Studenčių kaltinamam G.Trimakui – akademijos kirtis

Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojas, fotografas Gintautas Trimakas, bandydamas užmegzti neakademinius santykius su studentėmis, pažeidė šios aukštosios mokyklos etikos normas, konstatavo VDA Senato etikos komitetas.

Komiteto pirmininkas architektas Marius Šaliamoras žurnalistams pirmadienį teigė, kad sprendimą dėl nuobaudos priims Senatas ir rektorius, tačiau dėstytojas greičiausiai turėtų gauti arba griežtą papeikimą, arba būti atleistas.

Savo išvadas komitetas padarė išnagrinėjęs dviejų studenčių skundus. Anot M. Šaliamoro, juose kalbama apie kelerių metų senumo įvykius.

„Mes turime konstatuoti, kad buvo pažeistas etikos kodekso punktas 7.2. Aš galiu perskaityti, kaip tas skamba: tai yra akademinės bendruomenės nario žeminimas naudojantis savo viršenybe. Fiksuota, kad šis punktas pažeistas. Ir iš dalies VDA etikos kodekso punktas 8.1 – tai būtent šita dalis – studento ar dėstytojo siekimas užmegzti neakademinius santykius su studentu“, – sakė M. Šaliamoras.

Paprašytas sukonkretinti, už ką G. Trimakas gali būti nubaustas, jis aiškino, kad fotografas „nederamai kreipėsi į merginą ir ją įžeidė“.

„Kreipimasis toks, kad jisai sakė „komplimentą“ apibūdindamas ją ir, kaip pati mergina sakė, prisilietė ir jai buvo nemalonu, ji vengė toliau šito dėstytojo“, – aiškino komiteto pirmininkas.

Komiteto išvadas Senatas svarstys trečiadienį.

„Formaliai, kai pažeidžiamas koks nors etikos kodekso punktas, dėstytojas turėtų būti atleistas iš pareigų. Tokia yra tvarka, tokia yra praktika. Negalima lyginti, bet Jono Gasiūno skandalo šviesoje šitie punktai tikrai nėra tiek skandalingi, bet jie tikrai nepriimtini (...). Spręs Senatas ir spręs rektorius, kaip toliau pasielgti su šituo dėstytoju, sunku pasakyti – arba bus griežtas papeikimas su įrašymu į bylą, arba bus atleistas“, – sakė komiteto vadovas.

 


Rašyti komentarą...
h
hm
2018-02-12 16:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
panašu, kad triukšmelis dėl nieko. Juk viena studentė pagauta meluojant
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų