• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių rajone laukuose rastas nuogas kruvinas leisgyvis vyras netrukus mirė, o jo mirtis apaugo įvairiais įtarimais. Liudininkai sako, kad ant vyriškio kūno buvo siaubingų sužalojimų, kurių jis pats negalėjo pasidaryti. Vyras turėjo psichinę negalią, bet gyveno tokiems žmonėms nepritaikytame reabilitacijos centre. Įstaiga ir atsakomybės, ir įtarimų kratosi. Įspėjame, kad informacija ir vaizdai gali daryti neigiamą įtaką jautresniems žiūrovams.

Kėdainių rajone laukuose rastas nuogas kruvinas leisgyvis vyras netrukus mirė, o jo mirtis apaugo įvairiais įtarimais. Liudininkai sako, kad ant vyriškio kūno buvo siaubingų sužalojimų, kurių jis pats negalėjo pasidaryti. Vyras turėjo psichinę negalią, bet gyveno tokiems žmonėms nepritaikytame reabilitacijos centre. Įstaiga ir atsakomybės, ir įtarimų kratosi. Įspėjame, kad informacija ir vaizdai gali daryti neigiamą įtaką jautresniems žiūrovams.

REKLAMA

Tragiška nelaimė sukrėtė Pikelių kaimą Kėdainių rajone. Ankstyvą rytą į darbą vykęs ir vaiką į mokyklą vežęs gyventojas laukuose išvydo šokiruojantį vaizdą.

„Tik išsisukau iš posūkio... Jėzus, toks vaizdas, net nupurtė, žiūriu, guli plikas žmogus ant laukų. Visiškai nuogas, kruvinas, kroksai kažkur mėtėsi, vienas čia gulėjo, kitas čia numestas, o pats žmogus, na, gal čia gulėjo atsisukęs šonu“, – pasakojo liudininkas Ernestas Šilkas.

REKLAMA
REKLAMA

Liudininkas skubiai paskambino savo giminaičiams, šie apie nelaimę pranešė kaimynystėje veikiančiai labdaros ir paramos fondo „Teen Chalenge“ reabilitacijos įstaigai, kur ir gyveno nelaimėlis.

REKLAMA

„Man šokas buvo, dar kai sužinojau, kad aš jį pažįstu, tai man jau dabar guzas gerklėj darosi kalbant“, – sako liudininkas.

Vyras buvo leisgyvis, atskubėję centro gyventojai jį nusinešė į mašiną, parsivežė į įstaigą, bandė šildyti, kvietė tarnybas.

„Kovo 7 dieną sulaukėme pranešimo, kad Kėdainių rajone, Pikelių kaime, netoli važiuojamosios kelio dalies, laukymėje buvo rastas 49 metų vyras. Jis buvo pristatytas į gydymo įstaigą, buvo gaivinamas, bet mus pasiekė žinia, kad jis neišgyveno“, – praneša Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaimynai sukrėsti, vyro sužalojimai buvo labai baisūs.

„Sėdimoji visa nubrazdota raudonai, toks vaizdas lyg temptas per trinkeles ar kažką. Kojos čia, visur išbėgę kraujai iš nugaros matėsi, viena koja, matėsi, gal ir sulaužyta ties keliu, nes tikrai ne savoj vietoj, kai eina koja, nes kai eina koja, tai tiesiai, o ji pakritus buvo“, – pasakoja liudininkas E. Šilkas.

Vyras rastas apie puskilometris nuo įstaigos. Rūbai palikti pusiaukelėj štai šiuose krūmokšniuose. Policija pirminę kūno apžiūrą apibūdina lakoniškai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirminiais duomenimis, vyras buvo su nubrozdinimais“, – teigia O. Vaitkevičienė.

Gal vyras susižalojo pats, kur parvirtęs, bet štai kaimynams kilo siaubingų įtarimų,

„Kas jį sumušė, jis pats nesusidaužys taip, ypač tos rūros braukiamos kai mes radom jį man sūnus sako, tete, bet aš mačiau gal prieš 10 minučių mūsų kaimynai pirmi išvažiavo – tai didžiausias įtarimas ir kilo suprasčiau kad 200 metrų būtų nuo kelio, tai gal ir gali nepastebėti, bet čia max 10 metrų“, – sako liudininkas.

REKLAMA

Sako, šioje reabilitacijos įstaigoje trūksta priežiūros ir tvarkos – dabar čia gyvena 12 vyrų, būna, šlaistosi ir girti.

„Čia tikrai negeri dalykai vyksta. Namuose vasarą būna, ateina visas pergėręs, akys vos ne į kitą pusę verčiasi, ateina pas uošvį duok tu man kelias cigaretes“, – teigia kaimynai.

Kaip naktį išeinančio žmogaus nepamatė nei jo kambariokas, nei kiti gyventojai, nežinia. Įstaigos darbuotojai filmuotis nesutinka, tai citata iš pokalbio su socialine darbuotoja

REKLAMA

„Turėjo pamatyti, bet jei žmonės po darbų miegojo. Jis ne pirmą sykį taip išsėlindavo ir pareidavo arba visi bėga, jį susiranda, tai čia ne pirmas kartas. Mes gydytojai sakėm, kad jam ūmėja, mes negalim... Mums atsakyt reikės – kas dabar ir nutiko“, – teigia socialinė darbuotoja.

Kalbas, kad nelaimėlis galėjo būti sumuštas, vadina pramanais

Vyras sirgo psichine liga. Pastaruoju metu esą vengė gerti vaistus, dažnai vaikščiodavo nuogas, pridergdavo kur papuola. Darbuotoja dėsto, kad jam jau atsirado vieta psichiatrijos ligoninėje ir jie ruošė dokumentus. Kalbas, kad nelaimėlis galėjo būti sumuštas, vadina pramanais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi susigyveno su tais jos keistumais, nors ir nebuvo lengva, jau jis buvo kaip šeimos dalis. <...> Mums asmeniškai, žmonėms, kurie su juo užsiėmę dirbo ir vargo, tai mums toks mėšlo kibiras ant galvos“, – tvirtina socialinė darbuotoja.

Kaip iš viso psichinės negalios kamuojamas žmogus atsidūrė įstaigoje, kur gydomi priklausomybių turintys žmonės? Fondo „Teen Chellenge“ vadovas sako, kad iš gailesčio.

„Žmogus ligonis, sergantis šizofrenija, turėtų būti ligoninėj. – O kodėl jis buvo pas jus? – O kodėl jo niekas nepriėmė?“ – atsako paramos fondo „Teen Challenge“ vadovas Edvardas Kleinas.

REKLAMA

O kad nelaimėlio nenusaugojo – savos atsakomybės nemato.

„Bet jei jūs priėmėt žmogų, jūs prisiėmėt atsakomybę už jį... – Kokią atsakomybę? – Jūs priėmėt žmogų, kaip pats teigiat... – Pas mus yra taisyklės, žmogus sutinka su tom taisyklėm ir gyvena, tai savarankiški namai, pas mus nėra ligoninė, kokia atsakomybė, mes neturim nei globėjo statuso, mes neturim jam jokios atsakomybės“, – atkerta E. Kleinas.

Vargu bau, ar taisykles suvokė psichine liga sergantis žmogus. Atomazga tragiška: nei vietos ligoninėje, nei savo jubiliejaus penkiasdešimtmečio vyras nesulaukė. Urna su jo pelenais kukliai palaidota gretimose Ruoščių kaimo kapinaitėse. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti, atlieka ekspertizę, jos metu turėtų paaiškėti, ar vyras buvo žiauriai sumuštas, ar susižalojo pats.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Na parašyta tai kažkoks jovalas
Tai nuo ko jie reabilituojasi, jei gatavi vaikšto??
Žinau puikiai šį centrą ir galiu drąsiai sakyti,kaip gyveno Valdas su šeima centras tikrai buvo superinis,prižiūrėtas,buvo pasirūpinta kiekvienu čia gyvenančiu žmogumi.Visi kartu tvarkėsi,gamino maistą,augino ir prižiūrėjo daržoves,tvarkėsi namuose,kieme,gražu buvo žiūrėt ir apsilankyt ir pakalbėt su visais tikrai buvo paprasta ir saugu...kiekvienas jų turėjo ją papasakoti,parodyri kaip tvarkosi.Gaila,kad toks įvykis atsitiko,,,gal sakau nėra geros priežiūros,na,kam būt atsakingam.Direktorius kaunietis,nuostabus žmogus,bet neprivažinės kasdien.Tiesiog reikia tvirtos rankos ir ten bus viskas gerai.Vieta puiki,erdvė didelė,tik gyvenk,gydykis ir ženk į tvirtesnį gyvenimą,o tai įmanoma su geru vadovu,,,,tiesiog visiems sėkmės,stiprybės,sugyvenimo,,,gražių ateinančių Šv.Velykų...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų