Lietuvos muitinės pareigūnai per pirmuosius tris šių metų mėnesius sulaikė prekių už daugiau nei 16 milijonų litų. Didžiausią sulaikytų prekių vertės dalį sudarė neteisėtai gabentos cigaretės. Jų muitininkai sulaikė 58 mln. vienetų už daugiau kaip 15 mln. litų.

Pasak Muitinės departamento atstovo spaudai, vien kovo mėnesį muitinės pareigūnai sulaikė cigarečių už 8 mln. 726 tūkst. litų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai kovo pabaigoje sostinės Naujosios Vilnios rajone aptiko nelegalų cigarečių gamybos fabriką. Be cigarečių "West" ir "Jing Ling" falsifikatų, pareigūnai pogrindinėje įmonėje surado ir 8,5 tonos smulkinto tabako. Visos sulaikytos nelegalios produkcijos vertė - apie 3 mln. litų.

Nelegaliai gabenamus rūkalus kontrabandos vežėjai bandė slėpti ir po šaldytomis mėlynėmis, ir po šaldytos žuvies kroviniu. Šalčininkų kelio poste MKT pareigūnai 23 300 pakelių "Monte Carlo" cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis aptiko iškrovę iš puspriekabės-šaldytuvo šaldytų mėlynių krovinį. Vilkaviškio rajone muitininkai sulaikė beveik 100 tūkst. litų vertės cigarečių "Sovereign" kontrabandą. Nelegalūs rūkalai buvo palėpti po 20 tonų šaldytų sardinių kroviniu, kurį iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Lietuvą įvežė Rusijos pilietis.

REKLAMA

Muitinės pareigūnai, atlikdami kratą aptiktame kontrabandinių cigarečių sandėlyje Kauno rajone, Kačerginės gyventojo namuose surado ir sprogmenų - septynias įvairaus dydžio kartonines tūteles su sprogstamąja medžiaga ir devynis detonatorius.

Kovo mėnesį muitininkai sulaikė ir 13 tonų alkoholio, įvertinto beveik 395 tūkst. litų. Kriminalistai Marijampolės apylinkėse likvidavo dvi nelegalaus alkoholio slėptuves, kuriose iš lenkiško langų ploviklio buvo gaminamas vadinamasis "pilstukas". Kretingos rajone pareigūnai aptiko naminės degtinės sandėlį, iš kurio konfiskuota 323 litrai alkoholio.

Iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį muitininkai sulaikė beveik 20 tonų nelegalaus alkoholio, įvertinto 587 tūkst. litų.

Palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, labai išaugo vidutinė prekių vertė vieno sulaikymo metu: šiais metais ji siekia 15,4 tūkst. litų, o 2009 m. buvo 2,7 tūkst. litų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų