Šiandien vakare įvyko Socialdemokratų prezidiumo ir frakcijos susirinkimas, kuriame svarstytos kandidatūros į švietimo ministro postą. Realiausia kandidate įvardijama Aušrinė Marija Pavilionienė.

Paklaustas, ar A. M. Pavilionienė yra tinkamiausia kandidatė, premjeras Gediminas Kirkilas atsiliepė lakoniškai: „Taip pat gali būti variantas, mes turime mažiausiai 5 kandidatus.“

Pati A. M. Pavilionienė išėjo nenulaikanti šypsenos. „Svarbiausia dirbti mokslo labui“, - sakė ji, bet siūlė palaukti, kol bus įvardinta kandidate. Ji sakė, kad siektų reformuoti aukštąjį mokslą, viliasi, kad sulauktų akademinės bendruomenės pasitikėjimo. Dėl mokytojų pretendentė laikosi nuomonės, kad laikas pasitraukti nuo profsąjungų vairo streikų kurstytojui Aleksui Bružui.

Kandidatais nuo partijos dar buvo įvardijami: premjero patarėja Giedrė Purvaneckienė, Rimantas Vaitkus, nepartinė dabartinė viceministrė Virginija Būdienė.

Prieš susirinkimą portalo „Balsas.lt“ paklaustas apie galimas kandidatūras socdemas Juozas Olekas teigė, jog partijoje yra daug gabių žmonių, todėl pasirinkti nebus sunku. Sprendimas dėl to turėtų būti priimtas ir paskelbtas netrukus.

Dar vakar G. Kirkilas neatmetė, kad ministro portfelis gali atitekti koalicijos partneriams.

Panašiai kalbėjo ir Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Virgilijus Domarkas. Jis portalui „Balsas.lt“ teigė, jog kandidatūros kol kas nesvarstomos. Pasak jo, dar nėra apsispręsta, ar socialdemokratai  teiks savo kandidatūrą, ar leis deleguoti į šį postą kitoms valdančiosioms partijoms.

REKLAMA

Parlamentaras palankiai atsiliepė apie socialliberalo A. Monkevičiaus kandidatūrą, tačiau, jo teigimu, šiuo metu neaiškumų kyla dėl į socdemų frakciją įsiliejusių pilietininkų – kalbama, kad jiems bus leista deleguoti savo žmogų.

Pilietininkas A. Ivanauskas atsisakė komentuoti tokius gandus, tačiau jų neatmetė. „Tai nėra oficialus pasiūlymas, o kadangi tokio nėra, komentuoti nesinori. Mes tikrai surastume žmonių“, - portalui „Balsas.lt“ sakė parlamentaras.

Šiuo metu Seime daugiausiai aptarinėjama Naujosios sąjungos nario, buvusio Švietimo ir mokslo ministro A. Monkevičiaus kandidatūra. Apie ją užsiminė ir Artūras Paulauskas. Teigiama, jog jau turintis patirties šioje srityje A. Monkevičius galėtų perimti vadovavimą ministerijai iki pat rinkimų.


Rašyti komentarą...
a
aušra
2008-04-09 21:00:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė, Marija Aušrinė ! Pirmoji politikė, drąsiai ir atvirai pasakiusi, kad "mokytojų karalius nuogas" - degeneratas Bružas , iššvaistęs LŠDPS turtą, paskandinęs skolose susivienijimus ir įžūliai šantažuojantis visus, kas jį kaltina nieko neveikimu 17 m., punta profsąjungos narių įnašus dar ir šiandien. O mokytojai, kurie duodasi kvailinami tokio brudo, - nieko verti, nes neturi savos nuomonės, savigarbos ir supratimo apie normalų savo teisių gynimą.
Atsakyti
0

V
Valdas
2008-04-09 21:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta švietimui.
Atsakyti
0

V
Valdas
2008-04-09 21:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta švietimui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų