Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Sujudimas pasienyje: dėl irakiečių šeimos naktį atvyko ir Seimo narys Tomilinas

pasieniečiai irakiečius išstūmė atgal į Baltarusiją

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad praėjusią parą pasieniečiai neįleido nė vieno migranto. Visgi Seimo nario Tomo Tomilino istorija liudija kitus faktus.

Kaip rašė T. Tomilinas savo socialinėje paskyroje, dėl neįleistos irakiečių šeimos jam teko važiuoti į Padvarionių užkardą. 

Parlamentaras priduria, kad savanoriai ir patys bandė padėti pasienyje įstrigusiems irakiečiams, tačiau pasieniečiai to padaryti, pasak jo, neleido.

„Nuo ketvirtadienio irakiečių šeima su 4 mažamečiais vaikais buvo išstumta iš Lietuvos ir vėliau iš Baltarusijos, tad šeima įstrigo pasienyje. Jauniausiam vaikui maždaug dveji. Skirtingai nuo Lenkijos, retas atvejis Lietuvos viešojoje erdvėje. Nežinau, ar retas realybėje. Niekas vaikų statistikos nepraneša.

Gavome informaciją iš nevyriausybinių organizacijų, kad ketvirtadienį Ignalinos rajone pasieniečiai sustabdė savanorius, kurie norėjo suteikti humanitarinę pagalbą užstrigusiai šeimai (tiesa pačią pagalbą pareigūnai paėmė ir žadėjo perduot), tad vakar važiavau į Padvarionių užkardą, prie pat Vilniaus ir Medininkų, ir pranešiau pasieniečiams, kad jau dabar ne Ignalinoje, o prie jų užkardos yra ta pati stumdoma šeima. Ketvirtadienį šeima buvo prie Ignalinos, šiandien prie Vilniaus. Kaip? Nežinom. O kur buvo prieš Ignalina? Kiek dienų stumdoma iš vienos šalies į kitą?

Vilniaus pasieniečiai iš pradžių nepatikėjo, pasakė, kad čia, prie Vilniaus, tai neįmanoma, visur kameros, briedis nepraeis nepastebėtas, o čia žmonės. Bet leido patiems paieškot. Važiavom, kol kelias tapo koše. Suradom. Šeima buvo labai arti sienos, miške, kelių šimtų metrų atstumu nuo Baltarusijos,tad tiesiogiai prie jų nuėjo tik pareigūnai. Jūsų informacija pasitvirtino, lakoniškai pasisakė užkardos vadas.

REKLAMA
REKLAMA

Pradžioje sutarėme, kas leis pabendraut su šeima, galbūt padėsime įvertinti humanitarinę situaciją, bet po akimirkos... gavo kitus įsakymus. Bet, svarbiausia, naktį iš šalto miško šeima dzipais nuvežta 15 km į artimiausią Padvarionių užkardą, šiltas patalpas, aprengta, pamaitinta, miega. Važiuojam namo ir galvojam, ar bus dar vienas bandymas juos išstumt?“ – klausė jis.

Parlamentaro teigimu, humanitariniai patarimai pasienyje su Baltarusija tikrai praverstų.

„Ne kartą kalbėta, kad aiškių kriterijų nėra, sprendžia tik pareigūnai, vaiko teisės, Raudonas kryžius ar kas nors dar dalyvauti negali. Kodėl? Bet šįkart, gal vaiko teisių kontrolierei leis suteikti rekomendacijas dėl pažeidžiamumo. Bus kiek kitaip, nei paprastai būna? Nežinom kaip turi būti.Tik nujaučiam. Nuskaitom iš liūdnų pareigūnų veidų. Kasdien medijose skaitom tik apie skaičius neįleistų, apgręžtų, nežinom kiek tarp jų vaikų, ir daug savaičių girdime vis tą pačią VSAT pranešimo pabaigą: dėl humanitarinių priežasčių įleistų nebuvo.

Manau, labai praverstų akredituotų humanitarinių savanorių patarimai pasienyje, t.y. kitos akys, nes kartais pavargusių pareigūnų akys gali nepamatyti. Pagarba jų darbui, sieną saugot šiuo metu labai sunku. Bet politikai bijo leisti jiems padėt. Ar politikai supranta į ką stumia pareigūnus?

Atskiro dėmesio reikalauja valarykštis VSAT komentaras apie visureigių entuziastus ir moteris prie sienos. Vakar matėm jų koloną prie „Maximos“ Minsko plento. Absoliučiai gėdingas kažkokio atstovo valdžios pareiškimas, kad prie sienos laukiami safario megėjai vyrai ir nelaukiamos moteris. Aš jums, vyrai, pasakysiu taip. Jei ne dvi moterys mūsų grupėje, nei mes, nei pasieniečiai su savo kameromis ir džipais tos šeimos vakar iš viso būtume nesuradę. Moterų verkiant reikia prie sienos“, – kalbėjo politikas.

REKLAMA
REKLAMA

Migrantus grąžino atgal

Praėjusią parą ties siena su Baltarusija pasieniečiai į Lietuvą neįleido 98 migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Jos teigimu, įleistų migrantų dėl humanitarinių priežasčių šeštadienį nebuvo.

VSAT teigimu, migrantai buvo pristatyti į Padvarionių užkardą, kur jiems duota maisto, drabužių persirengti, suteiktos vietos išsimiegoti, tačiau sekmadienio rytą jie išlydėti atgal į Baltarusiją.

„Nesant jokių pavojų migrantų sveikatai bei kitų nusiskundimų pagal ekstremaliosios situacijos operacijų vadovės rugpjūčio 2 dienos sprendimą šiandien ryte migrantai nebuvo įleisti į Lietuvą“, – teigė tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Jis pridūrė, kad migrantai buvo šiltai apsirengę, sveiki, o konfliktų su jais nekilo. 

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. 

Penktadienį VSAT pareigūnai neįleido 126 iš Baltarusijos ėjusių migrantų, ketvirtadienį – 58, trečiadienį – 87, antradienį – 96, pirmadienį – 11, sekmadienį – 35.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų apgręžta per 5,8 tūkst..

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Gairės:

Rašyti komentarą...
a
a
2021-11-07 11:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip supratau Tomilinas padeda vystyti nelegalia migracija ir asmeniskai uztikrins sios seimos islaikyma.
Atsakyti
-1

D
Dalia
2021-11-07 11:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebutu sis tipas seimo nariu, tai kai uz savo pinigus reiktu tai daryti, nemanau, kad jis is lovos keltusi del to tokiu oru. Dabar gi nemokamai pasipijarint proga gavo, nes gi jis kaip buvo nulis taip ir liko tokiu.
Atsakyti
0

C
Cia tai bent
2021-11-07 11:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei tie irakieciai migrantai is rusijos tai suprantamas sio parlamentaro neeilinis rupestis.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
a a 2021-11-07 11:03:49
Kaip supratau Tomilinas padeda vystyti nelegalia migracija ir asmeniskai uztikrins sios seimos islaikyma.
Atsakyti
-1
D Dalia 2021-11-07 11:21:02
Nebutu sis tipas seimo nariu, tai kai uz savo pinigus reiktu tai daryti, nemanau, kad jis is lovos keltusi del to tokiu oru. Dabar gi nemokamai pasipijarint proga gavo, nes gi jis kaip buvo nulis taip ir liko tokiu.
Atsakyti
0
C Cia tai bent 2021-11-07 11:06:59
Jei tie irakieciai migrantai is rusijos tai suprantamas sio parlamentaro neeilinis rupestis.
Atsakyti
-1
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų