REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Nelegali prekyba plinta ne tik internete, bet ir miesto skelbimų lentose. Rinkos aikštė / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Sugalvojo, kaip apeiti sistemą – iki šiol niekas to nepastebėjo

Nors nuo sausio 1 dienos įsigaliojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimai, tačiau socialiniai tinklai bei viešos Kėdainių miesto skelbimų lentos tapo įrankiu apeiti naująją tvarką.

6

Nors nuo sausio 1 dienos įsigaliojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimai, tačiau socialiniai tinklai bei viešos Kėdainių miesto skelbimų lentos tapo įrankiu apeiti naująją tvarką.

REKLAMA

„Facebook“ grupėje „Viskas, kas Kėdainiuose“ jau galima aptikti skelbimų, kuriuose siūloma nusipirkti alkoholinių gėrimų po 20 val. ar kitu reikiamu metu, gėrimai netgi pristatomi į namus.

Nesinaudojantiems internetu alkoholis siūlomas tiesiog skelbimų lentoje.

Prisistato santechniku

„Gal kas pritrūkote šį vakarą?“ – toks skelbimas su pridėta alkoholinių gėrimų pakuotės (degtinės) nuotrauka buvo patalpintas savaitgalį po 21 val. Santechniku prisistatęs vyras siūlė susisiekti su juo žinute ir susitarti dėl alkoholio pardavimo. Toks skelbimas kaipmat sulaukė susidomėjimo. Vos per keletą minučių žmonės pradėjo klausinėti kainų, domėtis ar „priveža“ į vietą, ar turi parduoti alaus, o ne degtinės.

Dar paprasčiau

Dar vieną skelbimą Kėdainiuose galima išvysti ne kur kitur o ant skelbimų lentos, esančios J. Basanavičiaus gatvėje, Autobusų stoties stotelėje. Ten taip pat siūloma įsigyti įvairių gėrimų už patrauklią kainą po 20 val. ar kitu reikiamu metu, gėrimai netgi pristatomi į namus. Šis skelbimas, matyt, tiems, kurie nesinaudoja internetu, bet pritrūksta svaigalų.

REKLAMA
REKLAMA

Gresia nemalonumai

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai kol kas nepradėjo nė vieno tyrimo dėl tokio pobūdžio svaigalų prekybos, iš kėdainiečių informacijos pareigūnai taip pat nėra gavę. Tačiau Lietuvoje jau yra buvę atvejų, kuomet pareigūnai pričiupo bandančius nelegaliai užsidirbti.

REKLAMA

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 straipsnyje numatyta, kad tas, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neįsteigęs įmonės arba neturėdamas licencijos veiklai, kuriai ji reikalinga, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Prašo pranešti

Vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 150 straipsniu už nelegalią prekybą alkoholiu gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų. Jeigu minėtas nusižengimas padarytas pakartotinai per metus laiko – bauda nuo 850 iki 1 500 eurų. Žmonės, pastebėję galimų nelegalios prekybos alkoholiu atvejų, raginami pranešti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui telefonu 8 706 68 094. Taip pat gali kreiptis į policiją arba Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų