Tragiško gaisro Anykščių rajone detalės: žuvo keturi žmonės, trys iš jų – mažamečiai papildyta 09:24 val.

Naktį į trečiadienį 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Anykščių rajone, Budrių kaime atvira liepsna dega namas.

Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas, gaisro metu žuvo keturi asmenys, iš kurių trys – mažamečiai vaikai. 

Kaip paaiškėjo, name viso gyveno septyni asmenys. Motina su sugyventiniu, jos 17-metis sūnus su drauge ir dar trys moters mažamečiai vaikai. Motinai, sugyventiniui ir 17-mečiui sūnui pavyko išsigelbėti. Vis dėlto, trys mažamečiai moters vaikai ir 17-mečio draugė žuvo.

Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. vaikų ir 2001 metų gimimo merginos gyvybes.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.

Pasak Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, apsilankiusio gaisro vietoje, kuriame aukšte kilo gaisras, neaišku: „Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis, vakar vakare, apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.“ – rašoma PAGD pranešime spaudai. 


Rašyti komentarą...
J
Julija
2021-04-14 08:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl jie vaikų su savim nepagriebė? Amžiną atilsį jiems
Atsakyti
-11

M
Mari
2021-04-14 08:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi kaip baisu, kokia baisi nelaime.
Atsakyti
-11

x
xxL
2021-04-14 08:52:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tragedija. Amžiną atilsį....
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų