• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas kartu kancleriu Gintautu Vilkeliu ieško būdų, kaip apriboti parlamentarų beribį norą keliauti.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovo, Seimo kanclerio bei Užsienio reikalų (URK) ir Europos reikalų (ERK) komitetų atstovų susitikime vienas iš nuskambėjusių siūlymų, kaip pažaboti parlamentinį "turizmą" - aiškiai reglamentuoti parlamentarų kelionių prioritetus.

REKLAMA

"Mūsų finansinės galimybės yra ribotos, o žmonių norai yra beribiai, dėl to vyksta tam tikri nesutarimai ir kai kurie komitetai metų pabaigoje gali jau neturėti lėšų kelionėms. Susitikime buvo išreikšta idėja, kad numatytume valstybės prioritetus, kurie taps rodikliu, pagal kurį parlamentarai bus išleidžiami į keliones", - žurnalistams po susitikimo sakė URK pirmininkas Justinas Karosas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak politiko, siūlymai aiškiau reglamentuoti parlamentarų kelionių prioritetus bus aptarti artimiausiame URK posėdyje kitą savaitę.

Seimo kancleris baiminosi, jog, nenustačius prioritetų ir lėšas iššvaičius menkavertėms kelionėms, baigiantis metams gali nebelikti lėšų parlamentarams vykti į svarbius susitikimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Komitetas gauna lėšų kelionėms pagal tai, kiek jis turi Seimo narių. O šiemet jei tęsis toks intensyvus parlamentarų keliavimas, metų pabaigoje galime neturėti pinigų svarbiems susitikimams, todėl reikia rasti prioritetus", - aiškino kancleris G.Vilkelis.

REKLAMA

2006-ųjų lapkritį jau buvo nuspręsta keisti užsienio komandiruočių ir kelionių tvarką, pagal kurią parlamento biudžetas užsienio komandiruotėms bus sudaromas pagal Seimo vadovų, komitetų, nuolatinių delegacijų, parlamentinių ryšių grupių veiklos planus.

Seimo nuolatinių delegacijų vadovai, komitetų pirmininkai ir frakcijų seniūnai paskirti atsakingais už efektyvų lėšų, skirtų užsienio komandiruotėms, panaudojimą privalo užtikrinti, kad finansinių metų lėšų limitas nebūtų viršytas.

REKLAMA

Anksčiau dėl parlamentarų komandiruočių kiekvienu konkrečiu atveju sprendė Seimo valdyba, o aiškių kriterijų, pagal kuriuos Seimo narys siunčiamas į komandiruotę, nebuvo nustatyta.

Tokia tvarka susilaukė žiniasklaidos kritikos, pastebint, jog Seimo nariai neretai išleidžiami į egzotiškose šalyse vykstančias konferencijas ar kitus renginius, kurių naudą Lietuvai paaiškinti būtų gana keblu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų