Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai ištyrė korupcinę viešųjų pirkimų konkursų bendrovėje „Kauno vandenys“ organizavimo sistemą.

 

Pareigūnai surinko pakankamai duomenų, kad viešieji pirkimai, kurių bendra vertė daugiau kaip milijonas (1 300 000) eurų, organizuoti kyšininkaujant, papirkinėjant, piktnaudžiaujant, sukčiaujant, savinantis turtą ir apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą.

STT pareigūnams išaiškinus šiuos sunkius nusikaltimus bus teisiami net 9 asmenys: bendrovės technikos direktorius, Tinklų skyriaus viršininkas, Statybos priežiūros grupės vyresnysis inžinierius ir kyšius jiems mokėję verslininkai.

Didelės apimties ikiteisminis tyrimas atskleidė, kad kyšiai bendrovės vadovams buvo mokami nuolat. Turima duomenų, kad vien per 2012 ir 2013 m. kai kurios verslo įmonės už kyšius laimėjo net 70 viešųjų pirkimų konkursų. Kyšių sumos svyruodavo nuo 3 iki 10 procentų pirkimo sumos. Vieno kyšio suma vidutiniškai būdavo apie 2 000 eurų. Be to, kyšiai buvo mokami ne tik pinigais, bet ir įvairiais daiktais, pavyzdžiui, bendrovės technikos direktorius kaip kyšį gavo profesionalią žvejybinę valtį.

REKLAMA

Taip pat STT pareigūnai nustatė, kad bendrovės technikos direktorius, veikdamas kartu su Siurblinių skyriaus viršininku ir su UAB „T S“ direktoriumi bei komercijos direktoriumi, pasisavino 9 000 eurų bendrovės lėšų, imituodamas nuotekų siurblinių remonto darbus, kurių UAB „T S“ iš tikrųjų neatliko.

STT pareigūnų atliktą ir teismui perduotą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų