Telšių medikų elgesys šokiravo jauną vyrą: atėjęs ligonį rado pririštą

Nors ne kartą šiurpino skandalai apie slaugos ligoninių žiaurų elgesį su pacientais, tačiau jie nesibaigia. Štai Telšių ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius apskųstas net policijai. Neištvėrė jaunas vyras, radęs slaugomą tėvą pririštomis rankomis prie lovos. Ligoninė ginasi, kad taip darė jo labui, mat neįgalus vyras norėjo pasivaikščioti, o medikai bijojo, kad jis to nesugebės. Vaikštynės nedavė, nes jų skyriuje tiesiog nėra.

Štai tokius vaizdus – prie lovos pririštomis rankomis kelis kartus ligoninėje pamatęs tėvą jaunas telšiškis neištvėrė. Iš nevilties kreipėsi į policiją.

,,Į policiją kreipėsi Telšių gyventojas, kuris pranešė, kad regioninėje Telšių ligoninėje slaugos skyriuje esantis jo tėvas yra pririštas prie lovos. Tai traktavo, kad suvaržyta jo tėvo laisvė“, - sako Telšių AVPK atstovė Aušra Blaževičienė.

Šio neįgalaus, sunkiai, bet vaikštančio vyro sūnus negali atsigauti po matytų vaizdų. Trečią slaugos dieną ligoninėje tėvui buvo pririšta viena ranka, o kitą jau abi.

,,Kelis kartus iš eilės radau tėtį pririštą. Dėl jo saugumo, pasakė. Rišo nesveiką ranką, o balandžio antrą jau abiem rankom pririštą“, - guodžiasi neįgaliojo sūnus Darius Tereikis.

Darius pašiurpo, kokias kančias turėjo ištverti jo tėvas. „Jums niežti, jūs negalit pasikasyti, yra atnešta atsigerti ant spintelės, jūs negalit atsigerti, rankos prifiksuotos. Saldainio pasiimt negalit, rankos surištos. Ar normalu yra fiksuoti žmogų“, - klausia vyras.

Normalu, sako Telšių ligoninės viena vadovių. Mat vyras elgėsi nederamai.

„Tik dėl to, kad jis tikrai buvo pasidaręs ir kitiems ligniams pavojingas. Jis su tom rankom čiupinėjo pamperį, kišo į jį rankas, jo turinį mėtė į kitus pacientus, bandė keltis, galėjo iškristi“, - panaudotas priemones bando paaiškinti Telšių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Jovita Seiliuvienė.

Sūnus nustebęs, kam tėvui tos sauskelnės, mat jis pastaruosius 20 metų, kiek kenčia nuo dalinio kūno paralyžiaus, gamtinius reiklaus atlikdavo tualete – turi sveikatos, kad pasiremdamas nueitų į tualetą. Sauskelnės jam uždėtos tik ligoninėje.

REKLAMA

„Pradėjo dėt pamperius, taip aš matau, kad tas pamperis nėra smagus dalykas. Jam jo nereikia, jis gali nueiti į tualetą. O kad deda pamperius, tai ligoninėje tokia tvarka“, - sako D.Tereikis.

Čia ligoninės darbuotojai įrodinėja, kad vyras nesugebėjo pasinaudoti tualetu.

„Buvo tokia situacija, kad jis nuėjo į tualetą, pasituštino ant grindų, išsiterliojo, o kai viską sutvarkėm, tai uždėjom pampersą“, - tvirtina Telšių ligoninės slaugos sk. vyr. gydytoja Jovita Vilkauskaitė.

Darius bado akis slaugos skyriaus trūkumais, dėl ko kenčia ligoniai. Tualetuose nėra neįgaliesiems atramų, o ir vaikštynių niekas neduoda - tai kaip ligoniai negriuvinės.

„Tualetai nepritaikyti neįgaliesiems, nėra atramų, judėjimo priemonės ten nėra, iš namų atvežiau, pasiskolinau priemonę“, - aiškina susirūpinęs sūnus.

Čia jau ligoninė neturi kuo pasiteisinti. Trims dešimtims slaugos ligonių trys vaikštynės.

„Mes neturim pakankamai vaikštynių, dar turėsim eigoje, dirbam tik nuo sausio pirmos, dar trūksta. Bet vietoj vaikštynių personalas ligonius paremia“, - aiškinasi J. Vilkauskaitė.

Tai kodėl laukta, kol ligonis išsiterlios tualete ir jam nepadėta nei nueiti, nei atsiremti?

„Ne kiekvieną kartą pamatom, kad jis atsikėlė, tai taip ir įvyko, kad nepastebėjom, nes tualetas palatoje ir jis nuėjo nepastebėtas“, - tvirtina Telšių ligoninės slaugos sk. vyr. gydytoja.

Lieka tik paklausti paties ligonio, kodėl jį, vaikštantį, rišo prie lovos apmovę sauskelnėmis. Vyras viską puikiai supranta ir atsimena.

„Kodėl pririšo? Dėl mano saugumo. Eidavau į tualetą arba prie televizoriaus ir apvirsdavau. Prašiau pagalbos, sakė nėra ko ten tau vaikščioti“, - viską papasakoja pats ligonis Jonas Tereikis.

Po ligonio sūnaus pareiškimų įvykiai pasisuko kita linkme.

„Balandžio trečią dieną palatoje neradau tėvelio, radau jo lovą tuščią, slaugės pasižvalgė ir sako psichiatrijos skyriuje“, - apie naują šoką pasakoja Darius.

REKLAMA

Psichiatras sako, kad pacientas svaidėsi bananų žievėm, blaškėsi, tai ir atiduotas ištirti psichiatrams.

„Aš rekomendavau perkelti į psichiatrijos skyrių stebėti paciento būklę. Netaikėm jokių vaistų, tuo metu buvo sujaudintas, nereikėjo suvaržymo ir rišimo tik perkelti į psichiatrijos skyrių pažiūrėti, ar sutrikimai nesikartoja“, - sako psichiatras Gintaras Naujokas.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2018-04-06 07:56:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai savo sudais apmeto kitus ligonius, tai malonumo jokio. Zmogeliui psichika sutrikus, o personalas nezino, kokiu priemoniu imtis. Uzburtas ratas...
Atsakyti
-2

I
Irena
2018-04-06 22:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie baisus dalykai vyksta ir klaipedos slaugos ligonineje. Taip pat elgiamasi su ligoniais jie nemaitinami duodama raminamu vaistu pririsami kad guletu miegotu ir personalas galetu ramiai kalbetis gurksnoti kava.siose istaigose dirba antzmogiai. But gera matyt juos tu vargsu ligoniu vietoje kad pajustu ta kancia ir pazeminima kuri jaucia ligoniai.
Atsakyti
0

i
ina
2018-04-06 21:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
turbut namiskiai nedave kysio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų