Tamašunienė: išorės sienų saugumas – vienas svarbiausių prioritetų

Šiandien vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė Lietuvai akredituotų Europos Sąjungos (ES) ir Šengeno asocijuotų šalių diplomatams pristatė, kaip saugoma siena su Baltarusija, taip pat pasieniečių darbą šiame ruože.

„Laisvas judėjimas – tai viena didžiausių mūsų vertybių. Karantino metu, kai šalys laikinai atkūrė vidaus sienų kontrolę, daugelis žmonių susidūrė su nemenkais iššūkiais, nes negalėjo keliauti taip, kaip yra įpratę. Kita vertus, supratome, koks svarbus yra ir vidaus, ir išorės sienų saugumas, todėl turime tam skirti itin daug dėmesio“, – teigia vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Medininkų pasienio kontrolės punkte ir Padvarionių pasienio užkardoje pasieniečiai diplomatus supažindino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veikla ir aktualijomis, valstybės sienos su Baltarusija apsauga bei tam naudojamomis priemonėmis ir infrastruktūra. Vizito metu buvo pademonstruotos minėtos sienos apsaugai naudojamos priemonės – apsauginė tvora, sienos stebėjimo sistemos, apžvalgos įrenginiai.

Vienas efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų yra stebėjimo sistemų naudojimas.

„Sienos stebėjimo sistemos leidžia mums greičiau ir efektyviau kovoti su kontrabanda, užkirsti kelią nelegaliai kirsti sieną, todėl mums itin svarbu padengti visą išorės sieną stebėjimo sistemomis“, – teigia VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

Tokias priemones įdiegus prie sienos su Rusija, kur ji eina Nemunu, šiame ruože bandymų pažeisti sieną ar iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą beveik nepasitaiko. Įgyvendinus investicinius projektus, 2019 m. pabaigoje moderniomis sienos stebėjimo technologijomis buvo saugoma 56 proc. ES išorės sienos: 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. sienos su Rusijos Federacija (įdiegta 225,99 km ruože) ir 37,56 proc. sienos su Baltarusijos Respublika (įdiegta 254,98 km ruože).

Šis vizitas organizuotas kartu su Kroatijos ambasada Lietuvoje. Iki 2020 m. birželio 30 d. ES pirmininkauja Kroatija, o viena iš jos prioritetinių sričių – „Europa, kuri saugo“ – apima ir ES, ir Šengeno erdvės išorės sienų apsaugą.

Medininkuose apsilankė diplomatai iš 15 šalių.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 km ilgio sieną. Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km, iš jų ES išorės siena su Rusija, Baltarusija ir jūra sudaro 1 070 km.


Rašyti komentarą...
V
Viktoras
2020-07-24 14:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
nusiimk maske nesipazorink ,juk nesergi jokia uuzkreciama liga.esi moteris ir turi graziai atrodyti. o kad jus sukelete kainas cigaretem tai kontrobanda bus visa laika. ir jums nepasiseks jos sustabdyti. Zmones protingesni nei jus galvojate.
Atsakyti
0

V
Viktoras
2020-07-24 14:11:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir dar Ritute , tai juk sprendi ne tu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų