STT tyrimas dėl „Lietuvos energijos“: ar mėginta kėsintis į aukštą postą?

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Finansų ministerijai nutekintos įslaptintos informacijos apie kandidatą į „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą. Taip pat STT iš Finansų ministerijos paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Portalas tv3.lt aiškinasi, kuo svarbus tyrimas dėl „Lietuvos energijos“ stebėjimo tarybos ir kaip su tyrimu susijęs įmonės generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Kaip portalui tv3.lt pasakojo buvęs finansų ministras Rimantas Šadžius, „Lietuvos energijos“ stebėtojų taryba yra akcininkų atstovė ir itin svarbus valdymo organas įmonėje.

„Iš esmės atlieka priežiūros funkcijos, kaip valdyba, vadovas įgyvendina strateginius tikslus. Taryba skiria ir valdybą, ir vadovą“, - kalbėjo R. Šadžius.

Iš viso stebėtojų tarybą sudaro 5 nariai, iš jų 3 nepriklausomi, o 2 – paskirti vienintelio „Lietuvos energijos“ akcininko – Finansų ministerijos. Kol kas į tarybą išrinkti 4 nariai, bet, pasak Finansų ministerijos, kiti kandidatai neatitiko reikalavimų, todėl likęs nepriklausomas stebėtojų tarybos narys bus renkamas iš naujo.

REKLAMA

Politikams neišrinktas narys sukėlė įtarimų

Konservatorių frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir finansų ministrą Vilių Šapoką, prašydami patikslinti, jog dalis stebėjimo tarybos narių nepaskirti, nes įtariamai nepraėjo teisėsaugos filtro.

Paklaustas, kodėl kilo įtarimas dėl vieno iš kandidatų į tarybos narius, Laurynas Kasčiūnas sakė, jog kalbantis su kitais politikais tiesiog kilo klausimas, kodėl kandidatas nebuvo paskirtas.

„Kiekvienas politikas domisi vienais ar kitais klausimas, kažkas kažką nori nenori pasidomi, pasianalizuoja ir išėjo kalba, kad kažkas netvarkoj su ta stebėtojų taryba, kad jie nebuvo paskirti. Be abejo, nedarėm jokių sprendimų ir išvadų, tiesiog suformulavome klausimus. Tuos klausimus ir uždavėme ministrui pirmininkui. Ir prasidėjo viskas, ką dabar matom. Mes stebim, laukiam, mačiau pono Gailiaus suformuluotus klausimus, kad reikia ištirti visus tuos pirkimus, atliktus įmonei. Pakankamai kryptis rimta. Gal čia nieko labai nėra, aš nežinau, mums sunku spręsti, bet klausimai yra rimti. Ir ryšys tarp tų klausimų ir, kad kažkas negavo galimybės dirbti taryboje, yra svarbūs ir reikia tirti“, - tv3.lt kalbėjo L. Kasčiūnas.

BNS šaltinių teigimu, ketverius metus „Lietuvos energijos“ tarybai atstovavęs verslininkas Šarūnas Klioklys ir buvo penktasis į tarybą nepaskirtas kandidatas. Pasak šaltinių, Š. Klioklys nepraėjo teisėsaugos filtro. Pats Š. Klioklys patvirtino dalyvavęs atrankoje į tarybą, tačiau teigė nežinantis, ar tai susiję su teisėsaugos patikrinimu.

Kuo čia dėtas Dalius Misiūnas?

STT ketvirtadienį apklausė ir „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininką ir generalinį direktorių Dalių Misiūną. BNS D. Misiūno teiravosi, ar jis dėjo papildomų pastangų, kad vėl būtų paskirtas „Lietuvos energijos“ vadovu, tačiau jis tai neigė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų