Taromatai ir taros surinkimo punktai nebepriims vieno gamintojo pakuočių

Užstato sistemoje dalyvaujantis gėrimų gamintojas „Butautų dvaro bravoras“ jau ilgą laiką nevykdo finansinių įsipareigojimų sistemai. Negaudama užstato lėšų, ne pelno siekianti „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) nuo rugpjūčio 28 d. stabdo sutartį su minėta įmone ir nebepriims jos pakuočių.

40

Gyventojai raginami iki minėtos datos priduoti visas turimas šio gamintojo pakuotes.

Piktnaudžiauja sistema

Jau 2 metus Lietuvoje sėkmingai veikianti užstato sistema yra priklausoma nuo glaudaus gamintojų, pardavėjų bei USAD bendradarbiavimo. Pardavę savo produkciją, gėrimų gamintojai kartu su pelnu gauna ir užstato lėšų – jos perduodamos USAD, kuris organizuoja lėšų paskirstymą pakuotes grąžinusiems gyventojams.

USAD vadovas Gintaras Varnas sako, kad per šį laiką būdavo situacijų, kuomet kuris nors gėrimų gamintojas vėluodavo atsiskaityti, bet susidariusias problemas išspręsti pavykdavo. Šįkart taip neįvyko.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasižvalgykite: štai, kur nukeliauja tara iš taromatų

„Stabdyti pakuočių priėmimą nusprendėme pirmą kartą. Tai gana drastiškas žingsnis ir, deja, gyventojams jis gali sukelti nepatogumų. „Butautų dvaro bravoras“ jau daugiau kaip metus nepervedė užstato lėšų. Nors tuo pat metu įmonė ir toliau nuolat gauna lėšų, kurios turi būti perduodamos pakuotes grąžinusiems pirkėjams.

Tai – vartotojų apgaudinėjimas ir piktnaudžiavimas sistema. Akivaizdu, kad tokia situacija ilgai tęstis negali, nes negaudami užstato lėšų, neturime ką grąžinti,“ – tvirtina G. Varnas.

Ragina sugrąžinti pakuotes

USAD vadovas sako apgailestaujantis dėl gyventojams galinčių kilti nepatogumų. Šiuo metu vartotojai dar turi nemažai laiko priduoti turimas „Butautų dvaro bravoro“ gaminamų gėrimų pakuotes – iki rugpjūčio 28 d. jos bus priimamos visuose taromatuose bei taros surinkimo punktuose.

Varnas pabrėžia, kad nors šios gamintojų pakuotės sudaro nežymią visų užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių dalį – ji kiek didesnė nei 0,01 proc. – tačiau USAD yra ne pelno siekianti organizacija ir savo lėšomis negali kompensuoti nuostolių, patiriamų dėl įsipareigojimų nevykdančių įmonių. USAD vadovas patikino, jeigu „Butautų dvaro bravoras“ atsiskaitys, įmonės pakuočių priėmimas bus atnaujintas.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-08-03 13:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prichvatizatorius sauvaliauja,o nuo to nukentės eilinis LR vartotojas. Kodėl nebaudžiamas tas bravoro savininkas,o eilinis Lietuvos pilietis ,pirkęs licenzijuotus gėrimus , o negalintis taromate gauti to kas jam priklauso? Kaip dirba Lietuvos TM?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų