Tarp Verygos ir Malinausko skraido žaibai: vienas kitą išvadino isteriku, antras – melagiu Papildyta 16:14

Tarp ekspremjero Sauliaus Skvernelio patarėjo Skirmanto Malinausko ir buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos skraido žaibai. S. Malinauskas liudija darbo Vyriausybėje metu iš A. Verygos jautęs spaudimą meluoti visuomenei, tačiau A. Veryga atšauna – S. Malinauskas taip dergia buvusius kolegas, iš to bando pasipinigauti, o negana to, darbo metu elgėsi kaip isterikas.

Antradienį vakare buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga savo Facebook paskyroje pasidalino LNK laidos „Bus visko“ ištrauka. Joje buvęs ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas S. Malinauskas pasakoja apie darbo Vyriausybėje užkulisius. S. Malinauskas sako darbo metu jautęs spaudimą iš A. Verygos meluoti visuomenei.

„Prisiminkit dezinfekcinį skystį, prisiminkite kaukių istorijas ir taip toliau. Aš pradėjau jausti, kad mane Aurelijus Veryga ir jo žmonės pradeda įtraukinėti į situaciją, kai tu turi meluoti. Aurelijaus pozicija buvo – pasakykime visiems, kad viskas yra labai gerai, o problemą išspręsime ar neišspręsime, kaip jau ten išeis. Aš supratau, kad politikoje, kaip ir bet kur gyvenime, yra žmonių, su kuriais man tiesiog neįmanoma dirbti, požiūriai absoliučiai nesutampa“, – vaizdo įraše kalba S. Malinauskas.

Pavadino isteriku

Tačiau A. Veryga tokius S. Malinausko žodžius vadina pinigų krovimusi ir dergimu ant buvusių kolegų.

„Žinot, niekada nepraktikavau dergimo ant buvusių bendradarbių ar kolegų. Bet šitas veikėjas iš dergimo kraunasi pinigus. Gąsdina, pamanyk, jį mažutį. Taip, mes juk gyvename Kolumbijos džiunglėse, kuriose už kiekvieno medžio, ar miegamojo lovos filmavimo kadre laukia koks nors užpuolikas. Matyt, tas įspūdis susidarė bežaidžiant ant palangės sudėliotus žaidimėlius“, – savo įrašą pradeda A. Veryga.

Seimo narys kritiškai atsiliepė ir apie S. Malinausko darbą premjero S. Skvernelio komandoje. A. Veryga rašo S. Malinausko darbas užkliuvo sprendžiant dėl dezinfekcinio skysčio gamybos leidimo „Vilniaus degtinei“.

REKLAMA

„Aš irgi moku istorijas pasakoti. Prisiminkim dezinfekcinio skysčio istorijas. Tada Skirmatas Malinauskas „Vilniaus degtinės“ chebrytę vedžiojo ir šokdino visus, kad greičiau jiems leidimą dezinfekcinio gaminimui išduotų ir piktinosi, kad atsakingi žmonės dar kažkokių formulių reikalavo. Juk reikėjo tiesiog leisti vodkę kaip dezinfekcinį pardavinėti“, – rašo A. Veryga.

Kaip rašo A. Veryga, S. Malinauskas dirbdamas Visuomenės informavimo grupės vadovu vietoje to, kad ramiai informuotų gyventojus, pats panikavo ir savo panika dalinosi su žmonėmis.

„Čia tas pats Visuomenės informavimo grupės vadovas, kuris vietoje to, kad informuotų ir ramintų visuomenę taip supanikavo, kad vakarais savo paniką socialiniuose tinkluose ištaškydavo. Ir taip, aš su tokiu isteriku dirbti negalėjau. Ačiū Premjerui, kad tą suprato.

Dabar šitas veikėjas iš dramatiškų istorijų pinigus kraunasi. Negaila, tegul kraunasi, bet drabstyti savęs purvais neleisiu ir kiekvienam tokiam nusišnekėjimui papasakosiu savąją įvykių versiją. O tada jau galėsit spręsti kas teisus“, – dalinasi A. Veryga.

Malinauskas: Veryga bėga nuo atsakomybės, užuot ją prisiėmęs

Trečiadienį popiet atsakymą į A. Verygos įrašą pateikė ir S. Malinauskas. Savo Facebook paskyroje jis pasidalino A. Verygos įkelto įrašo nuotrauka ir pateikė savo pasakojimo versiją.

„Kaip didžiausią priekaištą man buvęs ministras pateikia tai, jog stengiausi, jog dezinfekcinio skysčio atsirastų greičiau, kas ir pavyko.

Tiesa, „Vilniaus degtinės“ atstovus atsivedžiau ne aš. Jie atėjo patys ir ta tema pirmiausia pabendravo su ministro patarėja Lina Bušinskaite. Nežinau, kodėl ministro atstovė spaudai tai sprendė, bet faktas, kad niekas nepajudėjo iš mirties taško“, – rašo S. Malinauskas.

S. Malinauskas po kilusios audros sako sulaukęs „Vilniaus degtinės“ vadovo žinutės: „Pasakė, kad gali dezinfekcinį skystį pardavinėti jau dabar, bet SAM daro viską, kad tai neįvyktų.“

REKLAMA

Tuometinis S. Skvernelio patarėjas sako kreipęsis į patį premjerą, tačiau vėliau sužinojęs, kad ministerija susitarimų neketina vykdyti. Esą neoficialiai buvo įvardinta, kad A. Veryga yra įsižeidęs dėl „Vilniaus degtinės“ reklamuotos nealkoholinės trauktinės.

„Ministrui buvo pasakyta tai spręsti, dar tą pačią dieną SAM susirinko didieji gamintojai, buvo pasakyta prie stalo, kad per kelias dienas galima išspręsti formalumus, padarėm spaudos konferenciją ir... jau vakare sužinojau, kad SAM net neketina vykdyti susitarimų.

Neoficialiai buvo įvardinta, kad Veryga labai įsižeidęs dėl „Vilniaus degtinės“ reklamuotos nealkoholinės trauktinės ir „pagal jų dūdelę nešoks“, – rašo S. Malinauskas.

„Facebook parašiau, kad jei per savaitę tai nebus išspręsta – trauksiuosi. Teko pasitraukti anksčiau, nes ministrui tiesa nepatiko. Reikėjo meluoti, kad viskas labai gerai, puiku, nei kaukių, nei dezinfekcinio netrūksta.

Kiek turi būti trenktas, kad savo visišką neįgalumą spręsti gyvybiškai svarbius klausimus pateiktum kaip priekaištą tam, kuris juos bandė spręsti, nors tai ir nebuvo mano įgaliojimų sritis?

P. S. Ant mano palangės nėra nei vieno žaidimėlio, nors stalo ir kompiuterinius žaidimus tikrai žaisti mėgstu. Vėlgi, ministro aplinkos suvokimo ypatumai. O dėl dramatiškų istorijų, žmogau, dramatiškesnės istorijos už tūkstančius mirusių, kurių dalį buvo galima išgelbėti, tikrai nepapasakosi. Visą laiką bėgai nuo atsakomybės, užuot ją prisiėmęs. Ir dabar tai darai“, – priduria S. Malinauskas.

Iš pareigų pasitraukė po konflikto su Veryga

Portalas tv3.lt primena, kad 2020 m. kovo pradžioje S. Malinauskas pranešė besitraukiantis iš tuometinio premjero S. Skvernelio patarėjo pareigų.

Tada S. Malinauskas žurnalistams sakė, kad trauktis nusprendė po konflikto su A. Veryga, kai šis paprašė S. Skvernelio S. Malinauską nušalinti nuo komunikacijos grupės dėl koronaviruso situacijos.

REKLAMA

„Ministras mane informavo, kad informuotas ir premjeras, kad esu nušalinamas, jis pageidautų, kad būtų kitas visuomenės informavimo grupės vadovas. Suprantu, kad tai yra diskrecija koordinavimo grupės vadovo, jis tokius sprendimus priima“, – žurnalistams Vyriausybėje tada sakė S. Malinauskas.

Apie tai, jog yra nušalinamas iš Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovo pareigų, S. Malinauskas sakė sužinojęs iš A. Verygos. S. Malinauskas teigė situaciją vertinantis kaip nepasitikėjimą ir tuo pačiu informavo, kad traukiasi ir iš premjero komandos.

„Aš tai vertinu kaip nepasitikėjimą ir lygiai taip pat traukiuosi iš ministro pirmininko patarėjo pareigų <...>, informavau vakar ministrą pirmininką, kad apie tai svarstau. Bet kai šiandien išgirdau, kad situacijų koordinavimo centro vadovas priėmė sprendimą už mane, jog norėtų, kad aš traukčiausi, nebematau prasmės trukdyti “, – pridūrė jis.

Tuo metu Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui vadovavęs A. Veryga tvirtino, kad S. Malinauskas nuo pareigų nušalinamas dėl to, jog pastarasis nederino su juo komunikacijos.

„Komunikacija turi būti derinama su ekstremalios situacijos operacijų vadovu, ji nebuvo derinama su manimi, tai reiškia, aš negalėdavau žinoti ir tinkamai reaguoti į tam tikras viešas žinutes. Deja, jos išeidavo be mano žinios. Manau, taip negali būti. Taip, asmeninės žinutės“, – pernai kalbėjo eksministras.

Kiek prieš atleidimą, pats S. Malinauskas savo socialiniuose tinkluose paskelbė, kad paliks savo pareigas, jei SAM nesiims spręsti dezinfekcinio skysčio trūkumo problemos.

Prieš tapdamas premjero patarėju, S. Malinauskas dirbo verslo, tyrimų žurnalistu. Palikęs premjero komandą, S. Malinauskas tapo tinklaraštininku, iki šiol kuria laidas „Youtube“ platformoje.


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2021-03-31 16:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie vienodo lygio...
Atsakyti
-3

L
Lt
2021-03-31 16:39:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Judas Malinauskas.
Atsakyti
-2

t
tikrai
2021-03-31 16:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad veryga melagis ir aferistas ziurejes naudos saviems o zmones mulkines tai cia visiska tiesa kaip ir dauguma buvusiu valdanciuju
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų