Tėvams siūlo mokesčių lengvatą – galėtų susigrąžinti iki 2 tūkst. eurų už kiekvieną gimusį vaiką Papildyta 17.23 val.

Seime – idėja naujagimių tėvams. Grupė socialdemokratų siūlo mokesčių lengvatą tėvams tais metais, kai jiems gimsta bent vienas vaikas. Seimo narių skaičiavimu, jei gimus vaikui vienam iš tėvų būtų neapmokestinama 10 tūkst. eurų jo pajamų, šeima per metus galėtų susigrąžinti iki 2 tūkst. eurų po pajamų deklaravimo.

Socialdemokratas Gintautas Paluckas ketvirtadienį Seime pateikė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūlo mokestinę lengvatą naujagimių tėvams.

Naujagimių tėvams – mokesčių lengvata

Grupės socialdemokratų parengtose pataisose siūloma, kad tais metais, kai šeimoje gimsta vaikas, vienam iš tėvų būtų galima neapmokestinti 10 tūkst. eurų (250 bazinių socialinių išmokų) jo pajamų tais metais, kai vaikas gimė. 

10 tūkst. eurų neapmokestinamų pajamų būtų taikoma už kiekvieną gimusį vaiką šeimoje. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo 2022 metų.

„Šiuo įstatymo projektu siekiama, kad būtent vidurinės klasės dirbantys žmonės turėtų galimybę padaryti reinvesticiją į savo šeimas, į savo vaikus. 

Nes dažniausiai sutinkamas nusiskundimas būtent dirbančių žmonių, – kad jie už viską moka keletą kartų. Nes jie moka mokesčius, dažnai moka už privačius darželius, privatų gydytoją ir panašiai“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo G. Paluckas.

G. Palucko teigimu, kurio šeimos nario pajamos būtų neapmokestinamos, spręstų patys tėvai. Gimus dvynukams, neapmokestinamomis pajamomis būtų laikomos abiejų tėvų pajamos, kiekvieno neviršijančios 10 tūkst. eurų, o gimus pametinukams, lengvata taip pat galėtų naudotis abu tėvai.

G. Palucko skaičiavimais, neapmokestinus 10 tūkst. eurų pajamų, šeima per metus sutaupytų apie 2 tūkst. eurų, nes tiek, deklaravusi pajamas, galėtų susigrąžinti sumokėto GPM.

Socialdemokratai skaičiuoja, kad maksimaliai išnaudota lengvata valstybei kainuotų apie 55 mln. eurų.

Gimstamumo nepadidins

Vienas G. Palucko argumentų šioms pataisoms – įsivaizdavimas, kad papildomos lėšos paskatins tautiečius susilaukti daugiau vaikų ir gerinti demografinę situaciją šalyje. Tačiau Seimo narys valstietis Tomas Tomilinas, nors ir sakė balsuosiantis už šias pataisas, akcentavo, kad jos nepagerins demografinių rodiklių.

REKLAMA

„Demografinės tendencijos nelabai koreliuoja su parama, deja. Jau visam pasauliui aišku, kad tos koreliacijos nebėra. Ir mes dažniausiai, kalbant apie paramą šeimai, galime kalbėti tik apie atotrūkio ir skurdo mažinimą, bet demografinių rodiklių pagerinti iš esmės neįmanoma“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Jam antrino ir konservatorius Mindaugas Lingė.

„Žinant, kad vien 10 eurų vaiko pinigų padidinimas kainavo valstybei per 150 mln. eurų, norint išlaikyti stabilią šitą priemonę, resursai nesimėto. Antras momentas – tai kalba apie mokesčių sistemos pertvarką. 

Šiuo atveju siūlau žiūrėti į Vyriausybę ir laikytis Vyriausybės paketo, kuris greitu laiku ateis ir bus pateikti pasiūlymai, sistemiškai paliečiantys visas sritis“, – kalbėjo M. Lingė.

Tačiau po pateikimo Seimas nepritarė G. Palucko pasiūlytoms pataisoms. 42 Seimo nariai balsavo už, 20 – prieš, 26 susilaikė. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.


Rašyti komentarą...
R
Ray
2021-04-29 17:28:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką dabartinis seimas galį pasiūlyti, nebent tik dar vieną kokią nesąmonę.
Pirmoje eilėja mokesčių sistema turėtu remtis į pašalpas, kurios šeimos gauna mažas pajamas, kaip ir visoje vakarų europoje. Tik kai šeimos matys šviesia ateitį o ne prie konteinerio gyvenimą, tai tik tada ir susimastys dėl šeimos kurimo ir vaikų auginimo.
Kokia valdžia, tokie ir piliečiai. Sory...
Atsakyti
0

A
2021-04-29 20:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pas ką jau yra vaikai? Ir ne vienas? Ir ne su? Kaip mums sutaupyti pora tūkstančių?
Atsakyti
0

E
Erika
2021-04-29 22:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka šitie seimūnai fantazuoja, man šlykštu jų klausytis. Aš kai pagimdžiau, man niekas nedavė nei vieno cento, o kai pagimdai vaiką, duoda vienkartinę išmoką, bet aš nežinojau šito. Gyventi nėra iš ko, gauni tuos 500 eurų ir laimingas būk. O kad esu iš vaikų namų, jiems viskas dzin. Už nuomą ir paslaugas užmoki 270. Tai kaip gyventi? Neduoda būsto, stovėjau eilėje 11 metų...tai aš iki pensijos nesulauksiu...tai duotų nuomoti kurie neturi, jums juk pliusas. Taip, suprantu...visi sako, oooo iš vaikų namų, narkomanai, alkoholikai ir t.t. bet ne visi. Prabuskit...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų