Nederamu elgesiu su studentais apkaltintas Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojas fotografas Gintautas Trimakas teigia neturintis netinkamų intencijų studentų atžvilgiu.

 

„Aš negaliu neigti, kad tas priartėjimas negalėjo būti, nes (esu) per daug draugiškas. Jeigu aš buvau ne taip suprastas, tai kiekvieno individualiai žmogaus yra asmeninis (reikalas) – kiekvienas turi nuspręsti, ką jisai gali apie tai pagalvoti“, – žurnalistams pirmadienį sakė G. Trimakas.

Jis teigė per šį skandalą supratęs, kad „negalima su visais būti draugiškam“.

„Yra vis tiek toks emocinis intelektas, jis ima viršų, jeigu tu matai, kad jis turi klausimą, tu su juo bendrauji, ir jeigu jis pats arčiau prieina, tai net neįtari, kad gali kada nors pagalvoti, kad aš kažką piktai galvojau. Yra geras bruožas, kad laisvėjame, kad galima išties bet kokiomis formomis tą problemą iškelti. Ir kiek čia man bekainuotų, tas turėtų vis tiek teigiamai išsispręsti, nes, manau, ir skausmą nešioti tą, kažkokį nusivylimą autoritetais nešioti tiek metų ir nedrįsti pasakyti – tai galbūt šita forma ir yra viena iš tokių pagrindinių“, – dėstė menininkas.

REKLAMA

Jis sakė dar nenusprendęs, ar ketvirtadienį vyks į Prezidentūrą atsiimti jam skirtos Nacionalinės kultūros ir meno premijos. G. Trimakas sakė, kad išmokėta premija kol kas guli sąskaitoje.

„Jinai yra pervesta, bet nepaliesta“, – teigė G. Trimakas.

Menininkas sakė esąs atviras aiškintis jam metamus kaltinimus.

„Aš negaliu pykti, nes jos turi teisę (liudyti – BNS). Jeigu jos pamanė, kad mano buvo tie ketinimai, tai jos turi teisę pasakyti apie tai“, – kalbėjo fotografas.

Paklaustas, ar jo galbūt netinkamą elgesį galėjo lemti alkoholis, jis aiškino, kad jau ilgą laiką nevartoja alkoholio: „Vienuolikti metai, kai esu „sausas“.

G. Trimako elgesį šiuo metu svarsto VDA Senato etikos komitetas. Etikos komiteto pirmininkas architektas Marius Šaliamoras BNS penktadienį sakė, kad informacija apei G. Trimaką nėra vienareikšmė.

„Dabar turime jo atsakymą, turime kelių studenčių komentarus, turime visą didelį raštą studentų, kurie komentuoja G. Trimaką iš kitos pusės – kaip itin taktišką dėstytoją. Taip pat turime vieną atvejį, kai paaiškėjo, kad viena studentė, kerštaudama kitai studentei, jos vardu parašė skundą dėl G. Trimako. Tai turime daug visokių dalykų“, – BNS sakė M. Šaliamoras.


Rašyti komentarą...
A
Aleksas
2018-02-12 13:02:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
senas gaidys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų