Tautodailininkė kuria įspūdingus ažūrinius margučius: papuoš ir jūsų stalą

Karpiniais iš popieriaus Kupiškio krašte garsėjanti tautodailininkė Virginija Velykoms kuria ažūrinius margučius. Mažyčiai iškarpyti paveikslai gamtos ir švenčių motyvais puikiai dera su kiaušinio lukštu. Tautodailininkės tikslas populiarinti karpinius ir parodyti žmonėms, kad šis unikalus ornamentikos menas gali būti naudojamas kasdienėje buityje.

6

Pripažinta karpinių meistrė Virginija Jurevičienė iš popieriaus karpo tikrus šedevrus. Moters rankų darbo paveikslai tokie įspūdingi, kad žvelgiant į juos sunku patikėti, jog visa tai – žirklių darbas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ažūriniai margučiai

O neseniai senojo amato puoselėtoja sugalvojo naują būdą, kaip popierinius karpinių paveiksliukus pritaikyti kasdienėje veikloje. Kupiškietė kuria nuostabius ažūrinius margučius. Moteris juokiasi, kad terliotis su dažais nereikia, o ir rezultatas – kaip tikras margutis.

„Stengiuosi viską daryti iš savo galvos, kad niekur dar būtų nematyta, nes nesinori mėgdžioti norisi savo stilių sukurti. Kad pažiūrėjus į mano margučius sakytų, kad mano“, – sako tautodailininkė Virginija Jurevičienė.

Tautodailininkė pasakoja, kad dekoruoti kiaušinius karpiniais nėra sudėtinga, reikia tik užsispyrimo ir skiautelės popieriaus. Tiesa, meistrė pataria tokiu pačiu karpiniu geriau puošti abi kiaušinio puses. O iškarpyti galima viską ko tik širdis geidžia. Nuo žolynų, gamtos motyvų iki gyvūnų ar figūrų.

„Karpinius iškarpyti daug lengviau ir greičiau sekasi tuo labiau, kad galima ant natūralaus kiaušinio priklijuoti, o su skutinėjimu tai vieną kiaušinį skutinėji 2-3 dienas“, – pastebi V. Jurevičienė. 

Istoriniai šaltiniai teigia, kad popieriaus karpinių menas atsirado Rytų šalyse. Nuo seno daugelis tautų iškarpas naudodavo namams puošti. Lietuvoje karpiniai irgi buvo paplitę. Namų šeimininkės jais gražindavo žibalinių lempų gaubtuvus, lentynas, paveikslus, veidrodžių rėmus. O sudėtingesnio ornamento karpiniais buvo madinga puošti namų langus, indaujas.

Tautodailininkė, norėdama paįvairinti Velykų stalą, dalį margučių skutinėja. Beje, seniau ši kiaušinių marginimo technika buvo išskirtinai vyrų darbas.

Lėtai skutinėjant ant trapaus margučio lukšto gimsta nuostabūs raštai, kurie kaip ir gyvenimas – margi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų