Teisme išryškėjo Darbo partijos pamokos įklimpusiems su „MG Baltic“

Dešimt su puse metų – tiek laiko nuo pirmųjų kratų iki neskundžiamos teismo nutarties truko Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byla. Amžiaus bylos pavadinimą įgavusi „MG Baltic“ politinės korupcijos byla teismą pasiekė tik ketvirtadienį, bet jau pirmasis posėdis nukeltas dėl nepasirodžiusio kaltinamojo. Teisininkai nesutaria, ar bylos svarstymas užtruks ištisą dešimtmetį, bet pripažįsta, kad verdikto teks ilgokai palaukti.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atsivertė „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą, kurioje kaltinimai pateikti penkiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.

(66 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teismas atsivertė „MG Baltic“ bylą

Koją kišą trukdžiai

Byloje kaltinimai reiškiami buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui, buvusiam Darbo partijos vadovui Vytautui Gapšiui, buvusiam Liberalų sąjūdžio valdybos bei Seimo nariui Šarūnui Gustainiui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio nariui, parlamentarui Gintarui Steponavičiui. Taip pat kaltinimai pateikti trims juridiniams asmenims – koncernui „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai.

Ketvirtadienį turėjęs prasidėti bylos svarstymas nukeltas į penktadienį, mat posėdyje nepasirodė vienas iš kaltinamųjų – parlamentaras Gintaras Steponavičius. Panašu, kad ir penktadienio posėdyje bus trukdžių, kurie vilkins procesą, nes „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius ketina prašyti teisėjų kolegijos nušalinimo. Kol kas nušalinimo pagrindų jis nekomentuoja.

V. Gapšys, figūravęs ir Darbo partijos byloje, portalui tv3.lt anksčiau prognozavo, kad „MG Baltic“ byla užsitęs bent dešimtmetį. Jam antrina ir teisininkai.

Verdikto teks palaukti

Advokatas Valdemaras Bužinskas garsiojoje „juodosios buhalterijos“ byloje atstovavo Darbo partijai, o nuo bylos nusišalino 2013-aisiais. Tiek pastarąją, tiek „MG Baltic“ bylą advokatas priskiria aukšto profesinio ir bendro intelekto byloms, kurios, kaip taisyklė, imlios darbui.

„Kruopštus darbas greitas nebūna. Visus bylos duomenis reikės kruopščiai išnagrinėti. Tai, be jokios abejonės, užims laiko“, – tv3.lt kalbėjo V. Bužinskas.

Jis akcentavo ir tai, kad kiekvienoje byloje nuolat paaiškėja naujos aplinkybės, kyla klausimų visoms konflikto pusėms, o kadangi į klausimus reikia atsakyti – procesas tęsiasi ilgai.

REKLAMA

„Byloje yra daug kaltinamųjų, aštuoni – tikrai nemažai. Kiekvienas jų gali turėti savo poziciją, gali būti objektyvios priežastys, ligos ar kitokios aplinkybės, kurios kažkiek užims laiko ir lėtins bylos eigą. <...> Reikia atsižvelgti į tai, kokie asmenys yra teisiami. Juk gali jie būti išrinkti ir į Seimą, į Europos Parlamentą, gali būti sprendžiamas neliečiamybės klausimas“, – prognozavo V. Bužinskas.

Advokatas mano, kad nėra taip svarbu, kiek laiko užtruks bylos nagrinėjimas, nes ji bus nagrinėjama tiek, kiek reikės.

„Sau statistiką vedu – vidutinė bylos apyvarta pirmoje instancijoje yra maždaug, mano subjektyviu paskaičiavimu, apie pusantrų metų. Turint galvoje, kad šita byla yra tikrai didelė ir didelės apimties, ji truks tikrai gerokai ilgiau“, – spėjo V. Bužinskas.

Vargu, ar sės už grotų

Paklaustas, ar kaltinamiesiems naudinga vilkinti bylą, V. Bužinskas tuo suabejojo ir teigė, kad niekas nenori atsidurti kaltinamojo kailyje, mat tai sudėtinga ir labai varginanti situacija.

„Specialiai vilkinti, nemanau, kad jie norėtų. Žmogus yra žmogus, kad ir kiek jis būtų užsigrūdinęs, kada sprendžiamos jo asmeninės problemos, žmogaus teisių problemos, vis tiek tai jį paliečia emociškai. Tame neigiamame lauke, kad kas nors norėtų būti... Tikrai nesu sutikęs nė vieno kaltinamojo, kuris sakytų, kad man čia patinka ir norėčiau maksimaliai ilgiau būti tokioje būsenoje“, – kalbėjo V. Bužinskas.

Nors pagal Baudžiamąjį kodeksą kaltinamiesiems galėtų grėsti laisvės atėmimas iki 8 metų, o juridiniams asmenims – baudos ar net likvidavimas, advokatas abejoja, ar nagrinėjant aukšto intelekto nusikalstamas veikas, laisvės atėmimas pataisytų žmogų, todėl tokia bausmė veikiausiai skiriama nebus.

Prognozuoja greitesnę baigtį

Teisininkas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Romualdas Drakšas laikosi nuomonės, kad „MG Baltic“ byla nebus taip vilkinama, kaip „juodosios buhalterijos“ reikalai, kai advokatai sirgdavo vienas po kito. Teisininko manymu, jei viskas gerai, procesai pirmojoje instancijoje truks apie metus.

REKLAMA

„Netruks, kaip Darbo partijos byla. Tikrai nežinau, ko imsis kolegos, bet nematyčiau, kad iki senaties galima ištempti. Jeigu viskas labai sklandžiai, be jokių susirgimų, atidėjimų, tai pirmoje instancijoje virš metų bus“, – tv3.lt sakė R. Drakšas.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2018-06-08 09:55:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Vargu ar sės".Tikrai nesės,nors turėtų sėsti ir dar daugiau negu sėsti
Atsakyti
0

Z
Zemaite
2018-06-08 11:13:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila musu tauto.sukciai issisuka.paprastas pilietis seda uz vista
Atsakyti
0

V
Vytautas R.
2018-06-08 12:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Lietuvos nepriklausomos Demokratinės Respublikos atgimusi prichvatozatorių - Vakanalijų Vziatkovičių Kruglodurovų - valdžia, spėjusi prinokti per 27 nepriklausomybės metus, gali pati save nubausti? Matydami kaip funkcionuoja vziatkovičių valdžia- Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas, tuo pačiu matome ir visas mūsų visuomenės problemas. Todėl rinkdami valdžios narius ar tautos atstovus turime rinktis labai atsakingai ir žiūrėti, ką jie daro ir kaip elgiasi, o ne tai ką jie žada viliodami rinkėjus, o vėliau patekę į valdžią, viską užmiršta, pirmiausia - savo priesaiką, kuri konstituciškai yra labai reikšminga ir įpareigoja valdžios narius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų