REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juodkrantėje, Raganų kalne, sekmadienį rastos galbūt kirviu apgadintos skulptūros.

Juodkrantėje, Raganų kalne, sekmadienį rastos galbūt kirviu apgadintos skulptūros.

REKLAMA

Kaip skelbia Klaipėdos apskrities policija, sekmadienį, apie 15.42 val., gautas pranešimas, kad Neringoje, Juodkrantėje, ant Raganų kalno, vyras kirviu kapoja skulptūras. 

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai rado dvi galimai kirviu apgadintas skulptūras.

Įtariamasis nustatomas, surinkta medžiaga dėl svetimo turto sugadinimo.

Neringosmuziejai.lt skelbia, kad Raganų kalnas yra unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, čia eksponuojami velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę–mistinę dvasią.

Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija Juodkrantėje – vienas labiausiai lankomų turistinių objektų Neringoje.

1979 buvo surengta Lietuvos tautodailininkų pirmoji kūrybinė stovykla, išdrožtos 25 medinės skulptūros ir jomis papuoštas kalnas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip atsirado unikalus Juodkrantės medinių skulptūrų parkas, jame įrengta lietuvių liaudies pasakų ir legendų personažų ekspozicija (projekto autoriai skulptorius S. Šarapovas ir architektas A. Nasvytis).

REKLAMA

Vienoje Raganų kalno dalyje (šviesiojoje) palei vingiuotą taką (ilgis – 1,5 km, suformuotas aplink Eglių slėnį) sustatyti pasakų veikėjus (milžinė Neringa, dvylika brolių, juodvarniais lakstančių ir jų sesuo Elenutė, žvejys Kastytis ir kita) vaizduojantys drožiniai ir jų kompozicijos, kitoje (tamsiojoje) – slibinai, raganos ir velniai.

Nuo 1979 sukurta (beveik kasmet atvyksta meistrai, restauruoja senas skulptūras, išdrožia naujų) daugiau kaip 100 medinių figūrų (kai kurios su kalvių darbo pagražinimais).

Raganų kalnas yra Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų