Trečiąja COVID-19 vakcinos doze vakcinuoti pirmieji pažeidžiamų grupių pacientai

Trečiadienį Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose trečiąja SARS-CoV-2 doze paskiepyti pirmieji kraujo ligomis sergantys pacientai.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, pakartotinės vakcinacijos imtasi, siekiant sustiprinti šių silpno imuniteto asmenų atsparumą SARS-CoV-2 virusui bei sumažinti tikimybę susirgti sunkia COVID-19 ligos forma.

„Atlikę didžiausios iki šiol pasaulyje paskelbtos imties mokslinį tyrimą, sužinojome, kad beveik penktadaliui kraujo ligomis sergančių pacientų imunitetas prieš SARS-CoV-2 virusą po dviejų vakcinos dozių nesusidaro, o maždaug pusei mūsų pacientų imunitetas būna silpnesnis. Nustatėme ir konkrečias būkles bei gydymo metodus, kurie ypač menkina atsaką į vakcinas“,- sakė Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro vadovas, prof. Laimonas Griškevičius. „Pasaulio mokslininkų atlikti pirmieji nedidelių imčių tyrimai rodo, kad trečioji vakcinos dozė imunitetą gali sustiprinti. Pažeidžiamų grupių pacientams trečiąją vakcinos dozę jau rekomenduoja ir Izraelio, Prancūzijos specialistai“.

Santaros klinikų gydytojai kraujo ligomis sergančius, hemodializuojamus bei pacientus po organų transplantacijų planuoja paskiepyti per artimiausią mėnesį. Santaros klinikos jau nuo pavasario taiko kompleksinius „nulinio COVID-19“ principus: su pažeidžiamiausiomis pacientų grupėmis dirba tik imunitetą prieš COVID-19 turintys darbuotojai, jie reguliariai testuojami Santaros klinikose sukurtu kaupinių PGR metodu dėl SARS-CoV-2 viruso, taikomos visos įprastinės apsaugos priemonės.

Trečiajam skiepui atvykęs Santaros klinikų pacientas, šešerius metus sergantis leukemija, patyręs kaulų čiulpų transplantaciją Ignas Meidus nusiteikęs optimistiškai. Jis sako, kad prieš tai pasiskiepijus antikūnai nesusiformavo galimai dėl to, kad teko vartoti imunitetą slopinančius vaistus. Šiuo metu jis jų nevartoja, todėl tiek medikai, tiek Ignas po šios trečiosios vakcinacijos tikisi gerų rezultatų. Ignas visiems bijantiems ar abejojantiems dėl skiepijimosi linki labiau pasitikėti medikais ir būti sveikiems.


Rašyti komentarą...
.
......
2021-08-04 14:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O neturėtų praeiti tam tikras laiko tarpas trečiai vakcinai, kaip pvz min metai.
Atsakyti
-2

J
Jurgis
2021-08-04 15:21:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, kad jau skiepijate...po trečios dozės dėdukas renimacijoje, jo žmona prarado atmintį...nes neblogas pensijas gauna, abiems po 88metus, galima ir eksperimentuoti...
Atsakyti
-1

D
Darka
2021-08-04 14:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesustiprina trečia doze,o gali sustiprinti ar negali sustiprinti A?aaaa?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų