kultūros paveldo objektas. Ant vienos iš skulptūrų laikomos vėliavos smaigalio vaizduojami kūjis su pjautuvu.

Kauno miesto savivaldybę sąjunga ragina sutvarkyti paminklo Partizanų Motinoms aplinką.

Valstybės vadovus politiniai kaliniai ir tremtiniai ragina 2014 metų biudžete padvigubinti lėšas, skirtas istorinės atminties ir jaunimo patrioto ugdymo programų finansavimui. Taip pat - priimti įstatymą, užtikrinantį Tremties ir rezistencijos muziejų ir partizanų slėptuvių išsaugojimą, pradėti Vilniaus Lukiškių aikštės tvarkymo darbus, o 2014 metais ten pastatyti monumentą visų laikų Kovotojams už Lietuvos laisvę.

REKLAMA

Tremtiniai ir politiniai kaliniai taip pat prašo sukurti pilnametražį filmą, bei atkurti vadavietę, kurioje buvo leidžiama pogrindinė spauda bei atkurti krizės metu sumažintas valstybines pensijas bei pridėti jų kompensacijas.

LPKTS įkurta 1988 metais. Jos užuomazga buvo 1988 metų liepos 30 dieną įsteigtas klubas "Tremtinys", vėliau klubas pasivadino Tremtinių sąjunga ir buvo užregistruota kaip visuomeninė politinė organizacija. Tuomet organizacija turėjo apie 76 tūkst. narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2013-10-12 16:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ar nepagalvoja tie tremtiniai, kad jie per 50 metų labai gerai išmoko sovietinės politikos ir tapo tokiais pačiais, kaip ir komunistai? Kada 40 metais atėjo sovietai, jie išgriovė visus paminklus, bažnyčias, kodėl šiandiena mes turime elgtis taip kaip jie? tas 50 metų neišbrauktas iš gyvenimo, tai mūsų istorija, kurios pakeisti neimanoma. Mano patarimas tremtiniams, nesielgite taip, kaip elgėsi mūsų priešai, komunistai !!!!
Atsakyti
-1

t
tiek
2013-10-12 17:28:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
absoliučiai nepriimtinas toks žemas manipuliavimo būdas su pagyvenusiais žmonėmis.Juk ir vėl dirbtinai ieškoma kaip supriešint visuomenę iš vidaus. O tremtiniai turėtų prisiminti ,kad jiems pinigus moka ne landsbergis ar kubilas ,o visi Lietuvos mokesčių mokėtojai.
Atsakyti
0

v
vn
2013-10-12 19:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu tremtynis.bet galvoju, kad paminklai man netrugdo-tai istorija.O S.Neris Prasome taikosir P.Cvirka vertinu kaip talentingus.Baikit priesinti musu zmones!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų