Tai sukrėtė Lietuvą! Sūnaus maldavimų padėti numirti prislėgta motina priėmė gniuždantį sprendimą Kriminaliniai archyvai

Šis įvykis plačiai nuskambėjo per visą Lietuvą. Apie pusmetį dėl viso kūno nudegimų nežmoniškus skausmus kenčiančio 19-mečio sūnaus maldavimus padėti jam numirti girdėjusi motina ryžosi tam, kas iki pat šios dienos Lietuvoje yra griežtai draudžiama. O viskas vyko dar 1998-ųjų liepą...

Ji suleido po nudegimų gydytam sūnui Šarūnui mirtiną vaistų, skirtų gydyti širdies nepakankamumą, dozę. Po šio poelgio medike dirbusi moteris pati bandė pasitraukti iš gyvenimo. Ji išgėrė saują tablečių, tačiau tuo metu į palatą užsuko medicinos sesuo, kuri skubiai iškvietė pagalbą.

Moteris atsidūrė reanimacijoje, o išgelbėjus jos gyvybę buvo pervežta į psichiatrijos ligoninę. Dėl motinos poelgio visuomenė pasidalijo į dvi dalis. Toli gražu ne visi suskubo jos smerkti. Tik įstatymų sergėtojai suko galvas, ką daryti, mat pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus buvo įvykdyta žmogžudystė. Moteriai grėsė ilgi įkalinimo metai. Bet apie viską iš eilės... Pradėkime nuo kriminalinių naujienų laikraštyje „Akistata“ aprašytų šio skaudaus įvykio detalių.

Gyveno pasiturinčiai, bet...

Živilei (Šarūno mamai) gyvenimas dar prieš skaudžius įvykius nepašykštėjo išbandymų. Jos pirmoji santuoka iširo. Tuomet ji susituokė su antruoju vyru. Šeima susilaukė vienturčio Šarūno.

Šeima gyveno pasiturinčiai, todėl vaikui nieko netrūkdavo. Bet gyvenimas Živilei nesusiklostė ir su antruoju vyru. Po skyrybų Šarūnas apsigyveno su mama, bet, savaime suprantama, lankydavosi į tėvo namuose.

Šarūnas vis dažniau bendraudavo su kaimyniniame name nuo vaikystės pažįstama pusantrų metų vyresne mergina. Tarp jaunuolių užsimezgė draugystė. Savaime suprantama, būdavo ir barnių, bet jausmai vis tvirtėjo.

Beprotiškas poelgis

Tad sunku pasakyti, kas turėjo tokio nutikti, jog Šarūnas pasiryžtų beprotiškam poelgiui. 1997 gruodžio 13-sios vakarą Šarūnas susitiko su mergina mieste. Pasėdėjo kavinėje ir po to parvežė draugę namo.

Kraupiausia tai, kad paslapčia į merginos motinos butą Šarūnas įsinešė indą su benzinu. Merginos mama tuo metu sėdėjo virtuvėje, o pora ramiai šnekučiavosi kambaryje.

Galiausiai mergina pasiūlė Šarūnui eiti namo. Vaikinas sutiko, bet prieš tai išėjo į balkoną ir tada apsipylė su savimi turėtu benzinu. Tada grįžo į kambarį ir atsisveikinant apsikabino merginą. Būtent tada ir spragtelėjo žiebtuvėlis, o jaunas vyras virto gyvu fakelu. Merginai vos pavyko ištrūkti iš jo glėbio.

REKLAMA

Į kambarį įpuolė ir merginos mama su tuo metu užsukusiu svečiu. Greitoji medicinos pagalba į įvykio vietą važiavo apie pusvalandį, todėl namiškiai turėjo pirmiausia užgesinti degantį žmogų, o vėliau dar ir bandyti suteikti jam pirmąją pagalbą.

Medikai buvo pakraupę dėl to, ką išvydo. Visas Šarūno kūnas atrodė, kaip viena didelė žaizda. Net kraupu įsivaizduoti, kokį skausmą kentė jaunas vyras. Jo rankos buvo amputuotos, veidas išdegęs – nelikę nei akių, nei ausų, nei nosies.

Plastinės chirurgijos specialistai vis bandė rekonstruoti imdami kiek sveikesnius odos lopinėlius ir juos perkeldami į gyvybiškai svarbias vietas, bet audiniai vis neprigydavo.

Taip Šarūnas prasikankino iki pat 1998-ųjų liepos mėnesio. Kol tą lemtingąją liepos 2-ąją jo mama Živilė priėmė, greičiausia, sunkiausią sprendimą savo gyvenime.


Rašyti komentarą...
m
mama
2018-03-19 13:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir aš taip padaryčiau, nekaltinu motinos.
Atsakyti
0

M
Mama
2018-03-19 14:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik žmogus, turinti vaikų, gali suprasti ir pateisinti tokį poelgį.
Atsakyti
0

t
tevas
2018-03-19 13:50:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
As taip pat padeciau vaikui iseiti,bet iseiciau ir pats.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų