Sveikatos apsaugos ministras liberalų neįtikino Seime sudaryta komisija skubiai rengia nutarimo dėl interpeliacijos V.Andriukaičiui projektą

Seimas, antradienio posėdyje svarstęs opozicinio Liberalų sąjūdžio inicijuotą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui, nusprendė sudaryti komisiją, kuriai pavesta parengti seimo nutarimo projektą.

Tikimasi, kad 13 asmenų komisija projektą pateiks dar šiandien.

„Kritika stimuliuoja naujiems darbams“, – pareiškė ministras, pradėdamas savo baigiamąją kalbą.

Joje V. Andriukaitis pažėrė skaičių – kiek išduota licencijų prekiauti alkoholiu, kokie yra mirtingumo rodikliai skirtingose savivaldybėse, ir teigė, kad kaip tik tuose regionuose, kurie skurdžiausi, daugiausia žmonių serga, o mirtingumas didžiausias. Dėkodamas „už gerą diskusiją“, jis teigė, kad žmonės laukia esminių reformų.

Eligijus Masiulis, pareiškęs, kad tai buvo gera galimybė pažvelgti į sveikatos apsaugos problemas iš arti, pridūrė pasijutęs lyg „kažkokioje rinkiminėje kompanijoje“.

Pakartojęs, kad žmogus turi teisę pasirinkti, kur gauti paslaugą, jis iš esmės dėstė anksčiau liberalų išsakytus teiginius dėl privačios ir valstybinės medicinos finansavimo. „Kaip konkrečiai mes tas žmonių eiles gydymo įstaigose sumažinsime?“, – pakartojo jis.

REKLAMA

Pareiškęs, kad interpeliacijos iniciatorių ministro atsakymai netenkina, E. Masiulis kvietė palaikyti interpeliaciją sveikatos pasaugos ministrui V. Andriukaičiui.

Sudaryta 13 parlamentarų komisija, kuriai bus pavesta rengti nutarimo projektą. Tikimasi, kad jis bus parengtas per kelias valandas, ir parlamentarai dar kartą grįš prie interpeliacijos V. Andriukaičiui klausimo.

----------------

Seimas antradienio posėdyje svarsto opozicinio Liberalų sąjūdžio inicijuotą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui.

Problema – pats ministras

Išklausę interpeliacijos iniciatorių motyvus bei ministro atsakymus, kurie vienus tenkino labiau, kitus mažiau, o tretiems apskritai buvo pasiūlyta pasiskaityti ministro komandos parengtą ir parlamentarams išdalintą didžiulį dokumentų pluoštą, Seimo nariai dėsto argumentus „už“ ir ,,prieš“ interpeliaciją.

„Reguliavimai, apribojimai – tai maitina šį ministrą“, – pabrėžė interpeliacijos iniciatorių atstovas liberalas Remigijus Šimašius, ragindamas palaikyti interpeliaciją norint išspręsti sveikatos apsaugos problemas, o ne maitintis jomis.

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius dar kartą pakartojo, kad darbas sveikatos apsaugos sistemoje taip ir neprasidėjo, o „problema yra pats ministras“. Jis informavo, kad frakcija nusprendė nepritarti ministro pateiktiems atsakymams į klausimus. Deja, kolegai V. Andriukaičiui būtų geriau ir toliau dirbti seime“, – baigdamas pareiškė ekspremjeras.

Tuo metu parlamentaras Petras Gražulis, pripažinęs, kad problemų yra, tačiau „opozicija, kuri šiandien reiškia interpeliaciją, per 4 metus šios problemos neišsprendė“, – pridūrė manantis, kad dar iki metų pabaigos jau matysis, kokie darbai nuveikti.

------------------

E.Masiulis ragina priimti konstruktyvius sprendimus, o ne pūsti muilo burbulus

Kalbėdamas interpeliacijos autorių vardu Eligijus Masiulis sakė, kad Seime nutiko beprecedentis atvejis.

„Gavę atsakymus mes pamatėme, kad yra suklastotas interpeliacijos tekstas“, – sakė jis ir pareiškė, kad jame yra ištrintų eilučių.“

REKLAMA

E.Masiulis vardijo visiems žinomas sveikatos apsaugos sistemos problemas ir teigė, kad 2013 metais Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas didesnis negu pernai, tačiau finansavimas sumažintas apie 11 proc., todėl kai kuriose gydymo įstaigose darbuotojams tenka eiti nemokamų atostogų, trūksta medikamentų ir kita. Jis klausė, kas bus daroma, kad lėšos pasiektų ligonines ir kitas gydymo įstaigas.

E. Masiulis priminė viešus V.Andriukaičio pasisakymus, kurie sukiršino pačią medikų bendruomenę – pavyzdžiui, siūlymas baigusius mokslus specialistus privalomai siųsti dirbti į konkrečias vietas, drausti dirbti valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose ir panašiai. E. Masiulis taip pat priminė Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą dėl nemokamų medicinos paslaugų suteikimo, kai kyla pavojus gyvybei.

Linkėdamas ministrui ne tik identifikuoti esamas problemas, bet ir pasiūlyti konkrečius jų sprendimo būdus, E. Masiulis išsakė viltį, kad per interpeliaciją išgirs „konkrečius atsakymus, o ne muilo burbulų pūtimą“.

Ministras: tai ką, V. Andriukaitis per 4 mėnesius viską padarys?

Pradėdamas savo kalbą, V. P. Andriukaitis vėl prabilo apie tai, kad interpeliacija pateikta netinkamai ir aiškino atsakinėjantis į klausimus, o ne perrašinėjantis motyvacinę dalį.

Užuot atsakęs į konkrečius klausimus, sveikatos apsaugos ministras ėmė dėstyti, kaip kito sveikatos apsaugos sistemos finansavimas Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais, ir pridūrė, kad šių metų antrame pusmetyje balas bus išlaikytas stabilus.

Jis taip pat aiškino, kad 2013 metų pradžioje paaiškėjo, jog finansavimo prašoma gerokai didesnio, negu skirta lėšų.

„Kaip čia atsitiko, kad sumažėjo atlyginimai? (...) Matote, kokia padėtis 2012 metais?“ – kritikavo V. Andriukaitis ankstesnių 4 metų politiką sveikatos apsaugos įstaigų finansavimo aspektu ir pridūrė: „Tai ką, per keturis mėnesius V. Andriukaitis viską padarys?“ „Net gimdymai pasidarė virškvotiniai“, – kandžiai klausė ministras iš Seimo tribūnos.

REKLAMA

Ministrui užkliuvo ir atlyginimų valstybinėse bei privačiose gydymo įstaigose skirtumas. Jis tvirtino, kad KT esą pasakęs, kad gydymo įstaigų tinklas turi būti paskirstytas. Įrodinėdamas, kad KT kaip tik patvirtino poziciją, V. Andriukaitis kvietė kolegas pasitikrinti.

Pateikęs visuomenės apklausų duomenimis, koks pasitikėjimo sveikatos apsaugos sistema lygis, V. Andriukaitis net pasiūlė interpeliacijos autoriams jais pasidomėti. Jis tvirtino, kad liberalai išplėšia citatas iš KT sprendimo konteksto ir interpretuoja savaip.

Ministras emocingai aiškino, kad didžiuosiuose miestuose, ypač Kaune, gydytojų pakanka, o „didžioji dauguma rajonų yra labai sunkios būklės“, ir gyventojai gali gauti toli gražu ne visas paslaugas.

„Toks įstaigų pasiskirstymas yra dramatiškas. Patogu atidirbus valstybinėje įstaigoje pereiti į privačią? Teismas (KT) pasakė: Turi būti tiek, ir taip paskirstyta įstaigų ir vaistinių“, – kalbėjo ministras.

„Ar tu durnas, ar tu biednas, turi gauti vienodas paslaugas“, – pareiškė ministras ir priminė, kad išdalijo didžiulį pluoštą popierių apie padėtį sveikatos apsaugos srityje, bei pasidžiaugė, kad „Vilmorus“ apklausose jis vertinamas gana neblogai.

Vietoje atsakymų – pasiūlymas skaityti medžiagą

„Jūs gal ir neblogas Seimo narys, mokate kalbėti, bet valdant tokią sudėtingą sritį, eklektikos yra per daug. Gal galėtumėte pasakyti 3 pagrindinius darbus, kuriuos nuveiksite iki metų pabaigos?“, – klausė ekspremjeras Andrius Kubilius.

Sveikatos apsaugos ministras, pasvarstęs, kad nežinia, kaip rinkėjai vertina patį ekspremjerą, pasiūlė atsakymų į konkrečius parlamentarų klausimus ieškoti medžiagoje, kuri jau prieš kurį laiką buvo išdalinta Seimo nariams.

„Į mano klausimą jūs nesugebėjote atsakyti. Akivaizdu, kad tų darbų nežinote“, – nerimo A. Kubilius, o V. Andriukaitis pridūrė kai ką pasakysiąs ir baigiamojoje kalboje.

„Jūsų pagrindiniai veiksmai šiais metais, kitais metais? A. Kubilius taip ir neišgavo atsakymo. Ir antras klausimas – ar jūs nepadarėte klaidų?,– rėmė prie sienos Povilas Gylys.

REKLAMA

„Esu kaltas, esu kaltas, esu labai kaltas“, – žaisdamas religine fraze Atsakė V. Andriukaitis, pridurdamas, kad nėra neklystančių žmonių.

„Mano galva Seimas neteisingai pasielgė, sausio mėnesį nepriimdamas mano pataisų, kurios galėjo pasitarnauti sveikatos apsaugos sistemos stabilumui“, – sakė V. Andriukaitis. Jis teigė, dabar besijaučiąs gerokai tvirčiau, negu prieš pusmetį.

Pasak V. Andriukaičio, jis jau artimiausiu metu ketina teikti pataisas iš naujo. Leidęs suprasti, kad tikisi, jog Seimo pavasario sesija bus pratęsta, jis pažymėjo, kad sieks, jo g savivaldybės vėl turėtų teisę spręsti dėl sveikatos įstaigų išdėstymo ir kitų klausimų.

„PSD finansavimo mechanizmus reikia keisti. Mes norime, kad nebūtų kvotų gimdymams. Taip pat norime diskutuoti dėl tam tikrų sričių fiksuoto kintamojo balo įvedimo. Sudaryta darbo grupė, kuri sprendžia šiuos klausimus“, – tvirtino V. Andriukaitis. Atsakydamas į konkrečius klausimus apie padėtį kai kuriose ligoninėse, medikamentų panaudojimą, jis svarstė, kodėl kai kuriose gydymo įstaigose ligonių srautai gerokai didesni, negu kitose ir kaip juos valdyti.

Jis sakė neprieštaraujantis, kad gydytojas dirbtų ir poliklinikoje, ir privačioje įstaigoje, tačiau turi būti deklaruojami interesai, tikslinami darbo grafikai, naudojamos aparatūros duomenys, kad nebūtų piktnaudžiaujama.

Tačiau buvo ir tokių klausimų, į kuriuos sveikatos apsaugos ministras atsakė ypatingai tiesiai. „Nesu šalininkas įstatyminio draudimo – tai sukelia labai daug komplikacijų“, – pareiškė V. Andriukaitis, kalbėdamas dėl abortų draudimo ar apribojimo. Jis taip pat pridūrė, kad pirmiausia tokią dilemą sprendžiančiai moteriai reikia suteikti deramą psichologo pagalbą.

Kalbėdamas apie tai, kaip sulaikyti jaunus specialistus Lietuvoje, V. Andriukaitis sakė, kad kaip tik dabar svarstoma, kas gali būti laikoma valstybiniu užsakymu ir ko gali tikėtis studijas baigęs specialistas.

„Stojantysis, kuris pasirinko studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, turi žinoti, kokias jis turės galimybes“, – teigė ministras.

REKLAMA

Svarstome interpeliaciją ar sveikatos apsaugos sistemos ateitį?


Rašyti komentarą...
i
info LIETUVOS ŽEMĖ
2013-06-25 12:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems visiems visiems

Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus.
Tačiau
Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas.

Todėl mes patys
išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams.
Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes
Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas.

Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią.
Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui.

****************************************************
Registracija:
tel. 8 698 02118
[email protected]
****************************************************

Šie metai yra lemtingi Lietuvai.
Aktyviai dalyvaukim v i s i.
Atsakyti
0

b
benas
2013-06-25 13:52:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liberalų nėra reikalo įtikinėti , jie visada už turčius , šįkart už norinčius sergančiųjų sąskaita pralobti medikus. Prieš liberalus paprasčiausiai reikia pabalsuoti , jie gi Seime neturi jėgos , yra neskaitlingi . Valdančioji koalicija turi susitelkti , žmonėms ministras Andriukaitis su savo reformomis yra labai reikalingas.
Atsakyti
0

X
XX
2013-06-25 22:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Masiulis neįtikino LT piliečiu del interpeliacijos būtinumo...Rekomenduojame opozicijai netrukdyti dirbti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų