Tomaševskis apie kadencijos skandalus: Narkevičiaus darbai yra ne skandalai, o gero darbo pavyzdžiai

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – Seimo senbuviai. Per ne vienerius partijos ir jos ilgamečių narių darbo metus Seime ar Vyriausybėje paskui partiją nusidriekė visa virtinė skandalų. Tarp jų – galima Rusijos įtaka partijai, Georgijaus juostelės partijos lyderio atlape, skandalingi kai kurių partijos deleguotų ministrų sprendimai, kritika protestams Ukrainoje ir Baltarusijoje. Tad kaip skandalai paveiks Valdemaro Tomaševskio vadovaujamos lenkų partijos reitingus?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su LLRA-KŠS partijos pirmininku Valdemaru Tomaševskiu.

Jūsų rinkimai truputį kitokie, nei buvę. Jūs einate, kaip valdančiosios koalicijos narys. Ar tai paveiks rinkimų rezultatus?

Aišku, kad gali paveikti. Manome, kad paveiks teigiamai. Mūsų dalyvavimas koalicijoje privedė prie daug žmonės svarbių sprendimų priimimo. Buvo pakeltos pensijos, atsirado vaiko pinigai, atsirado nemokami vaistai pensininkams. Tai yra būtent mūsų darbai.

Kaip suprasti, nes įprastai ir socialdarbiečiai, ir valstiečių frakcija prisiima tuos nuopelnus. Kam čia tie darbai priklauso?

Darbas bendras, kolektyvinis, tai visų nuopelnus. Jei apie autorystę kalbėti, tai daugiavaikių šeimų kortelės – mūsų frakcijos projektas. Nemokami vaistai senjorams – taip pat mūsų projektas.

Žiūrint į reitingus atrodo, kad gyventojams tai nepadarė didelio įspūdžio. Kol kas atrodo, kad dabar nepatektumėte į Seimą.

Tai nėra tiesa. Mes visada gauname virš penkių procentų. Yra neteisinga skaičiavimo formulė. Liaudiškai pasakysiu taip, kad jeigu 30 proc. deklaruoja, kad neateis balsuoti, o 70 proc. sako, kad ateis, tai partijų suma yra 70 proc. Taip nebūna, nes tie, kurie neateina į rinkimus, tai jų balsai ir nesiskaičiuoja. Tai jeigu taip žiūrėtumėm, mes visada gauname 5, 6, o kartais ir 7 proc. To tikimės ir dabar, tokios yra apklausos.

REKLAMA

Ar skandalai, kilę per šią Seimo kadenciją paveiks rinkimų rezultatus? Turėjome ponios I. Rozovos skandalą, kuriame buvo įtariama, kad ji gali bendradarbiauti su Rusijos spec. tarnybomis. Taip pat J. Narkevičiaus „Kotletų“ skandalas, kaip jūs pats vadinate. Taip pat pinigų skyrimas kelių asfaltavimai ten, kur yra jūsų rinkėjai.

Kažkas norėtų iš šių situacijų daryti skandalus, bet skandalai bliūkšta. Dėl I. Rozovos Seimas nusprendė, kad pažeidimo nebuvo. Balsavo visi, ne tik iš koalicijos. Seimo nariai balsavimuose yra laisvi. Skandalų nėra. Dėl kelių asfaltavimo, tai yra ryškus pavyzdys, kaip reikia tvarkytis šitoje srityje. Susisiekimo ministerijoje, kai atėjo J. Narkevičius, padaugėjo pinigų skyrimas kelių asfaltavimui. Panaudota daug ES lėšų. Iki tol buvusio ministro vadovavimo metu ministerija tų lėšų nepanaudodavo. Tai yra tam tikras nusikaltimas. Čia nėra skandalas, o atvirkščiai – gero darbo pavyzdys.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.

Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo 9-ąją pristatydami LLRA-KŠS partijos programą jos nariai teigė, jog laimėjusi Seimo rinkimus partija ketins plėtoti gerus santykius su visomis Lietuvos kaimyninėmis šalimis, tarp jų – ir Rusija bei Baltarusija.

„Pasisakome už gerus santykius su visais kaimynais. Ir Latvija, ir Lenkija, ir Rusija, ir Baltarusija“, – sakė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Jo teigimu, kaimynų Lietuva pasirinkti negali, „jie yra nuo Dievo“.

„Mes turime su jais normaliai sugyventi. Tai, visų pirma, dialogas, ne priešų ieškojimas, o ieškojimas sąlyčio taškų, kurie gali tuos santykius gerinti“, – pridūrė V. Tomaševskis.

Taip pat, kaip teigė V. Tomaševskis, partija siūlo mažinti Seimo narių skaičių iki 101, didinti vietinių savivaldos kelių finansavimą nuo 30 iki 40 proc., didinti vaiko pinigus iki 120 eurų, mažinti PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams iki 5 proc.

REKLAMA

Partijos rinkimų programą kūrė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Pristatydamas partijos vertybes, V. Tomaševskis citavo Šv. Augustiną.

„Pirmoje vietoje – už krikščioniškąsias vertybes, kaip sakė Šv. Augustinas – ten, kur Dievas yra pirmoje vietoje, viskas yra savo vietoje“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo V. Tomaševskis.

Anot partijos pirmininko, LLRA-KŠS sėkmės Seimo rinkimuose atveju ketina tęsti pradėtus darbus – rūpintis socialiniu teisingumu, siekti įteisinti liustraciją bei banko aktyvų apmokestinimą.

„Siūlome ir vaiko pinigus, ir pensijas didinti, ir nemokamus vaistus senjorams. Taip pat nurodome, iš kur tas lėšas paimti. Vienas iš tokių šaltinių būtų bankų aktyvų apmokestinimas“, – pridūrė partijos sąrašo lyderis Zbignevas Jedinskis.


Rašyti komentarą...
R
Rinkėjas
2020-09-22 22:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdemarai, sakykite tiesiai, simpatizuojate Aliaksandrui. Taigi, Jūsų vertybės aiškios. Skirtumas didelis tarp gerų santykių su kaimynais ir gerų santykių su diktatoriumi. Taigi, kalbėdami apie gerus santykius su kaimynais, omenyje turite Lukašenką. Ar ne taip?
Atsakyti
-5

V
Vilnius
2020-09-22 23:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tautybė - TUTEIŠIS
Prefesija - PARAZITAS
Likimas - PAJUOKOS OBJEKTAS
Žmogus, nešantis per visą savo gyvenimą kryžių "Savas tarp svetimų ir svetimas tarp savų" nėra vertas pagarbos.
Atsakyti
-9

K
Kakas
2020-09-22 23:02:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kuri save gerbianti valstybė tokius paraziduojančius elementus deportuotų į tą gūžtą, kurios višta tokį gaidišką elementą išperėjo jam labai nepatinkančioje vietoje...
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų