Tokio Jono Valančiūno dar nematėte: gavo išskirtinę prezidentės dovaną

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su krepšininku Jonu Valančiūnu, tapusiu naujuoju kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriumi. 

Pasak prezidentės, savo šaliai padėti galima net ir esant už jos ribų, svarbiausia – noras visada gyventi su Lietuva širdyje. Krepšininkas J. Valančiūnas – geriausias įrodymas, kad tėvyne rūpintis ir ją saugoti galima gyvenant net už tūkstančių kilometrų.

Valstybės vadovės teigimu, prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungia vis daugiau žmonių ir tai rodo, kad visuomenei rūpi, kas vyksta mūsų šalyje, ji nori prisidėti kurdama geresnę valstybę.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentė susitinka su krepšininku J. Valančiūnu, kuris tampa nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriumi

Krepšininkui Prezidentė padovanojo savo bičių sunešto medaus, o J. Valančiūnas pasirašė ir šalies vadovei įteikė marškinėlius.

Sportininkas ne tik įsipareigojo prisijungti prie Prezidentės inicijuotos kampanijos projektų, bet ir pats ėmėsi iniciatyvos sprendžiant aktualias šalies socialines problemas. J. Valančiūno įkurtas labdaros ir paramos fondas pasiryžo padėti pažeidžiamiausiai šalies visuomenės grupei – vaikams ir paaugliams nuo 14 iki 18 metų, gyvenantiems nepalankiomis socialinėmis sąlygomis.

Netrukus duris atversiantis fondo įkurtas jaunimo dienos centras bus skirtas elgesio ir emocinius sutrikimus patiriantiems paaugliams. Pirmasis tokio pobūdžio dienos centras šalyje teiks veiksmingą pagalbą ir socialines paslaugas per sporto užsiėmimus. Dienos centrą lankys Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisijos ir Vaiko teisių skyriaus rekomenduoti paaugliai. Tokiu būdu bus užtikrinama, kad jaunuoliai gautų tęstinę pagalbą.

Dėmesio ir paslaugų trūkumas elgesio problemų turintiems paaugliams – viena opiausių problemų šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 250 dienos centrų, tačiau juos vaikai lanko dažniausiai tik iki 14 metų. Dienos centrus jaunuoliai palieka itin jautriu gyvenimo laikotarpiu, kai ypač padidėja grėsmė atsidurti netinkamoje aplinkoje. Laiku nesulaukusių pagalbos, įgavusių žalingų įpročių ir susidūrusių su įvairiomis problemomis jaunuolių neretai laukia vienintelis kelias – socializacijos centrai. Šiuo metu šalyje veikiančiuose 5 centruose apgyvendinti beveik 70 vaikų.

REKLAMA

Valančiūno fondas taip pat ketina remti vaikų saugumą ir sveikatą stiprinančius projektus, užtikrinti pagalbą siekiant išsilavinimo ar integruojantis į darbo rinką.


Rašyti komentarą...
u
uteniškis
2017-09-15 15:04:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ,kažin kas rūpi pas pas tą uteniškį - sportiniai pasiekimai ar pinigai,brač?
Ale Janukas visų Neprigulnas Letuvas ubagėlių nesušelps... Netikusia valdyma bėdas.
Atsakyti
0

t
tai
2017-09-15 18:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
ačiū, Jonai, jei taip visi susiimtų , o tai tik dejuoja, atseit "valdyma bėdas" dirbti trukdo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų