Teismas nutraukė buvusių „Vilniaus energijos“ vadovų bylą

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį dėl senaties nutraukė buvusių Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos „Vilniaus energijos“ vadovų baudžiamąją bylą dėl kaltinimų sukčiavimu ir kitų galimų nusikaltimų manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis.

„Baudžiamąją bylą nutraukti suėjus senaties terminui, kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus panaikinti“, – posėdyje paskelbė teisėja Virginija Švedienė.

Nutartis per per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos nagrinėjimas truko trejus metus.

Šioje baudžiamojoje byloje jau buvo baigtos liudytojų apklausos, beliko baigti kaltinamųjų apklausas, prokurorui ir advokatams pasakyti baigiamąsias kalbas, o kaltinamiesiems išsakyti paskutiniuosius žodžius teismui.

Ši byla Vilniaus apygardos teismą pasiekė 2014 metų lapkritį.

Perduodama bylą į teismą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba skelbė įtarianti, kad neteisėtai manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis „Vilniaus energijai“ ir „Litesko“ bei šilumos vartotojams buvo padaryta beveik 3 mln. eurų žala.

REKLAMA

Anot tyrėjų, bendrovė „Dalkia Lietuva“, laimėjusi viešąjį konkursą įsigijo gamtinių dujų, kurias pagal sutartį buvo galima naudoti tik elektrai gaminti, ir jas perpardavė „Vilniaus energijai“ už gerokai didesnę kainą.

„Dalkia Lietuvai“ tuomet vadovavo A. Janukonis ir Jean'as Sacrest'as, pastarais atstovavo „Vilniaus energiją“ valdančiai įmonei „Veolia“ (tuomet „Dalkia“).

Be to, pasak tyrėjų, nustatyta, kad „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ buvę ir esami vadovai galimai iššvaistė iš dujų tiekėjos „Dujotekana“ gautą apie 1 mln. eurų kompensaciją dėl netinkamos gamtinių dujų pardavimo kainodaros.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų