Teisėsaugos tyrimas Santaros klinikose pribloškė Seimo narius: kalbų apie kyšius būta ir anksčiau

Po pribloškiančios naujienos, kad Vilniaus Santaros klinikose galėjo veikti stambaus masto kyšininkavimo schema, prabilo ir su sveikatos apsaugos sritimi Seime dirbantys parlamentarai. Konservatorius Antanas Matulas nusivylė galima nusikalstama klinikų veika, o valstietė Asta Kubilienė pripažįsta, kad kalbų apie galimą kyšininkavimą girdėjo jau anksčiau.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Pareigūnai sulaikė dalį su neteisėta veikla galimai susijusių asmenų, sulaikytas ir klinikų direktorius Kęstutis Strupas.

Kaip įtariama, Santaros klinikų atstovai iš juridinių asmenų reikalavo neteisėto finansinio atlygio dėl laimėtų viešųjų pirkimų, kurių vertė – daugiau nei 2 mln. eurų. Kyšiai buvo maskuojami kaip labdara klinikoms.

Sulaukė skundų

Sužinojusi apie teisėsaugos vykdomą tyrimą, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė valstietė Asta Kubilienė pripažino, kad iš gyventojų yra sulaukusi įtarimų apie galimą kyšininkavimą Santaros klinikose.

„Iš tikrųjų, į mane kreipėsi žmonės pasipasakodami, paprastai kalbant, apie savo įtarimus“, - tv3.lt teigė A. Kubilienė.

Parlamentarė džiaugėsi, kad teisėsaugos institucijos aktyviai ir principingai ėmėsi spręsti šiuos klausimus.

„Tai, kad sveikatos apsaugos sistemoje yra paplitusi tiek mažoji, tiek didžioji korupcija, daugybę kartų yra kalbėta ir tie mąstai, vargu, ar mažėja“, - kalbėjo Seimo narė.

Negali patikėti

Tuo tarpu buvęs Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas teisėsaugos žinią priėmė sunkiai, Seimo nariui sunku patikėti, kad klinikose galėjo veikti tokio mąsto kyšininkavimo schema.

„Man tai yra sensacija tikrai. Aš kuo tikėjau, tai tikėjau, ta klinika, klinikų vadovo autoritetu. Taigi profesorius, akademikas, tokio lygio garsus žmogus. Tikrai nebuvau, kai buvau pirmininkas gavęs kažkokios informacijos“, - tv3.lt teigė A. Matulas.\

REKLAMA

Tiesa, A. Matulas teigia turėjęs įtarimų dėl korupcijos kitose sveikatos priežiūros įstaigose, manė, įtarė, kad lėšos gali būti blogai įsisavinamos ir plaunamos. Anot Seimo nario, jam pirmininkaujant Sveikatos reikalų komitetui į kelis posėdžius šiais klausimais kviesta ir teisėsauga.

Tačiau A. Matulas nepamena sulaukęs gyventojų skundų ar įtarimų, kad būtent Santaros klinikose kažkas veikė ne taip.

„Kad vyko kažkokios schemos neaiškios, tai man tikrai naujiena ir aš nepaprastai nusivylęs. Jeigu tokio lygio įstaigoje vyksta tokie dalykai, įtariami, tai nežinau, ką reikia kalbėti“, - sakė parlamentaras.

Pareigūnai ketvirtadienį atliko ne vieną dešimtį kratų ir kitų procesinių veiksmų su nusikaltimu galimai susijusių asmenų darbo vietose, automobiliuose ir gyvenamosiose vietose.


Rašyti komentarą...
L
Liūdna ir tiek...
2018-02-21 17:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau tada, kada Strupas dalyvavo konkurse klinikų vadovo vietai užimti ir įi laimėjo, supratau, kad vis dėl to trauka pinigams stipresnė už norą padėti žmonėms kaip chirurgui. O tikrai geras gydytojas buvo, auksinių rankų ir nemanau, kad blogai gyveno, kad ko trūko. Bet tas pinigų ir garbės troškimas svarbiau už gerą vardą......
Atsakyti
0

N
Nu jo
2018-02-21 17:56:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkokie naivuoliai tie parlamentarai. Jau desimtmeti gyvuoja IT viesieji pirkimai taip kaip ir kam reikia....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų