Šeštadienio naktį šalies naktiniuose klubuose vyks socialinė akcija „Europos naktis be autoavarijų“, kurios metu lankytojai bus kviečiami nesėsti prie vairo apsvaigę. Tam, kad prieš sėdant prie automobilio vairo būtų sudaryta galimybė pasitikrinti būklę, klubuose drauge su informacine medžiaga bus dalinami ir vienkartiniai alkotesteriai.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva agentūros „MindShare Baltics“ neseniai atliktos apklausos metu daugiau nei 40 proc. apklaustų lietuvių moterų prisipažino važiavusios su išgėrusiu vairuotoju, nors ir iš anksto žinojo, kad jis yra neblaivus. 16 proc. respondenčių prisipažino, kad ir pačioms yra tekę vairuoti apsvaigus nuo alkoholio.

Tyrimo duomenimis, rizikuoti ir važiuoti su išgėrusiais vairuotojais labiausiai linkusios didžiųjų Lietuvos miestų - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos - jaunesnio amžiaus gyventojos: 20-29 metų amžiaus grupėje su apsvaigusiu nuo alkoholio vairuotoju važiuoti rizikavo daugiausiai - net 47 proc. respondenčių. 15-19 ir 30-39 metų amžiaus grupėse tokių buvo po 44 proc.

Tyrimas parodė, kad atsargiausios yra vyriausios apklausos dalyvės - tik 25 proc. iš jų teigė sėdėjusios šalia išgėrusio vairuotojo. Kaip rodo apklausos duomenys, jaunesnio amžiaus moterys ir pačios kur kas dažniau imasi vairuoti išgėrusios.

REKLAMA

Paklaustos, ar stengtųsi užkirsti kelią, jeigu žinotų, kad jų artimasis ar bičiulis ruošiasi sėsti prie vairo neblaivus, net 65 proc. respondenčių tvirtino, kad bandytų juos sulaikyti bet kokiomis priemonėmis, 33 proc. - kad bandytų atkalbinėti, tačiau paliktų sprendimo laisvę pačiam vairuotojui. Tik 1 proc. apklaustųjų teigė, kad nesiimtų jokių priemonių ir netrukdytų vairuotojui, nes mano, kad jis pats gali geriausiai įvertinti situaciją.

Per tyrimą anonimiškai internetu buvo apklausta 1 316 įvairaus amžiaus lietuvių moterų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų