Teismas pradės nagrinėti implantologijos įmonės skundą dėl karantino draudimų

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį ketina rašytine tvarka pradėti nagrinėti „Aukštaitijos implantologijos klinikos“ skundą dėl karantino metu įvestų draudimų teikti paslaugas. 

Skundą pateikusi odontologijos ir grožio paslaugų įmonė teigia, kad Vyriausybė kovo viduryje viršijo įgaliojimus, uždarydama verslus ir prašo atlyginti 70 tūkst. eurų žalą dėl negautų pajamų ir susidariusių išlaidų.

Į teismą įmonė kreipėsi liepos mėnesį. Tai – pirmas žinomas skundas dėl Vyriausybės įvestų draudimų per karantiną. 

„Vyriausybė kovo 14 dieną turėjo teisę numatyti specialias darbo, paslaugų, poilsio sąlygas, specialią kelionių tvarką, bet tuo metu neturėjo įgaliojimų uždaryti verslą“, – anksčiau BNS sakė įmonės advokatas Nerijus Zaleckas.

Jo teigimu, tai iš dalies pripažino ir Seimas, kai vėliau pakeitė įstatymus, numatydamas juose Vyriausybei teisę įvesti draudimus.

Advokatas taip pat sakė manantis, kad šioje byloje prireiks ir Konstitucinio Teismo išaiškinimo. 

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis skundui pasiekus teismą sakė, kad į klausimą, ar buvo pažeistos verslo teisės, atsakys teismas. 

Siekdama sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvedė karantiną, uždarė valstybės sienas, apribojo prekybos ir paslaugų teikimą. Apribojimai pamažu pradėti švelninti balandžio antroje pusėje, o karantinas panaikintas birželio 17-ąją. 

Draudimai ir ribojimai įvesti remiantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės bei Civilinės saugos įstatymais.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-12-10 11:25:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyriausybė turi sutelkti dirbti visas ministerijas bendram darbui ir bendotikslo siekimuo gerinti LR žmonių gyvenimą Viena ranka turi būti SAM,KAMir civilinė gynyba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų